Könyvtárosok szakmai fórumán járt az egri delegáció
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemre látogatott az Eszterházy Károly Főiskola Központi Könyvtárának delegációja július 26-tól augusztus 3-ig.
A francia művészeti kapcsolat
Az első budapesti francia művészeti főiskola, a Visart Művészeti Akadémia nyílt napot tart augusztus 12-én, délután fél 6-tól.
Albérlet-keresési roham az egyetemi városokban
A felvételi ponthatárok kihirdetése után azonnal megnőtt az albérletek iránti érdeklődés is, a felsőoktatási intézményekbe felvételt nyert hallgatók számára az ár mellett az egyetem közelsége és a rezsi összege jelenti a két legfontosabb tényezőt - közölte az ingatlanokkal foglalkozó Otthon Centrum.
Választható lenne az érettségin a matematika?
Egy természettudományos tárgyat szerepeltetnének az érettségin a szakemberek, melyek között a matematika is választható kurzus lenne, miközben az MTA a matek mellett tenne kötelezővé még egy reáltárgyat a maturálók számára. Daróczi Dávid sajtótájékoztatón leszögezte, az oktatási tárca nem kívánja megszüntetni a matematikát érettségi tantárgyként.
Online lehet jelentkezni az ELTE BTK Gólyatáborába
Immár tizenharmadik alkalommal, 1996 óta rendezi meg az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Hallgatói Önkormányzata (ELTE BTK HÖK) zánkai Gólyatáborát. Az idei év különlegessége, hogy teljesen elektronikusan történik a jelentkezés.
Nyelvvizsga nélkül nincs diploma
Hiába feltétele évek óta a diploma átvételének a nyelvvizsga, sok hallgató még mindig annak hiánya miatt nem kapja kézhez oklevelét - adta hírül az Inforádió. Bakonyi László, az Oktatási Hivatal elnöke szerint a probléma orvoslásához az oktatás minden szereplőjét be kell vonni a kérdésbe.
A tanárképzés dilemmái
A természettudományi szakok alapképzésére járó egyetemistáknak - a bölcsészek nagy részével ellentétben - nem fűlik a foguk a majdani tanárkodáshoz. Így viszont szinte megjósolhatatlan, mire mennek majd a BSc-diplomájukkal.
Építs valamit!
Kihirdette a Build Something! (Építs valamit!) verseny győzteseit az Autodesk Inc., mely kezdeményezés a világ tervező szakembereinek következő generációját bátorította egy fenntarthatóbb világ megalkotására.
Nanokorszak - pályázat középiskolásoknak
A NanoTudomány Nemzetközi Közössége (The International NanoScience Community - TINC) pályázatot hirdet magyarországi és határontúli középiskolás diákoknak A nanokorszak kezdetén... címmel.
Elsöprő magyar siker a nemzetközi matek versenyen
Az ELTE és a BME diákjai több kategóriában is kiemelkedő helyezéseket értek el a bulgáriai Blagojevgrádban rendezett Egyetemisták Nemzetközi Matematikaversenyén.
Az első bolognai végzősök: mi lesz velük?
A lehető legtovább koptatnák az egyetemi padokat az új rendszerű alapképzést elsőként az idén elvégző hallgatók. Talán bölcsen is teszik, a munkaerőpiacon ugyanis egyelőre bizonytalanság fogadja őket.
Együttműködik a THE program és az OTDT
Együttműködési megállapodást írt alá Dr. Szendrő Péter az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöke, Dr. Pakucs János, a Magyar Innovációs Szövetség tiszteletbeli elnöke, a Tudományos Hasznos Emberi (THE) Program védnöke, és Bartók Marcell a THE Program vezetője augusztus 1-jén az OTDT Titkárság székhelyén, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézetben.
Holokauszt emléknap roma egyetemistákkal
Kora délutántól estig tartó programok várják az érdeklődőket a roma holokauszt augusztus 2-i ünnepségén a budapesti Holokauszt Emlékközpont szervezésében. A Nehru parkban tartott közös megemlékezésen a Romaversitas Alapítvány is részt vesz.
Megújul a miskolci Zenepalota
Megkezdődnek augusztus 1-jén a Miskolci Egyetem kezelésében álló belvárosi Zenepalota kivitelezési munkái. Az ideiglenes műemléki védettségű épület rekonstrukciós munkáinak beruházási értéke meghaladja a bruttó egy milliárd forintot. Az 1926-27 között épült Zenepalotában működik a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola mellett az egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézete, mely a felújítás befejezéséig, 2009 őszéig az Egyetemvárosba költözik.
Milliók eszközfejlesztésre a BMF-en
A Budapesti Műszaki Főiskola sikeresen pályázott a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézet felsőoktatási intézményekben folyó gyakorlati képzések tárgyi feltételeinek fejlesztését szolgáló támogatási forrásra. A megítélt közel 12 millió forintot a villamosmérnök, műszaki menedzser, gépészmérnök, had- és biztonságtechnikai mérnök, mechatronikai mérnök, mérnökinformatikus képzésekhez szükséges, a mai technológiák élvonalába tartozó gyakorlati eszközök, berendezések beszerzésre fordítják a karok - közölte a főiskola az EduPress-szel.
Diákok terveztek versenyautókat
Versenyautókat terveztek a mérnökhallgatók július 10. és 13. között Silverstoneban. A Formula Student nevet viselő megmérettetésen a gyorsaság, biztonság, megbízhatóság, vezethetőség és költséghatékonyság szempontjainak egyaránt meg kellett felelniük az elkészült munkáknak.
A környezettudatosságról Százhalombattán
Százhalombattán rendezik meg az első Ökológia, Regionalitás, Vidékfejlesztés Nemzetközi Nyári Egyetemet és Workshopot augusztus 11. és 14. között, hogy lehetőséget teremtsenek a tapasztalatcserére a területen tevékenykedő kutatók, szakemberek számára.
Népszerűtlen természettudományos szakok - mit lehet tenni?
A Debreceni Egyetem az ősz elején konkrét javaslatokat fogalmaz meg az oktatási kormányzatnak, mivel - indoklása szerint - érzékeli többek között a természettudományos képzés területén országosan tapasztalt jelentkezési szám visszaesését.
Pótfelvételi Információs Pont Dunaújvárosban
A Dunaújvárosi Főiskola pótfelvételi nyílt napot tart július 30-án, szerdán 11 órától a főiskola A-épületében, az A9-es előadóteremben. A nyílt nap résztvevői teljes körű tájékoztatást kapnak a főiskoláról és a pótfelvételin választható szakokról, sőt egyúttal a jelentkezési lapok kitöltésében is segítenek a Hallgatói Önkormányzat tagjai.
Megbírságolták a miskolci magánegyetemet
150 ezer forintos bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal a Miskolci Bölcsész Egyesület Nagy Lajos Király Magánegyetem néven működő közhasznú társadalmi szervezetre, mert jogtalanul használja a nevében szereplő magánegyetem kifejezést - adta hírül az Index. A GVH megállapítása szerint félrevezető az egyetem szó használata, mert az intézmény nem ad államilag elismert, akkreditált képesítést.