Kiderült, mi okozta a szalmonellafertőzést a hajdúsámsoni iskolában
Gyenge volt a kézmosó szappan, így kerülhetett szalmonella a majonézbe a hajdúsámsoni iskola főzőkonyháján - számolt be az M1 aktuális csatorna péntek délutáni Híradójában a szeptemberi fertőzés ügyében indított vizsgálat eredményéről.
Középiskolai felvételi: milyen szabályok vonatkoznak a hat- vagy nyolcosztályos gimnáziumba jelentkezőkre?
A nyolcadikosok, valamint a negyedikesek-hatodikosok felvételi jelentkezése közötti legfontosabb különbség, hogy a hat- vagy nyolcosztályos gimnáziumba készülő diákok szülei egyénileg is intézhetik a jelentkezési folyamatot.
Hat dolog, ami miatt minden diáknak fontos az őszi szünet
Habár még nem ért véget a tanév első iskolai szünete, érdemes néhány dolgot átgondolni arról, miért is olyan fontos ez a pár szabadnap a diákoknak, egyetemistáknak.
A horvát kormányfő felszólította az oktatási dolgozókat, hogy szüntessék be a sztrájkot
Andrej Plenkovic horvát kormányfő a csütörtöki kormányülésen az október 10. óta tartó sztrájk beszüntetésére szólította fel az oktatási dolgozókat Horvátországban.
Felvételi kisokos és szótár: mit jelent ez a sok betűjel?
Akár a keresztféléves felvételiben, akár jövőre jelentkeztek egyetemre vagy főiskolára, akkor ezeket a jelöléseket, érdemes már most ismernetek. Összegyűjtöttük a legfontosabb jeleket és rövidítéseket. Íme egy magyar-magyar szótár a felvételizőknek.
Kezdődik a középiskolai felvételi jelentkezés: így készülhettek a vizsgára
Hamarosan kezdődik a nagy felvételi hajrá, ugyanis a héten nyilvánosságra hozták a 2020-as középiskolai írásbeli felvételi jelentkezési lapját. Így készülhettek a vizsgákra.
Középiskolai felvételi: így rangsorolják a jelentkezőket az iskolák
Milyen módon rangsorolhatják a jelentkezőket a középiskolák? Mennyit számít a felvételi írásbelije, és hol szervezhetnek szóbeli vizsgát? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Felvételizők, figyelem! A hosszú hétvégén karbantartás lesz a Felvi és az Oktatási Hivatal oldalán
November 1. kilenc órától november 3. éjfélig karbantartás miatt nem lesznek elérhetők az Oktatási Hivatal informatikai rendszerei – így a felvi.hu és az E-felvételi sem
Már lehet jelentkezni: nyilvánosságra hozták a középiskolai írásbeli vizsgák jelentkezési lapját
Már le lehet tölteni a 2020-as középiskolai írásbeli felvételi jelentkezési lapját az Oktatási Hivatal oldaláról.
Szülők és diákok tüntettek a műanyag étkészletek ellen, száműzik őket a tel-avivi óvodákból és iskolákból
Még idén száműzik az eldobható műanyag edényeket és evőeszközöket a tel-avivi óvodákból, valamint iskolákból, és saját, újrahasználható terítéket adnak az intézményekben ebédelő gyerekeknek - jelentették be hétfőn a helyi illetékesek.
PDSZ: nem igaz, hogy a közalkalmazotti jogviszony akadályozza a szakoktatók bérének emelését
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete az oktatásban dolgozó bármely munkavállalói csoport élet- és munkakörülményeinek javulását üdvözli, ám a szakképzésben beharangozott 30 százalékos béremeléssel kapcsolatban több dologra figyelmeztet - írja közleményében a PDSZ, amely az összes oktatásban dolgozót érintő jelentős béremelést követel a közalkalmazotti jogviszony fenntartása mellett.
Figyelmeztet a BKK: október végéig kell érvényesíteni a diákigazolványokat
A közoktatásban, valamint a felsőoktatásban tanulóknak október 31-éig érvényesíttetniük kell a diákigazolványukat, mert csak így vehetik igénybe kedvezményesen a budapesti közösségi közlekedést - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) hétfőn az MTI-vel.
Kásler Miklós szerint nincs pedagógushiány, emellett az utóbbi időben csökkent a tanulók létszáma
"Azt gondolom, nincs pedagógushiány."
Palkovics: minden szakképzésben tanuló diák ösztöndíjat fog kapni az első két évben
A 2020/2021-es tanévtől a szakképző intézményeknek két típusa lesz: a technikum és a szakképző iskola, az itt tanító több mint 32 ezer pedagógus bére átlagosan 30 százalékkal emelkedik, amelyhez a költségvetés éves szinten 35 milliárd forintot biztosít - jelentette be az innovációs és technológiai miniszter kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.
A minisztérium ma benyújtja az Országgyűlésnek a szakképzési törvény tervezetét
A javaslat szerint jövő júliustól a szakképzésben oktatók nem a közalkalmazotti törvény hatálya alá, hanem a munka törvénykönyve hatálya alá fognak tartozni. A 2020/2021-es tanévtől átalakul a szakképzés intézményi szerkezete - írja a közleményében a minisztérium.
Felfüggesztett fogházra ítélték az iskolatársát bántalmazó 14 éves diákot
Gyorsított eljárásban felfüggesztett fogházra ítélte a bíróság azt a 14 éves fiút, aki boxerrel bántalmazta iskolatársát - közölte a fővárosi főügyész kedden az MTI-vel.
Aláírásgyűjtés indult: legyen újra 18 év a tankötelezettségi korhatár
Aláírásgyűjtést indítottak roma szervezetek a tankötelezettségi korhatár 18 évre való visszaállításáért.
Két hétig az iskola folyosóján kellett tanulnia egy autista diáknak
Az osztálytermen kívül, az iskola folyosóján a tanterem ajtaja mellé helyezett padon és széken töltötte idejét az az autista diák, akit osztálytársa korábban bántalmazott.
Izgalmas játékokat festettek a tanárok, diákok és a szülők a nagymágocsi iskola udvarára
Pedagógusok, diákok és szülők közösen festettek játékokat a nagymágocsi Hunyadi János Általános Iskola udvarára. Így a gyerekek különböző logikai játékokat, társasjátékokat és ugróiskolát is játszhatnak a szünetekben.
Friss felmérés: egyre több általános iskolás szeretne diplomát
A pályaválasztás előtt álló, hetedik osztályos általános iskolások továbbtanulással és szakmaválasztással kapcsolatos terveit, céljait és a szülői tanácsokat vizsgálta a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézete legfrissebb kutatásában. A diákok szerint a pénz, a szabadidő és a jó légkör a legfontosabb.