A kreativitás kulcsa
Az idegen országban töltött diákévek nem csak tapasztalattal gazdagítják a vállalkozó kedvű tanulókat, hanem az értelmüket is kitágítja – állítja egy új tanulmány. Az amerikai pszichológus szövetség, az American Psychological Association által publikált értekezés azt vizsgálta: vajon milyen kapcsolat van a külföldi tanulás és a kreativitás között.
Ösztöndíj tehetséges egyetemi hallgatók számára
Új ösztöndíjprogramot indít az ELTE legtehetségesebb közgazdászhallgatói számára a Concorde Csoport. Az idén először meghirdetett pályázat nyomán négy hallgató részesül az egy évre szóló támogatásban.
9 hiba a tanároddal szemben
Mint minden emberi kapcsolat, a tanár-diák közötti viszony is nagyban függ a felek hozzáállásától. A kényes egyensúly bármikor felbomolhat, ha az egyik fél – például a diák – kellemetlen dolgokat tesz a másik fél – például tanár – számára. Sok esetben a hallgató nincs is tudatában annak, hogy irritálja professzorát. Lássuk hát a kilenc főbűnt, melyet, ha elkerülsz, letérhetsz a biztos utálat felé vezető útról.
BioCamp tábor két SZTE hallgatóval
Magyarországot a Szegedi Tudományegyetem két hallgatója képviseli Bázelben, a világ egyik vezető gyógyszervállalatának Biotechnológiai Táborában. Az Országos Tudományos Diákköri Konferencia biotechnológiai tagozatának legjobbjaiként a szegedi hallgatók betekintést nyerhetnek a kutatók munkájába, első kézből kaphatnak információkat a legújabb biotechnológia fejlesztésekről, és közvetlen közelről megismerhetik a vállalat biotechnológiai laboratóriumainak működését.
A Facebook rontja a tanulmányi átlagot?
Egy tanulmány kapcsolatot vélt felfedezni a Facebook-használat és a gyenge tanulmányi átlag között.
A tíz leggyakoribb hiba tavaszi szünet után
Ebben az időszakban a diákok a legnagyobb, és olykor a legköltségesebb tanulmányi hibáikat követik el.
Bánki Donát Emlékhónap ösztönöz a műszaki pályára
Bánki Donát születésének 150. évfordulójára emlékezve a Magyar Tudományos Akadémia, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), a Budapesti Műszaki Főiskola (BMF), a Gépipari Tudományos Egyesület, a Magyar Mérnöki Kamara képviselői és Bakonybánk Önkormányzata Emlékbizottságot hoztak létre, mely Bánki Donát Emlékhónap néven rendez jubileumi eseménysorozatot. A programot és a kapcsolódó kiadványokat április 8-án, 11 órai kezdettel mutatja be az Emlékbizottság a BME Rektori Tanácstermében.
OTDK: 20 százalékkal több dolgozat
Élénk érdeklődés kíséri a nagy hagyományokra visszatekintő Országos Tudományos Diákköri Konferenciát (OTDK), melynek 16 szekciója közül idén hármat is a Debreceni Egyetem lát vendégül.
Közpénz-menedzsment képzés indul
Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban már régóta jellemző, itthon viszont még kevésbé elterjedt a menedzserszemléletű településirányítás gyakorlata. Erre a problémára kíván gyógyírt nyújtani a Lokális Lendület elnevezésű településmarketing konferencia 2009. április 9-én a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) és a Helyi Obszervatórium szervezésében. Ezt szorgalmazza az Állami Számvevőszék és a BGF ősztől induló új, közpénz-menedzsment képzése is.
Mesterképzés felsőfokon
A főiskolai jogállású intézményekben a BSc képzés már szervesebben van jelen a korábbi hagyományok miatt, míg az egyetemek könnyen beleeshetnek abba a hibába, hogy az eredetileg ötévesre tervezett képzéseiket három évbe sűrítik bele, veszélyeztetve ezzel a mesterképzés létjogosultságát, presztízsét. A teljes életpálya-kínálat pedig vonzó lehet, már a felsőoktatásba bekerüléskor is. Mi alapján döntsön a továbbtanuló? – A BGF rektorát kérdeztük.
Két új informatikai specializáció a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem és az IT Services Hungary Kft. közös együttműködése eredményeként szeptembertől két olyan informatikai specializáció indul, mely magas színvonalú, naprakész ismereteket nyújt, és ezáltal végzés után növeli a hallgatók elhelyezkedési esélyeit.
A legmagasabb béreket a műszaki végzettségűek kapják - a hazai pályakövetés eredményei
Online kérdőívek segítségével végzett pályakövetéses kutatásokat a Pannon Egyetem 2008 őszén, melynek eredményeit a közelmúltban ismertették a vizsgálatot végzők egy szakmai konferencia keretében. Az eredményekből kiderült, az idegen nyelvi képzéssel nem voltak megelégedve a hallgatók, pedig erre az ismeretre van a legnagyobb szükségük a munkaerőpiacra kikerült frissdiplomásoknak. A válaszok azonban az elhelyezkedés tekintetében pozitív képet mutatnak, a végzettek ugyanis 1-3 hónap alatt találnak munkát, legmagasabb bérrel a műszaki végzettségűek helyezkednek el.
Látogatás után - döntés előtt
Véget ért a Magyar Akkreditációs Bizottság (MAB) Látogató Bizottságának három napos látogatása a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen. A Bizottság munkájáról, az egyetem intézményeinek, menedzsmentjének közreműködéséről kérdeztük Prof. Dr. Szabó János DSc rektort.
Nem fizetnek az uniós diákok
Az Európai Unió más országaiból érkezett diákok 70 százaléka nem tudja visszafizetni a diákhitelét, amelyet azért vettek fel, hogy a brit egyetemeken folytatott tanulmányaikat finanszírozzák. A diákhitelekkel foglalkozó társaság (SLC) szóvivője elmondta, összesen 2.240 külföldi diáknak van hitele, de 1.580-an nem fizetik a részleteket. A társaság mindent megtesz azért, hogy az adósok nyomára bukkanjanak, hiszen az összes tartozás csaknem 130 millió fontra rúg.
Tudáshasznosítás: elmélet és gyakorlat egysége
Megtartották a Tudományegyetemi Karok Kapcsolatok Napját: új irányokat jelöltek ki az oktatásban és a tanárképzésben, szélesednek a kapcsolatok a versenyszférával, átadták a Tudományegyetemi Karokért Díjat, és megalakult a Zeneművészeti Kar Támogatói Köre is.
Keresőmarketing specialisták a munkaerő piacon
Kiosztották az első keresőmarketing specialista okleveleket a MÜTF-ön.
Kik számíthatnak sikerre az informatikai iparágban?
A szakmai tudás sohasem tökéletes, azt mindig lehet és kell is fejleszteni – Papp László, az RRC Hungary Hálózati Üzletágának csoportvezetője
Ingyenes kurzus köztesszoftver-fejlesztés témában
Folytatódik az Oracle Hungary sikeres Junior Képzés programja.
Játékként indult, hobbi, majd szakma lett belőle
„Munkanapjaim szerencsére változatosak” – avat be minket a részletekbe Balogh Ákos, a Rubin Informatikai Zrt. fejlesztője, akit informatikusként munkahelyi mindennapjairól kérdeztünk.
Újabb minősített tesztmérnök oktatás
A magyarországi IT munkaerőpiacon a szoftvertesztelőkből mutatkozó egyre súlyosodó hiányt érzékelve az Alvicom is elindítja minősített tesztmérnök képzését.