szerző:
Eduline

A TalentEgg összegyűjtötte, milyen kérdéseket érdemes kerülni egy állásinterjún, ha nem akartok hetekig azon...

Végre megvan az álláspályázat, amire vártatok? Ne az interjúnál rontsátok el

A TalentEgg összegyűjtötte, milyen kérdéseket érdemes kerülni egy állásinterjún, ha nem akartok hetekig azon töprengeni, vajon miért nem titeket választottak a meghirdetett pozícióra.

1. Mennyit fogok keresni?

Ha valaki komolyan érdeklődik egy pozíció iránt, jobb, ha utánanéz, hogy az ő képzettségével és gyakorlatával nagyjából mekkora fizetésre számíthat. Úgy tűnhet, a jelentkezőt jobban érdekli a pénz, mint a munka, ha rögtön az első interjún a várható juttatásokról kérdezősködik. Mindenképpen meg kell várni, amíg a munkaadó vagy a hr-es hozza szóba a témát.

2. Kell-e dolgozni hétvégén és ünnepnapokon?

Bármennyire fontos információ is számotokra, ezzel a témával óvatosnak kell lenni: jobb, ha megvárjátok, amíg a munkaadó beszél a munkaidő részleteiről. Ha mégsem, az interjú végén óvatosan rákérdezhettek, hogyan néz ki egy tipikus munkanap a cégnél.

3. Mennyi idő múlva léptetnek elő?

Ebből a kérdésből úgy tűnhet, mintha csupán ugródeszkaként tekintenétek a megpályázott állásra, és nem is érdekel benneteket igazán. Ha mindenképpen éreztetni akarjátok a munkaadóval, mennyire ambíciózusok vagytok, inkább mondjátok el, hogy az adott pozíciót mekkora kihívásnak találjátok, és szívesen közreműködnétek a cég terveinek megvalósításában – akár hosszú távon is.

4. Olvastam egy érdekes adatot a cég honlapján, kifejtené ezt bővebben?

Ezzel a kérdéssel könnyen zavarba hozhatjátok a munkaadót, és az állásinterjún nem ez a cél. Könnyen lehet, hogy nem tud válaszolni, mert nem azon a részlegen dolgozik. Csak akkor érdeklődjetek, ha biztosak vagytok benne, hogy a megpályázott pozícióhoz kapcsolódik a weblapon olvasott információ.

5. Mikor jön a baba?

Jobb kerülni a személyes kérdéseket még akkor is, ha a veletek szemben ülő szemmel láthatóan néhány héten belül anya lesz. Ugyanígy nem illik érdeklődni például a munkahelyi bulikról – kivéve természetesen, ha a kérdező hozza szóba. A legőrültebb kérdések az állásinterjún – összefoglalónkat itt olvashatod.