Megszólalt az ELTE rektora a BME-GTK kiválásának ügyében

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) gazdaság- és társadalomtudományi karának kiválása és beolvadása az Eötvös Loránd Tudományegyetembe (ELTE) mindkét intézményt mélyen érintené - mondta Mezey Barna, az ELTE rektora szerdán a köztévén.








Könyvtárkörkép: hol tanulhattok az év utolsó napjaiban?

Vizsgákkal búcsúztatjátok 2016-ot, és egy jó kis szóbelivel vagy írásbelivel indítjátok a 2017-es évet? Ha otthon túl nagy a nyüzsi a tanuláshoz, a könyvtár a legjobb helyszín. Megnéztük a legnagyobb budapesti és a három legnagyobb egyetemváros könyvtárának év végi nyitvatartását.





14 milliárdot spórolhatnak az egyetemek

Tizenkét PPP-konstrukció kiváltásáról írt alá szerződést hétfőn Budapesten újságírók előtt Palkovics László oktatásért felelős államtitkár az érintett felsőoktatási intézmények kancellárjaival.