Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
El szeretné kerülni a Teleki Blanka Gimnázium igazgatója, hogy II. világháborús történelmi párhuzamokra emlékeztessen a Klik migráns tanulók listázására irányuló kérése.
A tankerületek átszabásával kevesebb, de már kipróbált igazgatókkal kezdi meg a Klik a következő tanévet. Akadnak azonban olyanok, akik úgy maradnak vezető pozícióban, hogy korábbi munkájuk során nem volt maradéktalanul békés a viszony az iskolákkal: igazgatóváltások, iskolabezárások és megkérdőjelezhető vizsgálatok jellemzik az általuk irányított tankerületeket.
Csobánkán egy kis létszámú iskola működött egészen 2015-ig, ahova főleg a település roma származású gyerekei jártak. A szomszédos Pomázon kisebb mozgalom indult, hogy nehogy oda vegyék át az iskola nélkül maradt gyerekeket.
Korábban megpróbáltuk felbecsülni, hogy a fizetetlen számlák miatt mekkora késedelmes tartozást halmozott fel a Klik, de önmagában a Tigáz lefedte az összeg jelentős részét. A késedelmes tartozások így könnyen százmilliókkal növelhették az eredeti tartozásállományt, a puszta tétlenség és a Klik költségvetésének alultervezése miatt.
Kinevezték az új tankerületi vezetőket is, akik állítólag nem lesznek igazi vezetők, hanem a több ezer igazgató. Közben zajlik az iskolák teljes államosítása, míg decentralizációról beszél a miniszter. Érti ezt még valaki?
Nem hozzáférhetők a Klik elmúlt három évben kötött, ötmillió forintot meghaladó szerződései, holott erre törvény kötelezi a közfeladatot ellátó szerveket – ezt vette észre a Magyar Nemzet. Amik fenn vannak a neten, azok között is találni elég furcsa adatokat, például van olyan megállapodás, ami egészen 8900-ig érvényes.
Csaknem kilencvenhét százalékkal csökkent a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) adóssága a február közepi állapothoz képest, az akkori 17 milliárd helyett jelenleg 620 millió forint a lejárt tartozásállomány - nyilatkozta a Magyar Idők csütörtöki számában az oktatásért felelős államtitkár.
A Pedagógusok Szakszervezet állítja, törvénytelen határidővel kérte be a helyi Klik több tankerületben is az iskolaigazgatók és helyetteseik vagyonnyilatkozatát. Egy igazgató szerint csak alázni akarja őket a fenntartó.
Több száz takarítói, karbantartói és adminisztrátori állást féltenek az iskoláknál Szegeden, miután az önkormányzattól az államhoz kerül át az intézmények működtetése is.
Gimnáziumi és általános iskola osztályokkal is rendelkező iskolákat soroltak át a Nemzetgazdasági Minisztérium alá tartozó szakképzési centrumokhoz már júliustól. A 11 érintett suli közül van, ahol a gyerekek mindössze negyede jár szakképzésre. Az igazgatók sem tudták megmondani, mi lesz így az iskolákkal, mivel a rendelet kihirdetése előtt nem sokkal értesítették őket.
A Népszabadság szerint az új tankerületek kiosztásánál több esetben „hatalmi harcok” döntötték el, mely település iskolái melyik központhoz tartozzanak.
A kezdeti 56-ból végül 59 tankerületet alakít ki a kormány. Szinte az utolsó pillanatban adták ki a szeptemberben induló tanévet érintő kormányrendeletet, de így is rohamtempóban, két és fél hónap alatt kell mindent végigverni a rendszeren. Olyannyira kevés az idő, hogy már látszik, hogy a tanév közben is módosul majd a rendszer, így nehéz elképzelni, hogy zökkenőmentes lenne a váltás az iskolákban.
Fel kellene kínálni a lehetőséget az önkormányzatoknak, hogy ha kívánják, akkor működtethessék és fenntarthassák az iskoláikat - jelentette ki Pokorni Zoltán (Fidesz-KDNP), a XII. kerület polgármestere egy mai konferencián.
Nem szeretnék a budapesti önkormányzatok, hogy a működtetést is az állami fenntartó vállalja magára. Eddig is gyakran fordult elő, hogy egy-egy kerület segítette ki a Kliket. A problémák eddig sem a bizonytalanságból, hanem a Klik pénzhiányából fakadtak.
A nagyon fontos vitanapon alig néhány képviselő volt az ülésteremben. A kormánypárt reméli, hogy a teljes államosítás 50-60 milliárdos költsége rendelkezésre áll majd, Palkovics László elmondta azt is, hogy leghamarabb a 2018-as tanévben változik az alaptanterv.
Bár a Kliknek van jogi osztálya, ott csak kevesen dolgoznak, ezért sok ügyet kiszerveztek. A Népszabadság szerint 2013 és 2015 között összesen 221,5 milliót költöttek el ügyvédi megbízásokra.