Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nyilvánosságra hozta 2014/2015-ös, képzési területek szerinti rangsorait a Quacquarelli Symonds (QS). A társadalomtudományi és menedzsmentképzéseket kínáló intézmények listájára felkerült a Közép-európai Egyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem is.
Három magyarországi intézmény is felkerült a Quacquarelli Symonds (QS) 2014/2015-ös, a legjobb művészeti és bölcsészettudományi képzéseket indító egyetemek rangsorára.
Először nyerte el magyar oktató a Közép-európai Egyetem által alapított, a bölcsészet- és társadalomtudományok kiváló oktatásáért járó európai díjat. Baár Mónika, a gröningeni egyetem adjunktusa az intézmény 24. tanévnyitó ünnepségén vehette át az elismerést.
"A humántudományok, a kultúra nagyon fontos, de nem értéket teremtenek, hanem az embereket gyönyörködtetik, boldogságot adnak" - nyilatkozta nemrég Klinghammer István felsőoktatási államtitkár. Karl Hall professzor és a Közép-európai Egyetem (CEU) frissen doktorált történészhallgatói üzentek neki. Ez a nap képe.
Az ELTE és a Szegedi Tudományegyetem is lecsúszott a Quacquarelli Symonds (QS) tematikus világrangsorairól: tavaly még három magyarországi egyetem képzése került a kétszáz legjobb közé, a 2012-es listákon már csak a Közép-európai Egyetem (CEU) szerepel.
A budapesti Közép-európai Egyetem (CEU) fennállásának 20. évfordulója alkalmából az egyetem Bioetikai és Jogi Központja (CELAB) bioetikai előadásokat szervez a terület neves külföldi szakértőinek közreműködésével.
Oktatás idegen nyelven, külföldi tanárok, tanulmányutak – ezeket a plusz szolgáltatásokat kínálják a hallgatóknak a Magyarországon működő külföldi egyetemek.
Bemutatták a QS Quacquarelli Symonds 2011-es felsőoktatási rangsorát a legjobb szociológiai és politikatudományi képzésekről: Magyarországról egyedül a Közép-európai Egyetem (CEU) került fel a kétszázas listára.
Elkészült a QS Quacquarelli Symonds 2011-es felsőoktatási rangsora a legjobb bölcsészeti képzésekről: Magyarországról egyedül a Közép-európai Egyetem (CEU) filozófia szakja került a kétszáz legjobb közé.
Hétfőn a dalai láma, tíz évvel ezelőtti útjához hasonlóan ellátogatott a budapesti Közép-európai Egyetemre (CEU), ahol az intézmény diákjaival és oktatóival találkozott.
A Közép-európai Egyetem Nyílt társadalom díját az idén Louise Arbour, az International Crisis Group (ICG) igazgatója és elnöke vehette át az egyetem diplomaosztó tanévzáró ünnepségén csütörtökön Budapesten.