Ebben a tíz budapesti gimnáziumban teljesítettek legjobban szövegértésből a hatodikosok
Mutatjuk azt a 10 budapesti gimnáziumot, ahol a hatodikosok a legmagasabb átlagpontszámot érték el a 2023-as kompetenciamérésen.
Mutatjuk azt a 10 budapesti gimnáziumot, ahol a hatodikosok a legmagasabb átlagpontszámot érték el a 2023-as kompetenciamérésen.
4948 elsőhelyes jelentkezéssel a pszichológia idén a második legnépszerűbb képzés a felvételin. Ha erre a szakra szeretnétek jelentkezni, nem árt tudni, hogy milyen fizetés is járhat vele a későbbiekben. Mutatjuk, hogy milyen bruttó átlagkeresetre számíthattok az alap- és a mesterképzés elvégzése után.
Nemcsak a magyar politikusok folyamodnak plágiumhoz.
Nyilvánosságra hozták a PISA pénzügyiműveltségi-mérésének eredményeit. A magyar diákok átlageredménye nagyjából megegyezik az OECD-országok átlagával.
Július 24-én kiderül, kiket vettek fel az egyetemre, most már pedig azt is tudjuk, mi lesz a budapesti Pont Ott Parti helyszíne.
Legalábbis ekkora összeggel léphetik túl az eredeti 20 milliárdos kiegészítő keretet.
Véget értek az idei Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntői. Mutatjuk, digitális kultúrából melyik iskolák diákjai teljesítettek a legjobban.
Itt megnézhetitek, hogy melyik szakokon kell emelt szintű érettségi a Debreceni Egyetemen.
Cserelakást az önkormányzatnak kell biztosítania.
Még az építési-bontási terveket sem adták le az építési hatóságoknak.
Hamarosan hátradőlhetnek az érettségizők.
Akár hátrányba is kerülhetnek a pontok számításánál azok a Semmelweis Egyetemre felvételiző diákok, akiknek a középiskolai bizonyítványában biológia-egészségtan tantárgy szerepel. Az egyetem szerint a tanulmányi pontok feldolgozásába, rögzítésébe nincsen beleszólásuk, hiszen ezt a feladatot az Oktatási Hivatal végzi.
Az új államtitkár július 1-jén lép hivatalba.
Több mint hárommillió tankönyvet nyomtatnak ki az ország részére.
Még Denis Villeneuve filmjét is leelőzte a nemrég megjelent Agymanók második része.
Ezeken a szakokon lehet a legnagyobb a verseny.
Már igényelhetők iskolakezdési támogatások a 2024/25-ös tanévkezdéshez, két magyar diákot is felvettek a világ második legjobb politikatudományi képzésére - mutatjuk a hét legfontosabb történéseit.
A rendezvényre a Műegyetem hallgatóit is várják.
A spanyol válogatott 16 éves szélső, Lamine Yamal még középiskolába jár, és a tanulmányait az eb alatt sem hanyagolja el.
Az okostelefonok betiltása segíti a tanulást a pedagógusok szerint.