Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bemutatták a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb, 2012-es tematikus rangsorait: a szociológiai képzéseket indító...
Bemutatták a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb, 2012-es tematikus rangsorait: a szociológiai képzéseket indító egyetemek és főiskolák kétszázas listájára Magyarországról egyedül a Közép-európai Egyetem (CEU) került fel.
A szociológiai képzések rangsorának élén idén is a Harvard, a Berkeley, az Oxford, a London School of Economics and Political Science, valamint a University of Chicago áll, a top tízbe azonban az UCLA, a Cambridge, a Princeton, a Stanford és a University of Michigan is bekerült.
A CEU képzése a QS-rangsor 101-150. helyén szerepel, egy mezőnyben az amerikai Purdue Universityvel és a George Washington Universityvel, az izraeli Tel Aviv Universityvel és a kölni egyetemmel. A közép-európai országok felsőoktatási intézményei közül - a CEU-n kívül - egyedül a bécsi egyetem és a csehországi Károly Egyetem képzése jutott be a kétszáz legjobb közé, a három egyetem közül a bécsi szerezte a legmagasabb összpontszámot.
Mi a QS?
A QS Quacquarelli Symonds cég 2004 óta minden évben elkészíti a felsőoktatási intézmények világrangsorát. A rangsor első húsz helyén minden évben szerepel a Harvard, a Cambridge, a Yale, az Oxford, a MIT, a University of Princeton és a University College London.
Nem rontott a CEU a tavalyi eredményen
A Közép-európai Egyetem (CEU) szociológiai képzése 2011-ben is bekerült a kétszáz legjobb közé, a régióból akkor is a bécsi egyetem és a prágai Károly Egyetem ért el hasonló eredményt. A 2011-es szociológiai rangsorról szóló cikkünket itt olvashatjátok el.