Idegenforgalmi menedzser diploma Svájcban 1 év alatt
A svájci székhelyű Benedict Oktatási Csoport részeként, a BHMS- (Business and Hotel Management School, luzern, Svájc) Üzlet és Hotel Management Iskolája több mint 75 éve oktat és képez diákokat. Hogy is néz ki pontosan az oktatás a nagy múlttal rendelkező svájci intézményben? Dr. Hajtó Péterrel, az iskola marketing menedzserével beszélgettünk
Szakmai gyakorlat az Unióban
A WEXEdU Alapítvány a Leonardo Mobilitás nevű Európai Uniós projekt keretében szakmai gyakorlatot szervez hazai és külföldi tanulók részére. A lehetőségekről kérdeztük a kuratóriumi elnököt, Fábiánné Oszkó Hajnalkát:
A kreativitás kulcsa
Az idegen országban töltött diákévek nem csak tapasztalattal gazdagítják a vállalkozó kedvű tanulókat, hanem az értelmüket is kitágítja – állítja egy új tanulmány. Az amerikai pszichológus szövetség, az American Psychological Association által publikált értekezés azt vizsgálta: vajon milyen kapcsolat van a külföldi tanulás és a kreativitás között.
Melyik szakmai nyelvvizsgát válasszam?
Számos területen, így a gazdaságban, az idegenforgalomban és a vendéglátó-iparban ma már szinte lehetetlen elhelyezkedni komoly nyelvtudás nélkül. A gazdasági irányú egyetemeken és főiskolákon, minimum egy, máshol két szakmai nyelvvizsga megszerzése a diploma kimeneti feltétele. Ezt a legtöbb iskolában nem lehet mással kiváltani, néhány egyetemen azonban az általános felsőfokú nyelvvizsgát is elfogadják. Mit tegyen hát a diák? Ebben segít eligazodni a Business Focus Gazdasági Nyelvstúdió intézményvezetője, Csókayné Fényi Andrea:
Európai szintű elismerés az idegen nyelvek tanításában
Magyarországon nyolcadik alkalommal osztják ki – az Európai Bizottság és az Oktatási és Kulturális Minisztérium támogatásával – az Európai Nyelvi Díjat, amely az idegen nyelvek tanítása terén megvalósuló, innovatív hazai programokat, folyamatokat hivatott elismerni. A díj meghirdetői 2009-ben is keresik a nyelviskolák, közoktatási, felsőoktatási, szakképző intézmények, civil szervezetek példamutató nyelvoktatási, nyelvtanulási gyakorlatát.
Tanulj külföldön! (x)
Álmodoztál már arról, hogy a világ minden táján vannak barátaid, vagy érdekes dolgokat tanulsz, amiket elismert, hírneves külföldi professzorok tanítanak? Mindezt könnyebben elérheted, mint valaha!
MSc in Computer Science – online angol mesterképzés
A Gábor Dénes Főiskola idén ősszel tervezi elindítani a University of Hertfordshire MSc in Computer Science mesterképzését. Az itthon még kuriózumnak számító blended learning technikájú, angol nyelvű program részleteit március 26-án és április 2-án nyílt nap keretében is megismerhetik az érdeklődők.
Világválság idején a legjobb, ha külföldön tanulsz
Mikor a gazdasági visszaesés miatt nehéz helyzetbe kerülünk, jó ötlet lehet erőnket és energiánkat saját magunk képzésébe fektetni és külföldi tapasztalatokkal gyarapodni. A Dream Foundation non-profit alapítvány azért jött létre, hogy színvonalas képzési lehetőséget biztosítson Európa szerte az érdeklődők számára.
Szakmai nyelv – van választás? (x)
Egyes felsőoktatási intézményekben a diploma megszerzésének feltétele minimum egy, de olykor akár kettő szakmai nyelvvizsga is lehet, noha az államilag finanszírozott órák száma elégtelen. A feladat nem csekély, ám a tanulók nem maradnak magukra, van megoldás akkreditált intézményben, akkreditált programokkal.
A Harvard a legnépszerűbb egyetem
Közkedveltek a vallási és a katonai oktatási intézmények is az USA-ban tanulók között.
Gyakori kérdések a nyelvvizsgáról
Nyelvvizsgával kapcsolatos általános kérdésekre a válaszok az Oktatási Hivatal honlapjáról
Szigorúbb követelmények a nyelvvizsgánál
A NYAK oldalán megjelent információk szerint az a vizsgázó, aki bármelyik államilag elismert nyelvvizsgarendszerben az ország bármelyik vizsgahelyén 2009. január 2. után nyelvvizsgát tesz, sikeres vizsgáról csak akkor kaphat bizonyítványt, ha minden egyes vizsgarészben (olvasás, írás, hallás, beszéd és - kétnyelvű vizsga esetén – a közvetítés) eléri a maximális pontszámnak legalább a 40%-át.
Hatszor többet kereshetsz az angol egyetemi diplomával
Egy nemrég napvilágot látott felmérés szerint a magyar középiskolások 70%-a külföldön szeretne tanulni - közülük tízből kilencen, Angliában. Ha ekkora igény van erre, miért nem indítanak az angol iskolák képzést itt nálunk?
Ingyen tanulni az egyetemen? Itt a megoldás
Mind több magyar egyetemista választja külföldi tanulmányainak helyszínéül a ködös Skóciát, a whisky és juhlegelők hazáját. A magyar és más nemzetiségű diákok választását az egyre erősödő és az önállóság felé kacsingató skót állam is támogatja, és a skót felföldön valóságos Bábel tornyát épít.
Szünetel a Pannon nyelvvizsga
Technikai okok miatt legközelebb csak 2009. szeptemberében szerveznek Pannon-nyelvvizsgát.
Ingyenes nyelvtanulási lehetőség Magyarországon?
A többéves online nyelvoktatási tapasztalattal rendelkező Educomm Communications 2008 decemberében megnyitotta ingyenes nyelviskoláját, melyben a nyelvtanulás iránt érdeklődők teljesen ingyen vehetnek részt angol és német tanfolyamokon.
Hova menjünk külföldre tanulni?
Elkészült a legújabb összehasonlító felmérés, melyből megtudhatjuk, hogy az Egyesült Államoktól kezdve Európán és a Távol-Keleten át Ausztráliáig mely külföldi egyetemek bizonyultak a legjobbnak ebben az évben. Sőt, idén először Izrael is felkerült a húsz ország felsőoktatási intézményeit rangsoroló top100-as listára.
EU támogatással az EU piacra
A magyar cégek – különösen a kisvállalkozás kereteiből kitörni igyekvők – szinte kikerülhetetlen akadályként tapasztalják meg a nyelvtudás hiányából eredő kommunikációs problémákat a nemzetközi vállalatok beszállítói piacán. Ez különösen igaz elsősorban német nyelvre „szakosodott” térségünkben az angol, vagy pláne a francia, vagy éppen az olasz nyelv tekintetében.
Blended learning 2. rész
Csősz Ildikó, az OktaTárs Nyelvstúdió (http://www.oktatars.hu/) vezetője a vele készült interjú 2. részében a blended learning tanfolyamok indításának gyakorlati oldaláról mesél.
Egy nyelviskola sikertörténete és tanítási módszere
A Berlitz nyelviskola neve ismerősen cseng az idegen nyelvet beszélők számára. Mégis kevéssé ismert az a tény, hogy az első Berlitz-iskolát 1896-ban nyitották meg Magyarországon. A cég háborúkat, a nagy gazdasági válságot, nyelvoktatási csoda-módszerek születését és bukását túlélve működött Budapesten, a Váci utcában, míg az ötvenes évek elején az akkori hatóságok be nem záratták. A Berlitz hazánkban a rendszerváltást követően, 1991-ben nyitotta meg kapuit újra a minőségi nyelvoktatás iránt érdeklődők számára.