Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Stabilitás jellemzi a Pannon Egyetemet a felvételi adatok alapján, az intézményben 1977 hallgató kezdheti meg tanulmányait szeptembertől - közölte az egyetem rektora csütörtökön sajtótájékoztatón, Veszprémben.
Mérnökinformatikus, gépészmérnöki, programtervező informatikus, gazdálkodási és menedzsment - ezekre a szakokra jutott be a legtöbb jelentkező a 2019-es felvételin.
Négyszázkilencven volt - az elérhető 500-ból - a legmagasabb ponthatár idén, a bejutáshoz ezt a Pécsi Tudományegyetem germanisztika alapképzésére jelentkezőknek kellett elérniük - közölte az Oktatási Hivatal (OH) felsőoktatási elnökhelyettese csütörtökön.
Idén szeptemberben közel 6 200 elsőéves kezdheti meg tanulmányait a Budapesti Gazdasági Egyetemen, 6 százalékkal többen, mint az előző évben. 2019-ben az állami ösztöndíjasként felvett hallgatók arányának további növekedése mellett az idegen nyelvű képzésekre felvettek száma is jelentősen nőtt.
A junior szoftverfejlesztőket képző PROGmasters összegyűjtött 6 okot, amik miatt érdemes elvégezniük egy programozóiskolát azoknak, akiknek idén nem sikerült a felvételijük.
Növelte hallgatói számát 6 százalékkal a 2019-es központi felvételi eljárásban az SZTE: összesen 6159 új hallgatót vett fel az intézmény. A külföldi hallgatók folyamatban lévő felvételi eljárásának lezárását követően, várhatóan több mint 7500 gólya kezdheti meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen.
Összesen 4170-en jelölték meg a jogászképzést a 2019-es felsőoktatási felvételin – mutatjuk, milyen pontszámra volt szükség az államilag finanszírozott helyhez.
Sok felvételizőt érhetett kellemetlen meglepetés, több népszerű szakon ugyanis az előzetesen meghirdetett ponthatárnál jóval magasabb pontszámmal lehetett csak állami ösztöndíjas helyet szerezni.
Hány ponttal lehetett bekerülni a legnépszerűbb - több ezer diákot vonzó - gazdasági képzésekre? Államilag támogatott helyet csak úgy lehetett szerezni, ha a felvételizők megugrották a korábban meghirdetett előzetes limitet - a véglegesek között aztán ettől lettek még magasabb ponthatárok is.
Idén is a gazdálkodási és menedzsment a legnépszerűbb alapszak, több mint tízezren jelölték meg a jelentkezési lapjukon, de több ezren próbáltak bejutni a kereskedelem és marketing, a mérnökinformatikus, az ápolás és betegellátás, valamint a turizmus-vendéglátás szakra is. Itt találjátok a legtöbb felvételizőt vonzó BA- és BSc-képzések 2019-es ponthatárait.
Milyen szakon húzták a legmagasabb ponthatárt az ELTE-n? Milyen az átlagpontszám a Műegyetem alap- és osztatlan képzésein? Hány pont kellett a Corvinuson a nemzetközi tanulmányok képzéshez? A 2019-es felvételi ponthatárok legjei következnek.