Egy kapcsolat vége? Visszaszólt a GTK a BME rektorának
Egyre reménytelenebbnek látják, hogy megegyezzenek a rektorral a BME-n maradásról. Rengeteg szak kerülhet át az ELTE-hez.
Egyre reménytelenebbnek látják, hogy megegyezzenek a rektorral a BME-n maradásról. Rengeteg szak kerülhet át az ELTE-hez.
Az oktatási államtitkárság fenntartóként kezdeményezi, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi kara 2017 augusztus 1-jétől az ELTE részeként működjön tovább.
Már valószínűsíteni lehet, hogy az ELTE-hez vándorol a Műegyetem gazdasági kara - legalábbis ezt kérik a hallgatók és az oktatók. Az egyetem rektora bár még dolgozik a kar maradásáért, a belső feszültségek közepette panaszos interjút adott az egyetem honlapjának.
A héten megindult az iskolák teljes központosítása, elsőként Zalaegerszegen. Szegeden eközben eljárás alá vontak párt fiatalt, mert kínozták lakótársukat.
Jót akartak, de elég rosszul sikerült: a nők szépérzékével érveltek, nem a szaktudásukkal.
A 168 óra szerint kitennék a Szkénét a Műegyetem épületéből.
Megjelent a felsőoktatási intézmények rangsora is, ahol az ELTE továbbra is az élen.
Tüntetést hirdettek hétfő 17 órára a GTK hallgatói, miután addig súlyosbodott a kar és a Műegyetem vezetése között kialakult helyzet, hogy a közelmúltban felfüggesztését töltő Andor György dékánt végül elbocsájtotta Józsa János rektor. A tüntetés Facebook-eseményén eddig 900-an jelezték a részvételüket.
Nyílt levelet tettek közzé a BME oldalán, melyben az egyetem egysége mellett foglaltak állást a dékánok. A gazdasági kar vezetőjét nemrég kirúgták, mert állítólag kifogásolta a kar helyzetét, ráadásul állítólag a GTK kiválását is szerette volna.
Békés tüntetést szervez hétfő délutánra a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem gazdasági karának hallgatói önkormányzata, így tiltakoznak Andor György dékán elbocsátása ellen.
Hatpontos követeléslistát fogalmazott meg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem gazdasági karának hallgatói önkormányzata, amely hétfő estére tüntetést szervez.
Eddig óvakodtak a tüntetéstől, és tárgyalni akart inkább a GTK közössége a Műegyetem vezetésével, de korábban felfüggesztett, szerdán kirúgott Andor György dékán miatt nem ülnek tovább a babérjaikon.
"Meggondolatlan és szégyenteljes" döntésnek nevezte a BME GTK hallgatói önkormányzata Andor György dékán elbocsátását, a HÖK közleményében azt is kijelentette: követelik Andor visszahelyezését, "a szükséges lépések előkészítését" már megkezdték.
Feltehetően ő akarta, hogy a gazdasági kar az ELTE-hez csatlakozzon. Előbb felfüggesztették, majd kirúgták a BME legjövedelmezőbb karának fejét.
Folytatódott a szócsata a Tanítanék és Palkovics László között, változik a felvételi 2017-ben, valamint néhány leleményes hallgatói is megmutatta magát.
A két vitába került vezető ugyanazokra a kérdésekre válaszolt, az igazság más-más szálait kibontva az Műegyetem GTK-jának elcsatolásáról és a belső feszültségről.
Mi volt a mai BME-épületek helyén a 19. század végén? Hogyan tűnhetett el ötven évre egy szobor a Műegyetem hatalmas pincelabirintusában? Milyen furcsa egyetemi integráció zajlott a harmincas években?
Még hétfőn került ki egy állásfoglalás a BME-GTK Facebook-oldalára.
Érdekes fotókat találtunk a Műegyetem épületeiről a Fortepanon. Hogyan nézett ki az egyetem száz évvel ezelőtt? Mi volt a mai lágymányosi campus helyén? Milyen rombolást végzett a második világháború?