Gasztrotagozat indul a Werkakadémián
A három éve alapított Werk Akadémia 2010 októberétől elindítja gasztrotagozatát: a csaknem százórás képzésen a résztvevők alapvető tájékozottságot nyernek a hazai és a nemzetközi gasztronómia - táplálkozáskultúra - legújabb törekvéseiről.
Etikus hackerképzés a Nemzetvédelmi Egyetemen
Szeptembertől a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem (ZMNE) oktatási tematikájában is szerepelni fog az "etikus hackerképzés" – mondta el Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont ügyvezetője szerdán.
"A kapzsiság jó dolog"
Legalábbis ezt mondta annak idején Gordon Gekko, a New York-i tőzsde nagymenő, de gátlástalan és csaló brókere a Tőzsdecápák című filmben. Oliver Stone rendező és producer 1987-ben készült mozija azóta is a Wall Street rajongóinak kultuszfilmje, és minden bizonnyal az lesz a hamarosan bemutatandó második rész is. Ami pedig a szállóigévé lett mondatot illeti, hiába vezették vissza a pénzügyi válságot részben éppen a tőzsdén kereskedők mohóságára, a kívülállók számára az értékpapírpiacok továbbra is a gyors meggazdagodás ígéretét hordozzák.
Szakképzések: ki, mit és mennyiért tanulhat?
Aki nem vágyik a felsőoktatásba, vagy egyszerűen csak nem adatik meg neki hogy ilyen formában továbbtanuljon, annak a boldoguláshoz szakmát kell tanulnia. Igen ám, de hol, mit és mennyiért? A szakképzés szót sokan használjuk, mégis keveset tudunk róla. Megkísérlünk egy kis rendet tenni ebben a bonyolult rendszerben.
Még mindig nagyon le vagyunk maradva a felnőttképzés területén
Magyarországon alacsony, a felnőtt korú lakosság körében mintegy 8,5 százalékos a felnőttképzésben részt vevők aránya, holott az EU 2010-re 12 százalékos arányt határozott meg célként - mondta Juhász Erika, a Debreceni Egyetem (DE) docense egy csütörtöki debreceni szakmai konferencia sajtótájékoztatóján.
Felnőtt romák végezték el a nyolc osztályt Oroszlányban
Az oroszlányi cigány önkormányzat szervezésében 22 felnőtt roma szerezte meg a nyolc általános iskolai végzettséget –közölte a város polgármesteri hivatala.
Borászképzés az alapoktól a doktori szintig
A szakemberképzésnek kulcsszerepe van abban, hogy a magyar borok ismét tartósan a világ élvonalába tartozzanak - hangoztatta Tiffán Ede borász, a Budapesti Corvinus Egyetemen Borászati és Szőlészeti Intézete Tanácsadó Testületének alakuló ülését követően, amelynek elnökévé választották.
Képzési kísérlet: anyagi támogatás és oktatás tartósan munkanélkülieknek
Az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával negyven alacsony iskolai végzettségű, hátrányos helyzetű, tartós munkanélküli vehet részt szakmai oktatáson, miközben megélhetésükhöz is anyagi támogatást kapnak - mondta el Váradi Zsuzsanna az Első Nyírség Fejlesztési Társaság igazgatója.
A távoktatás népszerűtlen, az e-learninget pedig nem értik
A nappali képzésbe jelentkezők száma az elmúlt 10 évben közel 15.000-rel nőtt, míg a távoktatásba jelentkezők aránya ugyanebben az időszakban a hetedére csökkent. Ezzel szemben a felsőoktatáson kívüli távképzés, különösen az e-learning forma iránti érdeklődés fokozatosan növekszik. A szakember szerint Nyugat-Európában a köznyelvben is élő és előszeretettel használt fogalom az e-tanulás, ezzel szemben nálunk csak kevesen tudják, mit is jelent valójában.
A diplomás nők fizetése megegyezik középiskolát végzett férfiakéval
Bár jobban képzettek, az amerikai nők még mindig jóval kevesebbet keresnek a férfiaknál, még az olyan megbecsült állásokban is, mint amilyen például a sebészeké.
Angolul tanítják a sportolókat
A Nemzeti Sportszövetség (NSSZ) közreműködésével angolul tanulhatnak a hazai sportélet szereplői.
Sejtették hogy lopott, mégis megkapta a doktoriját
Plágiumot követett el egy jelölt a doktori értekezésében, ezért a Debreceni Egyetem Doktori és Habilitációs Tanácsa (EDHT) az illető doktori fokozatának visszavonásáról döntött - értesült a Független Hírügynökség. Az érintettet 2004-ben avatták doktorrá, és bár a lopás gyanúja már akkor felmerült, mégis megkapta a jelölt a doktori címet.
MBA-képzések vásárát rendezik a jövő héten Budapesten
Több mint 20 egyetem és képzési intézmény, köztük a budapesti KPMG-BME Akadémia is részt vesz a világ 23 városában megrendezésre kerülő rendezvénysorozaton, amelynek célja, hogy az intézmények MBA-programjaikra hallgatókat toborozzanak. A QS World MBA Tour következő „vására” Budapesten lesz – 500 érdeklődőt várnak március 17-én, a Corinthia Grand Hotel Royalba.
MBA képzések börzéje Budapesten
Az MBA-képzés iránt érdeklődők számára kínál tájékozódási lehetőséget a QS World MBA Tour, mely március 17-én, 18 órától tartja meg programjait Budapesten. A látogatók itt személyesen találkozhatnak a legnevesebb nemzetközi üzleti iskolák képviselőivel, illetve több mint 15 hazai és nemzetközi egyetem MBA programjáról kaphatnak részletes információkat.
Új informatikai képzések indulnak tavasszal az It Factorynál
Informatikai hiányterületekre koncentrálva szervez idén tavasszal is tanfolyamokat az IT Factory. A sláger várhatóan az etikus hekkerek eszköztárába is bepillantást engedő hálózatbiztonság, valamint a szabad szoftverekhez, így például a Linuxhoz kapcsolódó tanfolyamok lesznek.
Új képzések a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán
Ápolás, valamint nemzetközi szociális munka és szociális gazdaság szakon mesterképzés indul ősszel a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán (DE-EK); az új szakokról ma tartottak sajtótájékoztatót Nyíregyházán.
28 évesen banki elemző
Nem volt száz százalék, hogy a Közgázra fog jelentkezni. A gimnázium utolsó éveiben már a történelmet és a magyart is nagyon komolyan vette és a felvételi jelentkezési lapján a jogot is bejelölte. Két master képzést is elvégzett, jelenleg a Raiffeisen Bank senior modellezője. Döme Botond 28 éves, és mindenkinek, aki hozzá hasonló pályára vágyik azt tanácsolja: nyitottnak kell lenni mindig, és minden új felé. Karácsonyt megelőző héten, a CEU-n beszélgettünk.
Az álláskeresők bizarr pillanatai
Hogyan bírják az álláskeresők a sikertelen próbálkozásokkal járó stresszt? Melyek a legjellemzőbb reakciók az állásinterjún és miként változott a helyzet tavalyhoz képest? Munkaerő-közvetítő cégeket kérdezett meg a hvg.hu az általános tapasztalataikról és az emlékezetes, vidám pillanatokról.
Tőzsdeiskolák Magyarországon
Ősszel szervezte első magyarországi előadását a világ második legnagyobb tőzsdeiskolája, az izraeli alapítású Tradenet. A gazdasági válság kellős közepére időzített start a jelek szerint nem hátráltatja az Ofer Hava ingatlanpiaci befektető érdekeltségi körébe tartozó céget: már az indulás hetében több tucat hallgató jelentkezett a kizárólag az amerikai részvénypiacra fókuszáló előadás-sorozatra. De nem csak a Tradenet körül nagy az érdeklődés. A 101 Siker Akadémia tőzsdetanfolyamait 2002 óta közel ötezer hallgató végezte el, és a HVG által megkérdezett tőzsdeiskolák mindegyike több száz, némelyike ezer feletti végzett hallgatóval büszkélkedhet.