Néhány hét alatt kétezer tiltakozást szerveztek a kormány oktatáspolitikájával elégedetlen diákok, szülők, tanárok
Háromszáz településen, ezer intézményben kétezer tiltakozó akciót szerveztek tanárok, diákok és szülők az elmúlt hetekben.
Háromszáz településen, ezer intézményben kétezer tiltakozó akciót szerveztek tanárok, diákok és szülők az elmúlt hetekben.
Elfogadhatatlannak és felháborítónak tartják civill szervezetek, hogy a kormány továbbra is hátat fordít az oktatás problémáinak. November 18-ra országos sztrájkot hirdetnek.
A hétfői, két és fél órás egyeztetés alatt a tárgyaló szakszervezetek egyetlen "érdemi információval" gazdagodtak: lesz tanári béremelés, de csak akkor, ha a kormány megállapodik az Európai Unióval. Ezt azonban már hónapok óta hallgathatják az oktatásban dolgozók.
Újra tárgyalóasztalhoz ült a két nagy pedagógus-szakszervezet a kormánnyal. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) és Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) képviselői hétfő délután Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkárral egyeztettek. De nem sokra jutottak.
És hogy egyáltalán ígér-e bármit is a kormány. A két nagy pedagógus-szakszervezet még mindig legalább 45 százalékos béremelést és a 22 órás heti kötelező óraszám visszaállítását követel, emellett az iskolai – ám nem pedagógus – dolgozók bérrendezését és a munkaterheik csökkentését is kérik.
Az oktatás mellett egyéb területeket is vezető miniszternek lehet, hogy más dolga lesz.
A tüntetések és tiltakozások az oktatásban dolgozók bérrendezése mellett, többről is szólnak. A diákok és tanárok követelései között ott van a korábban elvett sztrájkjogok helyreállítása és az önálló oktatási minisztérium felállítása is. Mutatjuk, mit követelnek a kormánytól a tüntetők.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezetének sztrájkbizottsága folytatja tárgyalásokat a döntéshozókkal.
Csütörtökön ismét országos tanársztrájk lesz a közoktatásban, a két nagy pedagógus-szakszervezet, a PSZ és a PDSZ szervezésében. Az eseményhez azonban most is csatlakoznak majd egyéb tiltakozások, programok és megmozdulások - összeszedtünk mindent, amit az október 27-re tervezett nagy élőláncról tudni kell.
Rengeteg diák, tanár és szülő tüntetett a Műegyetem rakparton az oktatásért és a tanárokért.
Több ezer diák, tanár és szülő vonult vasárnap délután a Kálvin térről a Műegyetem rakpartra, ahol a felszólalások mellett koncertek is voltak. Itt olvashatjátok el az eseményről szóló teljes tudósításunkat.
Még mindig nem kapott választ Orbán Viktortól október 7-i levelére a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint az október 14-i országos tanársztrájk alatt voltak olyan tankerületek, ahol rendkívüli szünetet rendeltek el az iskolák, hogy akadályozzák a tiltakozásokat.
Október 23-án, vasárnap is lesz szolidaritási tüntetés a tanárok mellett, már a programok is megvannak.
Országszerte több tucat demonstráció, élőlánc, szolidaritási megmozdulás volt pénteken, emellett ismét több ezer pedagógus sztrájkolt.
„Nekik nincs félnivalójuk! Miként Önnek sem volt 1989-ben!” – írta Orbán Viktornak a több tízezres demonstrációt szervező diákokról a két nagy pedagógus-szakszervezet. A nyílt levélben a kormány és a szakszervezetek közötti tárgyalások azonnal folytatását és oktatási kormánybiztos kinevezését is követelik.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) arra kéri a pedagógusokat és az oktatásban dolgozókat hogy a gördülő sztrájk részeként csatlakozzanak az október 14-ére, péntekre meghirdetett sztrájkhoz.
Több szervezet is reagált a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium öt tanárának elbocsátására. Az Oktatói Hálózat és a két nagy pedagógus-szakszervezet is azt írja, maga a kormány tehet arról, hogy a pedagógusoknak a polgári engedtelenség eszközéhez kellett nyúlniuk.
Lassan egy éve tárgyal a két tanári szakszervezet a minisztériummal, eddig mindhiába. Október 5. után most újabb országos akciót hirdetnek.
Egy óra „mulasztásért” másfél órányi bért kell levonni a sztrájkoló pedagógusoktól – többek között ez áll abban a levélben, amely a Népszava birtokába jutott.