Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A mai napig készítik az ingujjba és szoknya alá csúsztatható kis cetliket az egyetemi hallgatók, de a fülhallgatós segítség is elterjedt lett. Sokan úgy gondolják, ha más rendszerben kellene tanulni, sokkal kevesebben jutnának el a puskázásig, mert feleslegessé válna.
Az okostelefonok és az okosórák korában egyre változatosabb módszereket találnak ki egyetemisták, hogy saját segédlettel menjenek be vizsgázni - derült ki az Átlátszó Oktatás felvételéből. A cetlire írás még mindig elterjedt, de olyan esetről is beszámolt egy hallgató, hogy szóbelin is sikerült puskázni egy fülhallgató segítségével, egyszerűen a fülére mondták a válaszokat kint ülő társai.
Megjegyezték, hogy vannak olyan tárgyak, hogy akármennyit tanulsz, sőt, puskázhatsz is, de megbuktatnak a végén. Ennek egyik oka szerintük, hogy az egyetemen lexikális tudást várnak el (ám évről évre nagyobb az ismeretanyag). Megoldást jelenthetne szerintük, ha jobban eltolódna a vizsgáztatás is a problémamegoldás felé, hogy szinte bármit használhassanak a hallgatók egy feladathoz, ahelyett, hogy definíciókat és képleteket kérnének rajtuk számon.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!