Hogyan változott az albérletpiac az idei szezonban?
A koronavírus nagyban befolyásolta az albérletpiacot is, ami most hatással van azokra az egyetemistákra, akik lakást keresnek a következő tanévre.
A koronavírus nagyban befolyásolta az albérletpiacot is, ami most hatással van azokra az egyetemistákra, akik lakást keresnek a következő tanévre.
Ismét egy fontos olvasói kérdésre válaszolunk a mesterképzéssel kapcsolatban.
Olvasónk arra volt kíváncsi, hogy ha már van egy diplomája, akkor van-e lehetősége arra, hogy még egy szakot elvégezzen államilag támogatott formában.
Már tényleg csak néhányat kell aludni és kiderülnek az idei felvételi ponthatárai. Ez pedig egyet jelent azzal, hogy többeteknek döntenetek kell róla, hol szeretnétek lakni szeptembertől. Ha úgy gondoljátok, hogy valószínűleg szociális alapon nem fogtok bekerülni az egyetem kolijába és magánkoliba se szeretnétek menni, akkor van még egy lehetőségetek: a szakkollégiumok. Mutatjuk, mit kell tudnotok róluk.
Bár a felősoktatási intézmények is szeretnék, ha szeptembertől személyesen folytatódhatna az oktatás, lehet, hogy erre a koronavírus miatt nem lesz lehetőség. Éppen ezért a kormány igyekszik felkészülni arra, ha szeptembertől távoktatással indulna a tanév. De hogyan érintheti majd ez a frissen felvételizett hallgatókat? A legújabb rendeletből kiderül.
Ismét egy olvasói levélre válaszoltunk a ponthatárok kihirdetése utáni sms-sel kapcsolatban.
Egyelőre mégsem küldik haza azokat a diákokat Amerikából, akiknek szeptembertől csak online képzése lesz.
Ha mindenképpen kollégiumban gondolkoztok, de nem vagytok benne biztosak, hogy szociális alapon bekerültök, akkor van más lehetőség is. Ismeritek a magánkolikat?
A Harvard Egyetem és az MIT a külföldi diákokra vonatkozó rendelet miatt nyújtott be keresletet .
A jövőben a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) az államtól függetlenebb, alapítványi fenntartásban működhet tovább - emelte ki hétfőn az MTI-hez eljuttatott közleményében az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
A legtöbb egyetemen közeledik, vagy már el is érkezett a tavaszi félév vége. Az elmúlt két félév alapján pedig minden évben át- és visszasorolnak hallgatókat másik finanszírozási formára. De miben változtatott a koronavírus miatt felállított vészhelyzet ezeken?
Minden évben van pótfelvételi, amit a ponthatárok kihirdetése után szoktak meghirdetni. Megnéztük, hogy milyen volt a tavalyi pótfelvételi.
A járvány miatt a nyelviskolákban tanulók száma drasztikusan lecsökkent. Bár az enyhítések óta fokozatosan térnek vissza a diákok, a számuk egyelőre meg sem közelíti a március eleji szintet. Ráadásul a nyelvvizsga-bizonyítvány nélküli diplomák kiadása miatt több tízezer tanulót veszített el a piac.
Sokan már most fontolgatják, hogy ősztől kollégiumban vagy albérletben szeretnének lakni. Megnéztük, hogy mire kell számítanotok, ha a legnépszerűbb vidéki kollégiumok közül választanátok.
Sokkal kevesebb idén a felvételiző, 2001 óta nem voltak ilyen kevesen. A héten kiderült, hogyan sikerültek a 2020-as, rendhagyó érettségik, a felvételizőknek pedig csütörtökig volt idejük a módosításra. Több hír is megjelent az iskolaőrséggel kapcsolatban és kreditrekordokat is gyűjtöttünk. Mutatjuk a hét híreit röviden.
Hamarosan jönnek a gólyatáborok, amikről sok leendő egyetemi hallgató úgy gondolja, hogy kihagyhatatlan. Ti elmentek idén és buliztok egy nagyot, vagy inkább otthonról készültök az egyetemi életre?
Szuper ösztöndíjat ajánlunk, amelyre akkor érdemes pályáznotok, ha aktívan töltöttétek az egyetemi közösségi időt.
Az utóbbi időben számos egyetemen került sor modellváltásra, ezzel igencsak megnőtt az alapítványi intézmények száma.
Megnéztük, hogy a koronavírus időszakában megtartják-e a legnépszerűbb egyetemek a gólyatáborokat, és ha igen, akkor mikor.
13 egyetemnek kell szembenéznie azzal, hogy a korona-vírus miatti válság fizetőképtelenné tette őket.