Képek: bíróság előtt az egyetemi vérengzésre készülő joghallgató

Megkezdődött kedden a Fővárosi Bíróságon (FB) annak a joghallgatónak a büntetőpere, akit azzal vádolnak, hogy eltervezte huszonkét ember megölését.

  • Eduline

A vádirat szerint S. Ábelben először 2008 tavaszán, a finnországi, németországi és egyesült államokbeli iskolai mészárlásokról szóló hírek hatására merült fel, hogy lőfegyvert szerez, az Eötvös Loránd Tudományegyetemen (ELTE) annyi diákot öl meg, amennyit csak tud, és saját életének is véget vet. A hallgató részletes tervet dolgozott ki a végrehajtáshoz és hozzá is kezdett annak megvalósításához. A tervezés során az is felvetődött benne, hogy nem az egyetemen, hanem valamelyik nagy bevásárlóközpontban öl meg embereket.

MTI

A hallgatót 2010 februárjában fogta el rendőrség, miután csoporttársai a vele folytatott telefonbeszélgetés és blogbejegyzéseinek megtekintése után - bejelentést tettek. A keddi tárgyalási napon a vádirat ismertetése után a vádlott mellett több tanút hallgatnak meg. Az ügyről bővebben itt olvashatsz.

MTI

 

MTI

MTI

 

Hozzászólások
@eduline.hu Érdekel, hogyan szerezhetsz egyszerűen két pontot a matekérettségin? A@studium_generale matekosai elárulják neked! #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

Híres magyar oktatási miniszterek és reformjaik

A magyar oktatás történetét számos meghatározó politikus és reformer alakította az elmúlt évszázadok során. Az iskolarendszer kiépítése, a tankötelezettség bevezetése vagy a felsőoktatás fejlesztése mind olyan változások, amelyek ismert oktatási miniszterek nevéhez köthetők - közülük gyűjtöttünk ki három kulcsfontosságú személyt.