Felnőttképzés Eduline

Szeptembertől is vállaltok diákmunkát? Ezekre a dolgokra oda kell figyelnetek

Elolvasom

Több ezer diák dolgozott az elmúlt hetekben, hogy így keressen pénzt nyaralásra, fesztiválbelépőkre, nyelvtanfolyamra - sokan azonban az őszi szemeszter kezdetén sem hagyják ott a munkahelyüket, hanem az előadások és szemeszterek mellett is szakítanak időt a diákmunkára. Ám ilyenkor is fontos, hogy tisztában legyetek a munkavállalás szabályaival, így elkerülhetitek a kellemetlen meglepetéseket.

Felnőttképzés Eduline

Ezeket érdemes megfogadni: 10 hasznos tanács, ha munkát vállaltok diákként

Elolvasom

Kevés diák van tisztában a jogaival - legalábbis a felmérések és a tapasztalatok ezt mutatják. "Nem tudják például, hogy mennyi pihenőidő jár nekik, hogyan kell adózniuk, mennyi a minimális fizetés, vagy éppen azt, hogy miért lehet érdemes diákszövetkezeten keresztül munkát vállalniuk" - mondta Juhász Csongor, a Prohuman ügyvezető igazgatója. 10 tanács következik, amelyből kiderül, hogy mire kell leginkább figyelnetek akkor, ha munkát vállalnak.

Felnőttképzés Eduline

Akkora a munkaerőhiány, hogy vezető pozícióba is hívnak már diákokat

Elolvasom

A nyári szünet nemcsak a diákoknak jelent kellemes és hasznos időszakot, a munkáltatók is komoly előnyt élveznek: még több diákot alkalmazhatnak különböző munkakörökbe a szezonban. Ez az előny azonban nem kevés pluszt jelenhet számukra, ugyanis hatalmas munkaerőhiánnyal számolnak jelenleg, amit a nyári szünetben jócskán tudnak mérsékelni.

Felsőoktatás MTI

Emelkedett a magyar diákmunkások átlagfizetése

Elolvasom

Érezhetően nőtt az elmúlt években a magyar diákmunkások átlagfizetése. Míg korábban a középiskolások és az egyetemisták egyaránt találkozhattak nettó 500-600 forintos órabérrel, ma már csak elvétve találni olyat, ahol ezer forintnál kevesebbet ajánlanak a munkáltatók - írja pénteki kiadásában a Magyar Hírlap.

Felnőttképzés Eduline

Ez a legjobb állások előszobája: miért érdemes gyakornoki munkát vállalni?

Elolvasom

A leghatékonyabb "pályaorientációs" eszköz, a tapasztalatszerzés és a kapcsolatépítés legjobb módja, belépő a munkaerőpiacra - többek között így jellemezték a gyakornoki munkát egyetemisták az Eduline-nak. Sokuk szerint nem szabad beérni a párhetes, kötelező szakmai gyakorlattal, érdemes hosszabb ideig gyakornokoskodni. Azt is elárulták, miért.

Felsőoktatás Eduline

"Diákként nem is olyan nehéz szerethető és nem leterhelő munkát találni"

Elolvasom

Miért dönt úgy egy egyetemista, hogy nemcsak a tanítási szünetekben, hanem a szorgalmi időszakban is dolgozik? Hogyan lehet az alkalmi és a fix munkát beilleszteni az egyetemi előadások és szemináriumok közé? Hogyan lesz egy diákmunkásból gyakornok, és a gyakornokból főállású munkatárs? Hat jelenlegi és volt diákmunkás mesélt tapasztalatairól.

1 2 3