Kiderült, kik kaphatnak havi 120-240 ezer forintos ösztöndíjat
Nyilvánosságra hozták a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíj nyerteseinek névsorát, ezek a hallgatók kapnak havi 120-240 ezer forintos ösztöndíjat.
Hányan kerülhetnek be az Eszterházy Károly Egyetemre a 2019-es felvételin?
Február 15-ig jelentkezhettek a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 10. rész: Eszterházy Károly Egyetem.
Kirúgások, drasztikus forrásmegvonás: változásokat követelnek a felsőoktatási dolgozók
Versenyképes felsőoktatási béreket, új képzési normatívarendszert követel a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az Emberi Erőforrások Minisztériuma szeptembertől a képzési alaptámogatást több képzési területen a megemelt képzési önköltség alapján kapják majd meg az egyetemek, főiskolák.
"Egyenrangú a világ legjobb egyetemeivel" - komoly elismerést kapott a CEU
„A CEU a felsőoktatás egyik sikertörténete” – ezt mondta Ron Daniels, a Johns Hopkins Egyetem és a CEU felsőoktatási akkreditációját végző Middle States Commission on Higher Education értékelő bizottságának elnöke, aki kijelentette: a bizottság vizsgálata alapján az intézmény megfelel az akkreditációs feltételeknek és tagsági követelményeknek.
Ezt teszi a vizsgaidőszak az egyetemistákkal: tíz furcsa "lény"
Már nincs sok hátra a vizsgaidőszakból, de fordítsuk meg egy kicsit a helyzetet. Vajon mit látnak az oktatók abból a stresszből, kialvatlanságból és reménytelenségből, amit a hallgatók hoznak magukkal a vizsgára?
Így élheted túl a vizsgaidőszak utolsó napjait: öt tipp, amellyel hatékonyabb lehet a tanulás
A hátatok közepére kívánjátok a vizsgákat? Minden egyetemista egyetért azzal, hogy a vizsgaidőszak legkeményebb pillanatai valamikor január közepén jönnek el, amikor már mindenki a negyedik-ötödik vizsgára tanul, és egész egyszerűen elfáradt. Ezért összegyűjtöttünk nektek néhány trükköt, amellyel könnyebben átvészelhetitek ezt az időszakot.
Itt az első 2019-es egyetemi világrangsor: hét magyar felsőoktatási intézmény került fel a listára
Hét magyar egyetem került fel a Times Higher Education (THE) friss listájára, amely a feltörekvő gazdaságok legjobb felsőoktatási intézményeit rangsorolja. A legjobb eredményt a Semmelweis Egyetem szerezte, a 67. helyen végzett.
Műszaki képzésen tanultok? Akár 300-400 ezer forintot is kereshettek pályakezdőként
Mennyit keresnek azok a friss diplomások, akik műszaki képzésen végeztek? Nyilvánosságra hozták a 2017-es diplomás pályakövetési felmérés eredményeit.
Egészségügyi alapképzésen tanultok? Akár 640 ezer forintos ösztöndíjat is kaphattok
Csaknem másfél milliárd forintos keretösszeggel hirdetett pályázatot az Állami Egészségügyi Ellátó Központ az egészségügyi felsőoktatási alapképzésben részt vevő, nappali és levelező munkarendben tanuló hallgatóknak.
Ebben a könyvtárban tanulnátok a vizsgáitokra? Sajnos nem fog menni
Szerettetek volna a könyvtárban felkészülni a vizsgákra? Ha az ELTE Bölcsészettudományi Karára készültetek, akkor lehet, hogy nem jártok szerencsével.
Összesen ennyien tanulhatnak szeptembertől a Pannon Egyetemen
Február 15-ig jelentkezhettek a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 9. rész: Pannon Egyetem.
Ennyien kerülhetnek be a 2019-es felvételin a Miskolci Egyetemre
Február 15-ig jelentkezhettek a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 8. rész: Miskolci Egyetem.
Egyetemisták, figyelem! Minden, amit tudni kell a passzív félévekről
Az egyetemi hallgatóknak minden félév elején hivatalos nyilatkozatot kell tenniük arról a Neptun rendszerében, bejelentkeznek-e az adott félévre vagy halasztanak. Mivel jár a passziváltatás? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Itt vannak a fizetési adatok: ennyit keresnek az informatikai képzésen végeztek
Nyilvánosságra hozták a 2017-es diplomás pályakövetési felmérés eredményeit. Mennyit keresnek azok a friss diplomások, akik informatikai képzésen végeztek?
Friss adatok: ennyit keres egy frissdiplomás, de van, aki munka mellett még továbbtanul
A diplomát épphogy átvette, máris munkába áll a fiatalok 70 %-a. Mutatjuk, mennyi a frissdiplomások átlagos havi keresete, de az is kiderül, hogy hányan mennek tovább mesterképzésre, akár munka mellett is.
Mit éreznek az egyetemisták a vizsgaidőszakban? Megmutatjuk
Olyan sok tanulnivalód van, hogy hirtelen nem is tudod, hol kezdd el a nagytakarítást? Igen, ez a vizsgaidőszak. Íme pár dolog, amit minden egyetemista ismer.
350-400 ezer forintot kereshetnek pályakezdőként azok, akik ilyen képzésen szereznek diplomát
Mennyit keresnek azok a friss diplomások, akik gazdaságtudományi képzésen végeztek? Nyilvánosságra hozták a 2017-es diplomás pályakövetési felmérés eredményeit.
Nehéz gazdálkodási helyzetbe került hat egyetem, gyorssegélyt kapnak
Hat felsőoktatási intézménynek „csikart ki” gyorssegélyt az Emberi Erőforrások Minisztériuma – írja a 168 Óra.
"Elegünk van" - tüntetők zavarták meg a helyettes államtitkár beszédét az Educatio kiállításon
Félbeszakították Horváth Zita felsőoktatási helyettes államtitkár beszédét a Hallgatói Szakszervezet tagjai az Educatio kiállításon szombat délelőtt. Az Emmi államtitkára a minőségi felsőoktatásról és az ösztöndíjakról beszélt volna, a tüntető hallgatók azonban a CEU-üggyel, a gender szak megszüntetésével és a leépítésekkel szembesítették.
Ennyien kerülhetnek be a Budapesti Gazdasági Egyetemre a 2019-es felvételin
Február 15-ig jelentkezhettek a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 7. rész: Budapesti Gazdaság Egyetem.