Már elsőben látni, kiből lesz a lúzer
Azok a gyerekek, akiket jelentősen megvisel az óvoda kellemes légkörét felváltó, kihívásokkal teli iskola, minden bizonnyal az osztály balekjai lesznek.
Azok a gyerekek, akiket jelentősen megvisel az óvoda kellemes légkörét felváltó, kihívásokkal teli iskola, minden bizonnyal az osztály balekjai lesznek.
A mai felsőoktatásból egyelőre hiányoznak azok a mechanizmusok, amelyek révén a képzés közelebb kerülhet a munkaerő-piaci igényekhez. Ezeket az egyetemi, főiskolai hallgatóknak, illetve a pályakezdőknek maguknak kell „pótolniuk”: aki felismeri a piaci igényeket, s ennek megfelelően menedzseli önmagát, számíthat csak sikerre.
Egyik olvasónk iskolája Erasmus programjának keretében most Bécsben tanul és vizsgázik. Ha megfordult már a fejedben, hogy érdemes lenne külföldön tanulni, idegen nyelven, akkor cikksorozatunk segítségével bepillantást nyerhetsz egy bécsi egyetemen tanuló magyar diák életébe
A legrosszabb dolgok egyike, amikor minden igyekezeted ellenére kudarcot vallasz. Hiába tanulsz órákon át, mégis rosszak a jegyeid? Lehet, hogy valamit rosszul csinálsz. Ideje felülvizsgálni a tanulási szokásaidat, s az eredmény biztosan nem marad el.
Beköszöntött a vizsgaidőszak a hazai főiskolákon és egyetemeken tanuló hallgatók számára. A most következő kemény hetek alatt cikksorozatunk segítségével bepillantást nyerhettek egy a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi karán első féléves egyetemista küzdelmeibe.
A svájci székhelyű Benedict Oktatási Csoport részeként, a BHMS- (Business and Hotel Management School, luzern, Svájc) Üzlet és Hotel Management Iskolája több mint 75 éve oktat és képez diákokat. Hogy is néz ki pontosan az oktatás a nagy múlttal rendelkező svájci intézményben? Dr. Hajtó Péterrel, az iskola marketing menedzserével beszélgettünk
Csütörtökön lezajlott a földrajz írásbeli érettségi. Összesen19.784 diák viszgázott, túlnyomó többségük a középszintű érettségit választotta. A feladatlapon a diákok szerint szerepelt egy megoldhatatlan feladat is, melyet negyed órával az érettségi megkezdése után központilag javítani kellett. A helyes feladatlapon szereplő kérdések itt következnek:
Hazaérsz, lehajítod a táskád, beülsz a tv elé megnézed a kedvenc sorozatod. Majd elkezdesz msnezni, és elrepül 3-4 óra. Végül hazaér apa és anya, kezdődnek este a jó filmek. Hoppá, mikor is tanultam? - merül fel a kérdés. Most pár tanulási tippet szeretnénk megosztani veletek.
A csütörtök délutáni középszintű kémia érettségi feladatsorának kérdéseit is a helyes válaszokat itt találjátok
Beköszöntött a vizsgaidőszak a hazai főiskolákon és egyetemeken tanuló hallgatók számára. A most következő kemény hetek alatt cikksorozatunk segítségével bepillantást nyerhettek egy a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi karán első féléves egyetemista küzdelmeibe.
Csütörtök reggel nyolc órától a kémia, délután két órától a földrajz írásbelivel folytatódik a tavaszi érettségi.
Az öt nagy egyetem vonzotta az idén a felsőoktatásba jelentkezők harmadát, az adatok szerint tovább erősödött a klasszikus nagy intézmények dominanciája; a ranglista élén továbbra is az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) áll - olvasható a Országos Felsőoktatási Információs Központ honlapján közzétett friss elemzésben.
A mai napon középszinten 709 helyszínen 5883 diák, emelt szinten 26 helyszínen 545 diák tett érettségi vizsgát. Ezekkel a kérdésekkel találkoztak a feladatlapon:
A napokban kezdődik az egyetemisták és főiskolások számára 2009 évi tavaszi vizsgaidőszak. Jegyzetek utáni rohanás, tételkidolgozás, tanulással töltött éjszakák, megmérettetés szóban és írásban – ezek várnak rájuk a következő hetekben. E cikksorozaton keresztül megismerhetitek, hogy is zajlik a vizsgaidőszak – egy egyetemi hallgató szemszögéből
A földrajz, mint választható érettségi tantárgy írásbeli és szóbeli megmérettetésből áll. A középszintű földrajz írásbeli érettségi május 14-én délután 2-kor kezdődik. Szóban június második felében bizonyíthatjuk felkészültségünket. A földrajz érettségi gyakran készségeket, illetve logikus gondolkodást igényel. Persze elkerülhetetlen egy bizonyos szintű elméleti háttértudás e tantárgyból a sikeres vizsga érdekében.
Szerda reggel nyolc órától a fizika-, délután két órától a rajz- és vizuális kultúra írásbelivel folytatódik a tavaszi érettségi. Fizikából középszinten 693 helyszínen 5804 diák magyarul, 16 helyszínen pedig 79-en öt különböző idegen nyelven (angol, francia, német, spanyol, szerb) tesznek vizsgát. Emelt szinten 26 helyszínen 545 diák érettségizik.
Ma kellett írásban számot adniuk biológiából azoknak az érettségiző diákoknak, akik ezt a tantárgyat választották. Túlnyomó többségük a középszintű érettségit írta. Itt olvashatóak a feladatlap kérdései.és a megoldások
Kedden reggel nyolc órától a biológia írásbelivel folytatódik a tavaszi érettségi. Délután két órától az emelt szintű társadalomismeret, emelt szintű emberismeret és etika írásbeli vizsga következik.
Noha az írásbeli érettségi nagy részén már túlestél, a java csak most jön, hiszen a számonkérés már nem papíron történik: verbálisan is elő kell adnod, valamint meg is kell védened a tudásod. A legtöbb ember az ilyen helyzetekben nagyfokú szorongást és nyugtalanságot tapasztal – nem véletlenül, hiszen a stressz bizonyos mennyiségben motiváló hatású lehet, amire a legnagyobb szükség ilyen helyzetekben van, ám nem szabad hagyni, hogy elszaladjon velünk a ló. A legjobb módszer erre a szervezettség. Azok pedig, akik mégis leblokkolnak, jobban teszik, ha elsajátítanak néhány stresszoldó technikát. Ebben segítünk!
Az Álom.net könnyed mozi szerelemről, zenéről, szexi lányokról és helyes fiúkról, barátságról, álmokról és titkokról… A film egyszerre tini limonádé, hamupipőke sztori, romantikus klisévígjáték, és mindezek paródiája egyben. A film főszereplőjének neve talán ismerősen csenghet. A huszonkét éves Labancz Lilla szerepelt a Kisvárosban, a Tűzvonalban, Bacsó Péter Majdnem szűz című filmjében, és ami talán a legemlékezetesebb, a Barátok Köztben, ahol Léna néven Imi szűz barátnőjeként tűnt föl. Az ifjú színésznővel beszélgettük a filmről, suliról, karrierről.