Furcsa figyelmeztetés fogadja a BME mosdójában az egyetemistákat

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem „E” épületének egyik vécéjében az alábbi figyelmeztetés fogadja a hallgatókat - írja a 444.

  • Eduline

"Az utóbbi napokban ismét elszaporodott azon esetek száma, amikor illetéktelen személyek a fülkében elrejtőzve, a válaszfalon átnyúlva felvételeket készítenek a másik fülkében tartózkodókról" - írják a lapon, amelyet a 444 hozott nyilvánosságra.

A felirat első része részletes útmutatót ad a vécéajtók helyzetével kapcsolatban: ha nem érkezik válasz a zárt fülkéből, menj ki, és hívj segítséget.

tallianmiklos.tumblr.com

Ezen a fotón röhög az internet: így lehet őrületbe kergetni egy tanárt?

Nem egyszerű tanárnak lenni, főleg akkor, ha a diákok nem figyelnek az órán. És ha még rendelnek hozzá egy ilyen pólót is... Újabb fotó járta be a közösségi oldalakat: ezen a pólón az a mondat szerepel angolul, hogy " Kedves Tanár, mindenkivel beszélgetek, úgyhogy nem segít, ha más mellé ültetsz".

Hozzászólások

Mi lesz az érettségizőkkel, ha sztrájkolnak a tanárok? – a köznevelési törvényről vitáztak a parlamentben

A pedagógusok sztrájkjoga, az érettségizők felkészítése és a gyermekfelügyelet is előkerült a köznevelési törvény módosításának parlamenti vitájában. A Fidesz és a KDNP szerint a változtatásoknál nagyobb garanciák kellenének a diákok és a családok védelmére, miközben a pedagógus szakszervezetek korábban éppen azért kritizálták a tervezetet, mert szerintük az továbbra is túlságosan korlátozza a pedagógusok sztrájkjogát.

Ádám Zoltán reagált az őt kirúgó rektorhelyettes lemondására: „Nem volt nála gyűlöltebb és rettegettebb ember a Corvinuson”

Élesen reagált Ádám Zoltán, a Corvinus korábban elbocsátott oktatója arra, hogy Szabó Lajos György oktatási rektorhelyettes a tanév végével lemond posztjáról és távozik az egyetemről. Ádám szerint Szabó az egyetemvezetés egyik „legkompromittáltabb” tagja volt, és úgy véli, távozása összefügghet azzal, hogy a Corvinus vezetése már a KEKVA-rendszer utáni időszakra készül.

@eduline.hu Az első egyetemi ügyintézések között a diákigazolvány igénylése is szerepel. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, néhány lépésből megvan – most végigvezetünk titeket a teljes folyamaton.😉 #diákigazolvány #egyetem #neptun #eduline #foryou ♬ eredeti hang - eduline.hu

Mi a baj a 8 osztályos általános iskolával, és mi jöhet helyette?

A kisiskolák tanárhiánya és a kisgimnáziumok elitképzővé válása nem elszigetelt hibák, hanem a jelenlegi oktatási szerkezet „erővonalai”, amelyek a rendszer gyökeres reformjáért kiáltanak Dr. Gyarmathy Éva klinikai és neveléslélektani szakpszichológus, egyetemi tanár szerint.