Végre egy irodalmi teszt, amiben hasznát vehetitek a memoritereknek
A kérdés nem nehéz: mi a hiányzó szó? Annyit segítünk, hogy az iskolai memoriterek nagyon sokat segíthetnek a válaszban.
A kérdés nem nehéz: mi a hiányzó szó? Annyit segítünk, hogy az iskolai memoriterek nagyon sokat segíthetnek a válaszban.
Sokan az érettségin vagy egy egyetemi vizsgán is megtapasztalták, milyen a legrosszabbkor elfelejteni valamit. De hogyan működik a felejtés?
A következő helyzetek mindenkinek ismerősek lehetnek, akik most érettségiznek, vagy már túlestek rajta.
Sok "fontos" dolog van, amivel minden érettségiző foglalkozik (tanulás helyett) a vizsgák előtt utolsó héten. A következő helyzetek mindenki számára ismerősek lehetnek, akik most érettségiznek, vagy már túlestek rajta.
A vizsgaidőszakra nem csak a szakirodalom és a kihagyott előadások jegyzeteinek begyűjtésével kell felkészülni, az agyat különböző vitaminokkal és ásványi anyagokkal is fel lehet pörgetni.
A nagyobb vizsgák, dolgozatok előtt úgy érzitek, semmire sem emlékeztek abból, amit tanultatok? A stresszes helyzetek akár a memóriátokra is hathatnak, de pontosan hogyan? Itt a válasz:
Nagyjából tizenhárom éves kor után már nem termel új idegsejteket az emberi agy memóriafunkciókban és tanulási folyamatokban részt vevő területe - állítják kutatók.
Milyen hibákat érdemes elkerülni a ZH- és a vizsgaidőszakban? Ma egy hasznos tanulási tippeket tartalmazó könyvből hoztunk nektek tanácsokat.
Holland kutatók eredményei szerint a megfelelő időben sportolók lesöpörhetik a többieket - legalábbis hatékonyabban fel tudják idézni a korábban memorizált dolgokat.
Nem véletlen, ha a vizsgaidőszak alatt vagy egy fontos dolgozatnál keveset alszol, akkor alig marad meg valami a fejedben. Szegedi, valamint az MTA kutatói rájöttek, hogy mit csinál az agyunk alvás közben.
Az utasításokat kell követni, és nagyon figyelni a folyton helyet cserélő tárgyakra. Alapfokú angoltudás szükséges hozzá.
Előfordult, hogy sietni kellett, de nem találtad a lakáskulcsod? Tudtad, hogy a konyha-előszoba tengelyen van valahol, de a pontos helyére nem emlékeztél? Vajon hogyan működik a memória? Miért emlékszünk jobban szeretteink születésnapjára, mint Napóleonéra? És valóban segít felidézni valamit, ha visszamész arra a helyre, ahol megtanultad?
Szívesen tesztelnétek a memóriátokat, de a hagyományos memóriajátékok már unalmasak? Próbáljátok ki a testmybrain.
A brit közszolgálati műsorszolgáltató, a BBC érdekes memóriatesztet tett közzé honlapján, amelyet elvégezve arra is...
Miután órákat görnyedtél a tankönyv fölött, feküdj le aludni - ezt tanácsolják egyetemi kutatók egy frissen megjelent...
Már néhány napos, összesen kevesebb mint kétórás tanulás után jelentősen növekedhet felnőtteknél is a gyakorlással érintett agyterületen a szürkeállomány térfogata és sűrűsége - közölték hongkongi kutatók.
Töménytelen mennyiségű adatot kell megtanulnod a rövid idő alatt? A „memóriafogas” módszere által a tanulás eddig ismeretlen, szórakoztató oldaláról mutatkozik be neked. Próbáld ki te is, meglátod nálad is működik majd!
Uri Geller utódja, a „Kiválasztott”, aki nem más, mint Danny Blue 36 ezer diákot látogat meg az év első negyedében. Előadásában többek között azt is megmutatja a tanulóknak, hogy koncentrációval és memóriával mennyire tudják javítani a képességeiket. Interjúnkból kiderül, hogy miért teszi mindezt a mentalista.
Általános számítástechnikai ismeretek, alapok - itt készült: GDF - terjedelem: 18 oldal