Itt a legjobb műszaki egyetemek 2017-es rangsora
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem vezeti a HVG műszaki képzésterületi rangsorát. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2017, benne tíz képzésterület és több mint negyven szak rangsorával.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem vezeti a HVG műszaki képzésterületi rangsorát. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2017, benne tíz képzésterület és több mint negyven szak rangsorával.
December 9-ig lehet jelentkezni a 2017-es központi felvételi vizsgára - ezt azoknak a diákoknak kell megírniuk, akik olyan középiskolát választottak, amelyek többek között az írásbeli vizsga eredménye alapján rangsorolják a jelentkezőket. Hogy könnyebb legyen az iskolaválasztás, ízelítőt adunk a HVG legfrissebb, 2017-es középiskolai kiadványának rangsoraiból.
Az évek óta vezető Fazekas-gimnázium, több ELTE-gyakorlóiskola és a békásmegyeri Veres Péter Gimnázium is felkerült a budapesti középiskolák 2017-es top 10-es listájára a diákok érettségi, felvételi eredményei, valamint a kompetenciamérésen szerzett pontszámuk alapján.
Az Alternatív Közgazdasági Gimnázium, az egri Neumann János Gimnázium és a budapesti Xántus János Két Tanítási Nyelvű Gimnázium és Szakgimnázium vezeti az alapítványi középiskolák 2017-es HVG-rangsorát. Újságárusoknál a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról és szakgimnáziumáról.
A budapesti Deák Téri Evangélikus Gimnázium, a Pannonhalmi Bencés Gimnázium és a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium vezeti az egyházi középiskolák 2017-es HVG-rangsorát. Újságárusoknál a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról és szakgimnáziumáról.
Egy hónappal ezelőtt jelent meg a HVG rangsor - Diploma 2016, amely a hallgatók és az oktatók teljesítménye alapján rangsorolja a magyarországi egyetemeket, főiskolákat. A legjobb intézmény idén is a Semmelweis Egyetem lett. De vajon melyek a legjobb orvosi, műszaki, jogi vagy bölcsészettudományi karok? Íme, a képzési területek rangsorai.
Idén is a Semmelweis Orvostudományi Egyetem vezeti az intézmények összesített listáját a HVG Diploma rangsorában. Ennek fényében nem meglepő, hogy az oktatói- és hallgatói kiválóság tekintetében is a SOTE Általános Orvostudományi Kara vezet.
A Károli Gáspár Református Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem vezeti a HVG jogi képzésterületi rangsorát. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2016, benne tíz képzési terület és több mint negyven szak rangsorával.
A BME, a Corvinus és az ELTE vezeti a hallgatói eredmények alapján összeállított rangsort az informatikai karok közt. Több más képzési területhez hasonlóan a vidéki intézmények e képzéskörben is az oktatói kiválóság terén jeleskednek. Ezek a legjobb informatikai képzést nyújtó karok a HVG Diploma 2016 alapján.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem két kara vezeti a hallgatói kiválóság alapján összeállított listát a bölcsészképzés területén – derül ki a HVG Diploma 2016 rangsorából. Az oktatói kiválóság mérésénél a Szegedi Tudományegyetem bölcsészkara végzett az élen.
A hallgatói kiválóság terén a BME „letarolta” a mezőnyt a műszaki területen, hiszen a nagy múltú intézmény karai foglalják el a rangsor első négy helyét. Az oktatói kiválóság szempontjából a prímet ezen a képzési területen is a vidéki egyetemek viszik.
Megjelent a HVG középiskolai rangsora, valamint az is kiderült, hogy Magyarországon a legdrágább a felsőoktatás az átlagfizetésekhez viszonyítva. A hét hírei röviden.
Már az eduline-on is elérhető az egyetemek és főiskolák 2015-ös HVG-rangsora, amelyet az idén a Semmelweis Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem vezet.
A magyar egyetemeknek nem a Harvarddal vagy a Yale-lel, hanem a saját régiójuk felsőoktatási intézményeivel kell versenyezniük - hangzott el a Mit tudhatunk a magyar felsőoktatásról? című konferencián, ahol az is kiderült: az emberek többsége szereti a magyar felsőoktatást, csak nem ismeri.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint a Budapesti Corvinus Egyetem vezeti a HVG informatikai képzésterületi rangsorát. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2015, benne tíz képzési terület és több mint negyven szak rangsorával.
A Semmelweis Egyetem és a Debreceni Egyetem vezeti a HVG orvosi és egészségtudományi képzésterületi rangsorát. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2015, benne tíz képzési terület és több mint negyven szak rangsorával.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Miskolci Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem vezeti a HVG bölcsészettudományi képzésterületi rangsorát. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2015, benne tíz képzési terület és több mint negyven szak rangsorával.
Mától online is elérhető az egyetemek és főiskolák 2014-es HVG-rangsora, amely néhány nappal a felvételi jelentkezési határideje előtt még segíthet a döntésben. Az összesített rangsort az idén az ELTE, a Corvinus, a szegedi és a pécsi egyetem vezeti.
Pénz, pénz, pénz - ez kellene ahhoz, hogy a vezető magyar egyetemek a kormány célkitűzésének megfelelően a világ kétszáz legjobb felsőoktatási intézménye közé kerüljenek 2020-ra. A jelenlegi állami támogatás azonban nemhogy az előrelépéshez, a stagnáláshoz is kevés - olyan egyetemekkel kellene ugyanis versenyezni, amelyek háromszor-négyszer annyi pénzből működnek, mint a legnagyobb hazai intézmények.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karának, a Budapesti Műszaki és...