Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Doktori címet adó, ötéves, osztatlan képzésként államtudományi mesterszak indul jövő szeptemberben a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (NKE) - mondta az intézmény rektora a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Hatvan alap-, osztatlan-, illetve mesterszak szűnik meg 2016-ra, jövő héten pedig a felsőoktatási törvényt módosíthatják. Vasárnap hét órától diákok és tanárok a Kossuth téren tüntetnek a változtatások ellen.
Több tucat szak 2016-os kivezetése és a felsőoktatás átalakítása ellen demonstrálnak vasárnap a Kossuth téren. A törvénymódosítást jövő hét elején fogadja el a parlament.
Hétfőtől Boda József a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Rendészettudományi Karának új dékánja. Megbízólevelét Patyi András rektor adta át hétfőn Budapesten, az intézmény XII. kerületi épületében tartott ünnepi állománygyűlésen.
Februárban megkezdi működését a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kara, amely az államapparátus és közigazgatás külkapcsolati szakembereinek, illetve nemzetközi karrierre készülőknek a képzésére specializálódik, továbbá készen áll arra, hogy a magyar diplomataképzés bázisintézménye legyen - mondta az MTI-nek adott interjújában Patyi András, az egyetem rektora. Az új kar dékánja, Tálas Péter kiemelte: európai szintű minőségi oktatást, Magyarországon belül is elitképzést szeretnének megvalósítani.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait, új sorozatunkban annak járunk utána, milyen nettó átlagfizetésre számíthatnak az egyetemek, főiskolák végzett hallgatói. Tizennyolcadik rész: Nemzeti Közszolgálati Egyetem.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) által meghirdetett szakok közül többre is csak 400 pont feletti eredménnyel lehetett bejutni. Több mint 6200 jelentkezőből, mintegy 2100 diákot vettek fel a következő tanévtől induló képzésekre - közölte az NKE.
Az idén is többszörös a túljelentkezés a Nemzeti Közszolgálati Egyetem nappali tagozatos, ösztöndíjas képzésein. Megnéztük, hányan jelentkeztek ezekre a szakokra, és hogyan alakultak a ponthatárok tavaly.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen tanulnátok tovább? Érdemes odafigyelnetek arra, hogy erre az intézményre más szabályok vonatkoznak, mint a többi állami egyetemre és főiskolára. Íme, a legfontosabb tudnivalók.
Már lehet jelentkezni a szeptemberben induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve felsőoktatási szakképzésekre. Hányan kerülhetnek be az egyetemekre, főiskolákra? A Nemzeti Közszolgálati Egyetem kapacitásszámai.
Nyilvánosságra hozták a Nemzeti Közszolgálati Egyetem 2014-es keretszámait, összesen 2037 ösztöndíjas helyet hirdethet meg az intézmény - derül ki a Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározatból.
Beleszámítanak-e a közszolgálati ösztöndíjjal folytatott tanulmányok az állami ösztöndíjas félévekbe? Ezt a kérdést kivételesen nem e-mailben vagy kommentben kaptuk, olvasónk a HVG Állásbörzén, az eduline-standnál tette fel kérdését.
Állami ösztöndíjas képzésekre is lehet jelentkezni az idei pótfelvételin, vagy csak az önköltséges szakok közül lehet válogatni? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.