Semmi jóra nem számíthatnak az egyetemisták a volt oktatási államtitkár szerint
Fogalmi zavarokkal, kormányrendeletekkel könnyen módosítható kerettörvénnyel és jelentős, mintegy 40 milliárd forintos forráskivonással, illetve az államilag finanszírozott helyek csaknem megfelezésével "kecsegtet” a felsőoktatás a jövő évtől – mondta a Klubrádióban Manherz Károly volt felsőoktatási államtitkár.
Parlament elé kerülhet a közszolgálati egyetemről szóló törvényjavaslat
Általános vitára alkalmasnak tartotta az Országgyűlés Oktatási, Tudományos és Kutatási Bizottsága hétfői ülésén a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről, valamint a közigazgatási, rendészeti és katonai felsőoktatásról szóló törvényjavaslatot.
Jogtiszta szoftvert kapnak a rászoruló és a kiemelkedően teljesítő hallgatók
Ötvenezer Microsoft Office 2010-es licencet kapnak a szociálisan rászoruló, valamint a kiemelkedően teljesítő egyetemisták és főiskolások.
Megcsipkedte Orbánék oktatási terveit Gyurcsány a Facebookon
Felháborodott hangvételű Facebook-bejegyzéssel reagált a kormány felsőoktatási terveire a volt kormányfő.
Négy napot adott a rektoroknak Hoffmann Rózsa
Mindössze négy napot adott a rektoroknak, a doktoranduszoknak, a hallgatói önkormányzatoknak és a felsőoktatásban dolgozók szakszervezetének az oktatási államtitkárság a felsőoktatási tervezet legfrissebb, számos vitatható elemet tartalmazó változatának értékelésére. Az eduline információi szerint az erőforrás-minisztérium eredetileg a hét második felére hívta össze a négy szakmai szervezetet, a találkozó időpontját azonban előrehozták.
Itt az újabb feketelista: százezreket fizethetnek az egyetemisták, ha nem elég jók a jegyeik
A kettes átlag nem lesz elég az ingyenes képzéshez, de fizetni kell majd a második vizsgalehetőségért és a tantárgyak újrafelvételéért is: többek között ez áll a felsőoktatási tervezet legfrissebb, szerkesztőségünk birtokába jutott változatában.
LMP: a kormány tandíjat vezet be, és ellehetetleníti a diákokat
Az LMP véleménye szerint egyes felsőoktatási szakokon lényegileg csak tandíj ellenében lehetne tanulni a kormány tervei alapján, és az ellenzéki párt úgy látja: a kormány ellehetetleníti a fiatalok felemelkedését.
Tandíj lesz, csak máshogy nevezi majd a kormány
Tandíj nagy valószínűséggel lesz, mégpedig nem azért, mert olyannyira igazságos lenne, hanem azért, mert minden bevételre szükség van a gazdasági ámokfutás folytatásához. Az pedig jól minősíti a Fidesz-kormány első 15 hónapját, hogy épp azt készülnek bevezetni, ami ellen 1995-től 2011-ig szabadságharcot folytattak - írja a Hírszerző.
Ostromállapot van a jemeni főváros leghíresebb egyetemén
Kormányellenes tüntetők ezrei megostromolták a jemeni főváros legrangosabb egyetemét, megakadályozva a tanév megkezdését, és letépték a falakról Ali Abdalláh Száleh elnök képeit.
Kutatók éjszakája 2011: ilyen programok lesznek a Miskolci Egyetemen
Számos érdekességet tartogat idén a Kutatók éjszakája elnevezésű programsorozat, amelyhez a Miskolci Egyetem minden évben kapcsolódik. Szeptember 23-án, pénteken délután 5-től Miskolcon, valamint Sárospatakon, a Comenius Főiskolai Kar épületében várja látogatóit a felsőoktatási intézmény.
Tudományok hídja: Puli Space, Masat-1 és Gömböc
A legérdekesebb magyar találmányok, így az első magyar holdjáró, a Puli Space, az első hazai műhold, a Masat-1 és a Gömböc mutatkoznak be szombaton délután négytől a Tudomány hídján, amelyet idén első ízben rendeznek meg.
MSZP: felelőtlen és meggondolatlan a kormány oktatáspolitikája
Ami jelenleg a felsőoktatásban, a közoktatásban a és szakképzésben zajlik, az felelőtlen, meggondolatlan, pénzügyi realitásokat nélkülöző és szakmailag rossz - hangzott el az MSZP pedagógus tagozatának szombati konferenciáján.
Nagy változások: elvesznek egy kart a Corvinustól, jön az állami megaegyetem
Benyújtotta pénteken az Országgyűlésnek a 2012. január 1-jén megalakuló Nemzeti Közszolgálati Egyetemről (NKE), valamint a közigazgatási, rendészeti és katonai felsőoktatásról szóló törvényjavaslatát Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter.
Hány egyetemet és főiskolát zárna be Hoffmann Rózsa?
"Ember legyen a talpán, aki képes volt követni az elmúlt hónapokban a Hoffmann Rózsa nevével fémjelzett felsőoktatási koncepciókat. Annak ellenére, hogy áprilisban már Orbán Viktornál is elszakadt a cérna, és mindössze két hetet adott az államtitkár asszonynak a törvénytervezet elkészítésére, a kormány csak most, szerdai ülésén tárgyalta meg a javaslatot" - olvasható az Egyenlítő blogon.
Borúlátó jóslat a San Franciscó-i Egyetem kutatóitól
Kalifornia legszebb partjai közül több is áldozatául eshet az emelkedő tengerszintnek a XXI. század végéig a San Franciscó-i Egyetem most nyilvánosságra hozott kutatása szerint.
Diplomaadó: honnan vette az ötletet Hoffmann Rózsa?
Utólagos tandíj bevezetését fontolgatja a kormány: a kiszivárgott tervek szerint nemcsak a "szerződésszegő", vagyis a külföldön munkát vállaló hallgatók, hanem a költségtérítéses szakokra jelentkezők is a diplomaszerzést követően, részletekben lennének kénytelenek visszafizetni képzésük költségeit az államnak. Ausztráliában húsz éve működik hasonló rendszer - igaz, ott a fizetésekhez szabják a törlesztőrészleteket.
Új laboratóriumot alakítottak ki a Műegyetemen
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen új generációs internetes megoldások megismerésére és tesztelésére alkalmas számítástechnikai laboratórium nyílt.
Mégsem kell költöznie az új egyetem miatt a természettudományi múzeumnak
Maradhatna a Magyar Természettudományi Múzeum a Lovarda épületében és új irodaházat is kaphatna az intézmény, viszont a Bárka Színház és a Rauol Wallenberg Humán Szakképző Iskola és Gimnázium "integrálódna" a Ludovika Campusba költöző Nemzeti Közszolgálati Egyetembe - írja a Heti Válasz csütörtökön megjelent számában.
Főiskolát csinálna a kormány a Corvinus Egyetemből?
Elkészült a felsőoktatási törvény koncepciója, amely alapján a jelenlegi 29 intézményből valószínűleg 26 maradna meg, az államilag finanszírozott képzésben részt vevőkkel pedig szerződést kötnének, hogy meghatározott ideig Magyarországon kell dolgozniuk. Több intézmény rektora is azt mondja: az integráció önmagában nem átalakítás, és kérdéses az intézmények átsorolása is. A koncepció szerint ugyanis a jövőben csak tudományegyetemek és főiskolák lennének - írja a hvg.hu.
"Olyan, mint egy Schwarzenegger-film" - hallgatók a Hoffmann-tervekről
„A sorozatszezon kezdetével párhuzamosan a felsőoktatási reform is új epizódokkal jelentkezett. Új koncepció, hallgatói szerződések és egyéb mellékszálak” – tudományos-fantasztikus sztorit faragott a felsőoktatási tervezet körül kialakult vitákból a Pécsi Tudományegyetem hallgatói önkormányzata. A pécsi egyetemisták szerint a Hoffmann-kormány-egyetemek hármas harca lassan egy Schwarzenegger-filmre hasonlít.