Közpénz-menedzsment képzés indul
Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban már régóta jellemző, itthon viszont még kevésbé elterjedt a menedzserszemléletű településirányítás gyakorlata. Erre a problémára kíván gyógyírt nyújtani a Lokális Lendület elnevezésű településmarketing konferencia 2009. április 9-én a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) és a Helyi Obszervatórium szervezésében. Ezt szorgalmazza az Állami Számvevőszék és a BGF ősztől induló új, közpénz-menedzsment képzése is.
Mesterképzés felsőfokon
A főiskolai jogállású intézményekben a BSc képzés már szervesebben van jelen a korábbi hagyományok miatt, míg az egyetemek könnyen beleeshetnek abba a hibába, hogy az eredetileg ötévesre tervezett képzéseiket három évbe sűrítik bele, veszélyeztetve ezzel a mesterképzés létjogosultságát, presztízsét. A teljes életpálya-kínálat pedig vonzó lehet, már a felsőoktatásba bekerüléskor is. Mi alapján döntsön a továbbtanuló? – A BGF rektorát kérdeztük.
Két új informatikai specializáció a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem és az IT Services Hungary Kft. közös együttműködése eredményeként szeptembertől két olyan informatikai specializáció indul, mely magas színvonalú, naprakész ismereteket nyújt, és ezáltal végzés után növeli a hallgatók elhelyezkedési esélyeit.
A legmagasabb béreket a műszaki végzettségűek kapják - a hazai pályakövetés eredményei
Online kérdőívek segítségével végzett pályakövetéses kutatásokat a Pannon Egyetem 2008 őszén, melynek eredményeit a közelmúltban ismertették a vizsgálatot végzők egy szakmai konferencia keretében. Az eredményekből kiderült, az idegen nyelvi képzéssel nem voltak megelégedve a hallgatók, pedig erre az ismeretre van a legnagyobb szükségük a munkaerőpiacra kikerült frissdiplomásoknak. A válaszok azonban az elhelyezkedés tekintetében pozitív képet mutatnak, a végzettek ugyanis 1-3 hónap alatt találnak munkát, legmagasabb bérrel a műszaki végzettségűek helyezkednek el.
Látogatás után - döntés előtt
Véget ért a Magyar Akkreditációs Bizottság (MAB) Látogató Bizottságának három napos látogatása a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen. A Bizottság munkájáról, az egyetem intézményeinek, menedzsmentjének közreműködéséről kérdeztük Prof. Dr. Szabó János DSc rektort.
Nem fizetnek az uniós diákok
Az Európai Unió más országaiból érkezett diákok 70 százaléka nem tudja visszafizetni a diákhitelét, amelyet azért vettek fel, hogy a brit egyetemeken folytatott tanulmányaikat finanszírozzák. A diákhitelekkel foglalkozó társaság (SLC) szóvivője elmondta, összesen 2.240 külföldi diáknak van hitele, de 1.580-an nem fizetik a részleteket. A társaság mindent megtesz azért, hogy az adósok nyomára bukkanjanak, hiszen az összes tartozás csaknem 130 millió fontra rúg.
Tudáshasznosítás: elmélet és gyakorlat egysége
Megtartották a Tudományegyetemi Karok Kapcsolatok Napját: új irányokat jelöltek ki az oktatásban és a tanárképzésben, szélesednek a kapcsolatok a versenyszférával, átadták a Tudományegyetemi Karokért Díjat, és megalakult a Zeneművészeti Kar Támogatói Köre is.
Keresőmarketing specialisták a munkaerő piacon
Kiosztották az első keresőmarketing specialista okleveleket a MÜTF-ön.
Kik számíthatnak sikerre az informatikai iparágban?
A szakmai tudás sohasem tökéletes, azt mindig lehet és kell is fejleszteni – Papp László, az RRC Hungary Hálózati Üzletágának csoportvezetője
Ingyenes kurzus köztesszoftver-fejlesztés témában
Folytatódik az Oracle Hungary sikeres Junior Képzés programja.
Játékként indult, hobbi, majd szakma lett belőle
„Munkanapjaim szerencsére változatosak” – avat be minket a részletekbe Balogh Ákos, a Rubin Informatikai Zrt. fejlesztője, akit informatikusként munkahelyi mindennapjairól kérdeztünk.
Újabb minősített tesztmérnök oktatás
A magyarországi IT munkaerőpiacon a szoftvertesztelőkből mutatkozó egyre súlyosodó hiányt érzékelve az Alvicom is elindítja minősített tesztmérnök képzését.
Európai színvonalú Mesterképzési Központ a BGF-en
A bolognai rendszer bevezetésével határozott verseny indult meg az egyetemek és a főiskolák között a mesterképzésekért, illetve az MSc képzésre jelentkezőkért. A Budapesti Gazdasági Főiskola – a nemzetközi tapasztalatokat alapul véve – Mesterképzési Központot hoz létre, melynek feladata a mesterképzések központi szintű irányítása, koordinációja.
Mennyit ér a diploma a válságban?
Brit munkaadók felmérése is azt mutatja, nagy a visszaesés a diplomás foglalkoztatottságban.
Mit kell tudni az agrárképzésről?
A gazdasági-társadalmi átrendeződések nyomán átalakult felsőoktatási felvevőpiac hatására változott és a mai napig dinamikusan változik az agrár- és vidékfejlesztést felsőfokon oktató intézmények képzési kínálata. Képzésjellemzők a HVG Diploma 2009 különszámából.
Képzésformák
A kétszintű képzési rendszer mellett, illetve arra épülve további felsőfokú képzések is léteznek – hogy melyek ezek, arról a HVG Diploma 2009 különszáma alapján összeállított cikkünkből tájékozódhat.
Az informatikusok jó helyzetben vannak a munkaerőpiacon
Állítja Szőke Márton az IndexTools alapítója, akinek cégét tavaly áprilisban vásárolta fel az amerikai Yahoo!.
Az informatikus egy napja
Baski Attila, az Oracle munkatársa szerint jó kommunikációkészségre, kitartásra, logikus gondolkodásra és kreativitásra van szükség a mindennapi munka során
Bevállalós informatikus - a Sun műszaki igazgatója élvezi az élethosszig tartó tanulást
Fischer Erik a Sun Magyarország műszaki igazgatója a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen végzett villamosmérnökként, és már gyermekként elhatározta, hogy az informatikában fog dolgozni. A szakmai sikerekhez véleménye szerint folyamatos tudásszomjra, a szakma iránti alázatra és kitartásra van szükség, de néha jól jönnek a világrengető ötletek is.
A számítógépes szakkörtől a vezérigazgatói székig
”Hiszek az egy másodperces döntésekben” – mesél az informatikával való találkozásáról és szakmai karrierjéről Papp Péter, a kancellár.hu vezérigazgatója.