Ekkora stresszel küzdenek a doktoranduszok?
A PhD-képzések hallgatói túl nagy stressznek és mentális nehézségnek vannak kitéve, erre keresnek okot és megoldást egy nemzetközi konferencián.
Ősztől már nyelvtanuláshoz is lehet diákhitelt igényelni
Ősztől már nyelvtanuláshoz is igényelhetnek diákhitelt azok a hallgatók, akik a hiányzó nyelvtudás miatt még nem kapták meg a diplomájukat.
Több száz egyetem és középiskola tanárai, diákjai tüntettek Brazíliában
Több száz egyetem és középiskola tanárai és diákjai tüntettek szerdán az "oktatás védelmében", miután Jair Bolsonaro elnök kormánya jelentős csökkentéseket jelentett be a szövetségi egyetemek költségvetésében.
Újabb felsőoktatási világrangsorban szerepel az ELTE
Nyilvánosságra hozta 2019-es egyetemi rangsorát a Leideni Egyetemen működő Centre for Science and Technology Studies: az eredmények alapján az Eötvös Loránd Tudományegyetem a legtöbbet idézett tanulmányok felső tíz, illetve öt százaléka alapján a hazai felsőoktatási intézmények között az első helyet szerezte meg. A rangsorok által vizsgált öt szakterület közül kettőben az ELTE szerezte a legjobb eredményt a magyar felsőoktatási intézmények közül - közölte az egyetem.
Május 15-ig lehet diákhitelt igényelni
Május 15-ig adhatják le hiteligénylési kérelmüket az arra jogosult hallgatók, ha június 15-ig szeretnének diákhitelben részesülni.
Atomerőmű-üzemeltetési szakmérnöki képzés indul hat egyetemen
Paks II. Akadémia elnevezéssel két féléves atomerőmű-üzemeltetési szakmérnöki képzés indul ősztől hat magyar egyetemen; az első megállapodást hétfőn írta alá Paks II. Atomerőmű Zrt. vezérigazgatója a Pécsi Tudományegyetemmel (PTE) a baranyai megyeszékhelyen.
Kiderült, kik kaphatnak akár havi 240 ezer forintos ösztöndíjat
Nyilvánosságra hozták a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíj nyerteseinek névsorát, ezek a hallgatók kapnak havi 120-240 ezer forintos ösztöndíjat.
Megállapodást kötött a CEU, nem kell megismételni a történelem írásbelit: ezek a hét hírei
Nem tartja nehezebbnek az eddigi évek feladatsoraihoz képest az idei középszintű matematikaérettségit az Oktatási Hivatal, megállapodott a CEU és a Müncheni Műszaki Egyetem (TUM) és a feljelentést tett az Oktatási Hivatal a töriérettségi miatt. Ezek voltak a hét oktatási hírei.
Megállapodott a CEU és a Müncheni Műszaki Egyetem
Megállapodott a CEU és a Müncheni Műszaki Egyetem (TUM) – közölte az egyetem.
Elszállt albérleti árak, kollégiumi férőhelyhiány: ez nehezíti meg a felvételizők dolgát
Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk azoknak az érettségizőknek, akik a következő tanévben – elsőéves egyetemistaként – nem kapnak kollégiumi helyet, ezért kénytelenek lakást vagy szobát bérelni Budapesten. Egy 50 négyzetméteres fővárosi lakás átlagos albérleti díja 160 ezer forint, ám van néhány olyan kerület, ahol ennél valamivel alacsonyabb a lakbér – ha egy hallgató hajlandó néhány metrómegállóval kintebb költözni, havi tíz-húszezer forintot is spórolhat.
Brexit: lehet, hogy többet kell majd fizetniük az EU-s hallgatóknak az angliai egyetemeken?
A 2021/2022-es tanévtől tényleg magasabb tandíjakat kell fizetniük az Európai Unió országaiból érkező hallgatóknak? A brit oktatási kormányzat szerint még semmilyen döntés nem született.
Ezekre a mesterképzésekre lesz a legnehezebb bekerülni az idei felvételin
Ha ti is a három legnépszerűbb képzésre: a tanári, a vezetés és szervezés vagy a pszichológia mesterszakra jelentkeztetek, akkor nem lesz könnyű dolgotok. Íme a lista, ezekre a szakokra jelentkeztek a legtöbben az idei felvételiben.
A tanterv megváltoztatásával növelné az orvosok számát a kormány
Mostani 11 év helyett, kevesebb idő is elég lenne, hogy valaki kész orvos legyen - derül ki az oktatási államtitkár által életre hívott reformbizottság terveiből.
Karantén alá vontak két kaliforniai egyetemet a kanyarógyanú miatt
A héten több mint 900 embert helyeztek karanténba kanyarós megbetegedés gyanúja miatt Los Angeles két egyetemén - jelentették be pénteken az említett oktatási intézmények.
Komoly gondok vannak: a tanárok jelentős része alkalmatlan a feladatára
A magyar pedagóguskar jelentős része háromszorosan kontraszelektált, vagyis inkább a rosszabb képességűek választják ezt a pályát - írja a Hetek cikkében.
A hét oktatási hírei: a Corvinus átalakításától az ingyenes OKJ-s képzésekig
Kiderült, ki fogja vezetni a Budapesti Corvinus Egyetemet fenntartó alapítványt, lefújták a lengyel pedagógusok napok óta tartó sztrájkját. Ezek voltak a hét legfontosabb oktatási hírei.
2019. szeptember 1-ig tegye le a nyelvvizsgát – követelik a diákok a miniszterelnöktől
A Parlament előtt tüntettek a diákok a 2020-as felvételi feltételek visszavonásáért. Szerintük az „átgondolatlan nyelvvizsga-törvény több tízezer diáktól veszi el a továbbtanulás lehetőségét”.
Egyetemisták, figyelem! Még jelentkezhettek erre az ösztöndíjra
Ha van diákhiteletek és kiemelkedő két lezárt félévetek eredménye, akkor érdemes jelentkeznetek a következő ösztöndíjra.
Építésznek tanultok? Erre a szakmai tanulmányútra ti is jelentkezhettek
Harminc év alatti építészek számára, szakmai tanulmányúton való részvételre írt ki pályázatot a Kortárs Építészeti Központ (KÉK), amely ezzel a fiatalok nemzetközi bemutatkozási és kapcsolatépítési lehetőségeit igyekszik segíteni.
Hernádi Zsolt: kiszámíthatóbb lesz a Corvinus működése
A Budapesti Corvinus Egyetem jelenleg Magyarország legjobb felsőfokú gazdálkodási tanulmányokat nyújtó intézménye, de a cél, hogy a modellváltás után az országon és a régión kívül is versenyképessé váljon - mondta a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója, a Maecenas Universitas Corvini Alapítvány leendő kuratóriumi elnöke csütörtökön az M1 aktuális csatornán.