Sztrájkolhatnak az egyetemi oktatók?
Egy BME-s oktató felhívására több százan kezdhetnek sztrájkba a felsőoktatásban a lex CEU miatt.
Egy BME-s oktató felhívására több százan kezdhetnek sztrájkba a felsőoktatásban a lex CEU miatt.
Dékánválasztás előtt áll a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - néhány hónappal ezelőtt kis híján az ELTE-hez csatolt - gazdasági kara. Andor György volt dékánt november elején felfüggesztették, majd menesztették állásából.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem mellett 9 magyar egyetem került fel a Middle East Technical University - tudományos teljesítmény alapján összeállított - felsőoktatási világrangsorára. Az ELTE lett a legjobb magyar.
A Quacquarelli Symonds több nemzetközi felsőoktatási rangsorára is felkerült a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME).
Névtelen e-mailt kapott a Műegyetem gazdasági karának megbízott dékánja, bizalmi szavazást kért saját maga ellen.
Bizonytalan időre elhallgatnak a bitek a Schönherz koliban, miközben jön a regisztrációs hét.
Nem született az egyetem és a gazdasági kar között mindenki számára elfogadható megoldás.
Fennmaradhat a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) jelenlegi egysége, a szenátus újra megerősítette, hogy az intézmény szerves és lényeges részének tekinti a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kart (GTK).
Javában zajlik a békéltető munka a BME GTK és az egyetem vezetése között, a BME-t eddig élesen kritizáló hallgatói önkormányzat tegnapi Facebook-posztjában például már jóval puhábban fogalmazott, mint korábban.
Arra kérik az oktatási államtitkárságot, hogy segítsék őket az egyetem egységének megőrzésében. A GTK viszont továbbra is az ELTE-re költözne, ahol várják őket.
Harminchat igen, hat tartózkodás mellett, ellenszavazat nélkül bólintott rá a Műegyetem gazdasági karának integrálására az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) szenátusa - írja az ELTE Online.
"Értetlenül állunk azon tény előtt, hogy a fenntartó kezdeményezi a GTK-nak a BME szervezetéből való kiválását és az ELTE szervezetébe történő beolvadását" - írja közleményében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem vezetése, a rektor, a rektorhelyettesek és a dékánok azt kérik az Emberi Erőforrások Minisztériumától, hogy változtassa meg döntését.
Már november végén hivatalosan jelezte a kar az ELTE-nek, hogy nem bírják tovább a BME-n.
Egyre reménytelenebbnek látják, hogy megegyezzenek a rektorral a BME-n maradásról. Rengeteg szak kerülhet át az ELTE-hez.
Az oktatási államtitkárság fenntartóként kezdeményezi, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi kara 2017 augusztus 1-jétől az ELTE részeként működjön tovább.
Már valószínűsíteni lehet, hogy az ELTE-hez vándorol a Műegyetem gazdasági kara - legalábbis ezt kérik a hallgatók és az oktatók. Az egyetem rektora bár még dolgozik a kar maradásáért, a belső feszültségek közepette panaszos interjút adott az egyetem honlapjának.
A héten megindult az iskolák teljes központosítása, elsőként Zalaegerszegen. Szegeden eközben eljárás alá vontak párt fiatalt, mert kínozták lakótársukat.
Jót akartak, de elég rosszul sikerült: a nők szépérzékével érveltek, nem a szaktudásukkal.
A 168 óra szerint kitennék a Szkénét a Műegyetem épületéből.
Megjelent a felsőoktatási intézmények rangsora is, ahol az ELTE továbbra is az élen.