Egy friss kutatás szerint a kisbabák sokkal okosabbak, mint azt eddig gondoltuk
Egy új kutatás szerint a kisbabák is képesek egyszerű fogalmakat összetett gondolatokká formálni – vagyis kreativitásuk már a bölcsőben elkezd kialakulni.
Egy új kutatás szerint a kisbabák is képesek egyszerű fogalmakat összetett gondolatokká formálni – vagyis kreativitásuk már a bölcsőben elkezd kialakulni.
Ezzel szinte teljesen kivonul Magyarországról az amerikai intézmény. Csak néhány kutatóintézet marad Budapesten.
Míg tavaly hat, idén már hét magyar egyetem szerepel a Center for World University 2024-es nemzetközi egyetemi rangsorában a világ 2000 legjobb felsőoktatási intézménye között.
Az érdeklődők személyesen és online is csatlakozhatnak.
A HVG rangsorainak összeállítója és az ELTE egyetemi docense, Fábri György szerint felesleges frusztrációt okoz és irreális cél, hogy 2030-ra legyen magyar egyetem a globális egyetemi rangsorok élén, ez viszont egyáltalán nem baj.
Az orosz igazságügyi minisztérium kifogásolja az egyetem oktatási programjait, amiknek szerinte Oroszország lejáratása a célja.
Az 1994-ben alapított, a sorosi nyílt társadalom eszményét képviselő kitüntetést hat nőnek adták, akik az afgán nők küzdelmében kiemelkedő szerepet töltenek be.
Nyilvánosságra hozta a 2023-as rangsorát a Center for World University Rankings. A lista összeállításakor idén összesen 19 788 intézményt rangsoroltak.
Szó lesz például arról, hogyan működhetnek demokratikusabban a pártok, lojálisnak kell-e lennie az állami szakértőknek és van-e ideológiája a bitcoinnak.
A CEU-ügy, a gender szak betiltása, a modellváltás és az SZFE privatizálása mind keresztbe tettek az akadémiai szabadságnak.
A budapesti intézmények mellett számos vidéki egyetem és a korábban magyar kötődésű külföldi egyetem, a CEU is helyet kapott a Quacquarelli Symonds tudományterületi listáján. Összegyűjtöttük a részletes eredményeket.
Több online kurzus után a budapesti székhelyükön szerveznek téli egyetemet.
A Közép-Európai Egyetem (CEU) belvárosi könyvtárát már külsősök is látogathatják, ha egyetemisták vagytok, ide is érdemes beiratkozni.
Alig három éve nyitotta meg bécsi campusát a CEU, ám egy nemzetközi rangsor szerint már most Ausztria harmadik legjobb egyeteme.
Szerdán hozták nyilvánosságra a brit Quacquarelli Symonds, vagyis a QS friss felsőoktatási rangsorait. A szakterületi listákon több magyar egyetem is szerepel, ám a legjobb eredményt a Zeneakadémia érte el, amelyet az előadóművészet területén a világ száz legjobb egyeteme közé soroltak. A Central European University (CEU) még ennél is jobb helyezést szerzett, politikatudományból például a 24. helyet szerezte meg – csak éppen a CEU neve mellett már nem Budapest, hanem Bécs szerepel.
A Guardian is foglalkozott a Magyar Akkreditációs Bizottság körül kialakult vitával, a lapnak Pető Andrea, a CEU oktatója, a testület volt tagja is nyilatkozott.
A Round University Ranking (RUR) friss bölcsészet- és társadalomtudományi szakterületi rangsorára is felkerült a Szegedi Tudományegyetem, amely egy év alatt nagyot javított eredményén. A moszkvai szervezet két rangsorán a CEU, az ELTE, a Semmelweis Egyetem és a Debreceni Egyetem is szerepel.
Itt maradt-e a CEU, ha itt vannak az épületei, és még konferenciákat is tartanak bennük?
A CEU tantermeiben tanulhatnak a Freeszfe Egyesület hallgatói, az egyetem emellett kollégiumi szobákat és próbatermet is biztosít nekik. Másképp nem tudnák elkezdeni „első, szabad tanévüket”.
Alkotmánybíróság levette a CEU ügyét a napirendről, nem foglalkoznak vele. Szerintük a panaszosok az időközben elfogadott új törvényre nem terjesztették ki a beadványukat.