A nap képe: ráismertek erre az ELTE-épületre?
Most is ott áll az ELTE Trefort-kerti campusán.
Most is ott áll az ELTE Trefort-kerti campusán.
Tiltakozó nyilatkozatot adott ki az Eötvös Loránd Tudományegyetem 284 oktatója.
Első helyet szerzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Informatikai Karának hallgatója egy nemzetközi programozási versenyen.
Nyilvánosságra hozta a 2024-től érvényes pontszámítási szabályait az Eötvös Loránd Tudományegyetem: továbbra is előnyt jelent az emelt szintű érettségi, de egyes szakokon már a középszinten elért 80 százalék feletti teljesítményt is pontokkal értékelik.
Nyolc kar 270 dolgozója írta alá eddig azt a dokumentumot, amelyben tiltakozásukat fejezik ki az oktatás méltatlan helyzete miatt.
Több ezer hallgató jár jól az átsorolási szabályok átírásával – derül ki azokból a tájékoztatókból, amelyeket az egyetemek hoztak nyilvánosságra az elmúlt hetekben. Ettől a tanévtől ugyanis nem a minisztérium, hanem maguk a felsőoktatási intézmények dönthetnek arról, milyen teljesítményt várnak el a hallgatóktól az ingyenes oktatásért „cserébe”.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) bejelentette, hogy az egyetem vezetése módosította a tanév eredetileg tervezetett rendjét - a korábbi hírekkel ellentétben ez nem csak a bölcsészeket érinti.
Úgy tűnik, súlyosan érintheti az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Bölcsészettudományi Karát az energiárrobbanás.
Űrtudományi szakembereket is képez a 2022/2023-as tanévtől az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE). A hallgatók a szakirányú továbbképzésen az űrtudomány és az űrtechnológia, az űrélettan és táplálkozás, valamint a nemzetközi jog és az űrgazdaság alapjaival foglalkoznak majd.
Idén "az energiaárrobbanás hatása csak részlegesen érinti az egyetemet, így az árváltozások az egyetemi működés megszokott rendjét kevésbé befolyásolják" - így reagált az Eötvös Loránd Tudományegyetem azokra a hírekre, melyek szerint a Természettudományi Karon vizsgálják annak a lehetőségét, hogy a rezsidrágulás miatt néhány hónapra online oktatásra állnak át.
Levelet írt az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán dolgozóknak a kar egyik intézetvezetője, aki szerint „csak beszélgetés szintjén” kerültek elő takarékossági ötletek.
Vizsgálják annak a lehetőségét az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán, hogy az emelkedő energiaárak miatt fél évre online oktatásra állnak át, egyes részlegeiket pedig időlegesen bezárják – írja a Népszava.
Százötven éve született az első nő, aki egyetemre járt Magyarországon. Glücklich Vilma a mai Eötvös Loránd Tudományegyetemen tanult, 1896 februárjától.
Augusztus 29-e és szeptember 1-je között lesz az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának gólyatábora, hosszú kihagyás után újra Zánkán.
Idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetemre került be a legtöbb felvételiző, de a Debreceni Egyetemen, a Budapesti Gazdasági Egyetemen és a Szegedi Tudományegyetemen is több mint hatezer elsőéves kezdhet szeptemberben.
Rekordot döntött az Eötvös Loránd Tudományegyetem, minden eddiginél többen, 11 355-en kerültek be a képzésekre. A legmagasabb ponthatárt idén is a jogászképzésen húzták, 475 pont kellett az állami ösztöndíjas helyhez.
Három ezüst- és egy bronzérmet szereztek magyar középiskolások az 54. Nemzetközi Kémiai Diákolimpián.
Kilenc magyar egyetem került fel a sanghaji felsőoktatási rangsor friss tudományterületi listáira. A legjobb eredményt - saját szakterületén - az Eötvös Loránd Tudományegyetem érte el, fizikából a világ 150 legjobb felsőoktatási intézménye közé sorolták.
Bár a felvételi eredményekre még egy hetet várni kell, az egyetemek, úgy tűnik, nagy erőkkel szervezik az idei gólyatáborokat. Megvan, mikor lesznek a BME és a Semmelweis Egyetem, sőt az ELTE táborai is.
A Múzeum körút és a Rákóczi út sarkán állt a nemzeti színház, a barnás-vöröses épület a Műegyetem főépülete volt, és hiányzott a campusról a gólyavár – így nézett ki 130 évvel ezelőtt az ELTE Múzeum körúti campusa.