A nap hírei: ezek az idei érettségi lehetséges alternatívái, pörög a távoktatás
Érettségi, távoktatás és hosszútávú következmények. Ma összeszedtük a lehetséges érettségi alternatívákat, újabb olvasói véleményekről számolunk be, amelyekből kiderül, milyen a távoktatás. Itt vannak a mai nap legfontosabb oktatási hírei.
Digitális oktatás: szét fogja húzni a mezőnyt?
Vannak olyan intézmények, akik eddig kísérleteztek a digitális oktatással, viszont vannak olyanok, akik most nagyon nehéz helyzetbe kerültek.
Érettségire készülés másképp: diákok készítettek oktatóvideókat
Jocó bácsi, vagyis Balatoni József történelemtanár diákjai izgalmas - érettségire felkészítő - oktatóvideókat készítettek. A tanár maga is büszkén osztott meg belőlük néhányat, nézzétek meg őket.
Vannak diákok, akik inkább járnának nyáron tovább iskolába, minthogy ez így menjen tovább
Mit tapasztal egy-egy tanár és szülő, hogyan működik az új, távoktatási rendszer az ő szemszögükből? Újabb olvasói véleményekről számolunk be, amelyekből mindez kiderül.
"Az egész család kimerült, ráadásul ez még nehezebb lesz"
Nem egyedi eset, hogy a nagyobb iskolás testvér vagy a szülő tanul a gyerekkel. A távoktatásban azonban ennek megváltozott a szerepe. Újabb olvasónk osztotta meg véleményét az online tanulásról.
"Mi lenne, ha kiűznénk a szótárunkból a számonkérés kifejezést?"
Az új Nemzeti alaptanterv munkálatait elindító Csépe Valéria professzor régóta nem adott interjút. Most úgy látta, a koronavírus járvány miatt kényszerből bevezetett "digitális tanrend" kapcsán érdemes megszólalnia.
Elmaradó érettségi, beinduló digitális oktatás után felmerülő komoly kérdések - ezek a nap hírei
Angliában megszületett a döntés: idén nem lesz érettségi. Mindeközben itthon megszólalt a Klebelsberg Központ elnöke, szerinte az első digitális munkarendben lezajlott iskolai héten mindenki gyorsan alkalmazkodott. Összeszedtük a mai nap legfontosabb oktatási híreit.
"Amióta életbe lépett a szünet az egész család tiszta ideg" - újabb diák véleménye
A digitális oktatásra történő átállás nem mindenhol megy egyszerűen. Pláne, ha elsős gyerek is van a családban, a szülőnek pedig dolgoznia kell. Újabb olvasónk fejtette ki véleményét a távoktatással kapcsolatban.
Mi is csatlakozunk: taps a tanároknak is!
Európa szerte tapssal köszönik meg az emberek az egészségügy munkáját. A taps megilleti a tanárokat is.
Mi lesz azokkal, akik lemaradnak a távoktatásban?
Múlt héten kezdődött meg a digitális oktatás az iskolákban. Azóta több visszajelzés érkezett: vannak, akik pozitívan élik meg, de vannak, akiknél lehetetlen helyzetet teremtett az átállás.
Egy suli kisfilmet csinált a saját tanárai digitális átállásáról
Mindenki máshogy kezdett bele. Az Alternatív Közgazdasági Gimnázium (AKG) most videóban mutatta be a tapasztalatait.
"Nem túlzok szerintem, ha azt mondom, hogy ez a digitális oktatás borzalmas"
Újabb olvasói levél érkezett hozzánk, melyben az új digitális oktatás negatív oldaláról ír egy diák.
"Maruzsának halvány fogalma sincs, hogy mi a helyzet ma a tanárokkal" - hol a több szabadidő?
A múlt héten arra kértünk titeket, válaszoljatok a nagy kérdésre: szerintetek tényleg több ideje lett a tanároknak a távoktatás miatt? Ezt gondolják az Eduline olvasói - az eredmény nehezen vitatható.
A Klebelsberg Központ egyetlen olyan iskoláról sem tud, ahol nem sikerült az átállás
A Klebelsberg Központ elnöke szerint az első digitális munkarendben lezajlott iskolai héten gyorsan alkalmazkodtak az intézmények a helyzethez, egyetlen olyan iskoláról sem tudnak, ahol alig-alig vagy egyáltalán nem sikerült az átállás; és megfelelő mennyiségű digitális eszköz áll rendelkezésre.
Szülők a távoktatásban: mit követel az új rendszer az otthonmaradóktól?
Az új távoktatási forma nemcsak a pedagógusok számára kihívás, hanem a diákoknak és szülőknek is, akikre a járvány miatt még több nyomás is nehezedik. De mi lehet a megoldás? Hogyan lehet kezelni a kialakult helyzete?
Középiskolai felvételi: hogyan rangsorolnak azonos pontszám esetén?
Milyen szabályok vonatkoznak arra, ha két jelentkező azonos pontszám ér el? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A PSZ reagált Maruzsa Zoltán nyilatkozatára
Az államtitkár csütörtökön adott interjút az InfoRádióban. A Pedagógusok Szakszervezete nyílt levélben reagált az elhangzottakra.
Elindult a digitális oktatás, elmaradnak a tavaszi nyelvvizsgák – a hét hírei röviden
Hétfőtől digitális oktatásban folytatták a tanulást a diákok, a szakképzések is átállták az online tanulásra, mindenki próbál segíteni az otthon tanulóknak, nem kell törleszteni a diákhitelt, összeszedtük a hét híreit röviden.
A PDSZ arra kéri az óvodák fenntartóit, hogy egyeztessenek a vészhelyzeti működésről
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete sürgős egyeztetést kér az óvodák fenntartóitól a jelenlegi helyzetben. Nincsenek egységes intézkedések és ezek feszültséget keltenek.
Koronavírus az oktatásban: itt vannak az első hét legfontosabb döntései
Nehéz héten vagyunk túl, sok mindenről született már döntés a koronavírus-helyzet miatt, természetesen a megválaszolatlan kérések száma sem lett kevesebb. Összeszedtük, miben döntött már az oktatási kormányzat.