Csehországban és Franciaországban is tanulhattok ezzel az ösztöndíjjal
Ha szívesen tanulnátok néhány hónapot külföldön, ajánlunk számotokra egy remek ösztöndíj-lehetőséget.
Komoly veszélybe került az ELTE Zenei Tanszéke a leépítések miatt
Szomorú Facebook-posztot írt az ELTE Zenei Tanszéke, miután olyan mértékben kellett létszámot csökkenteni, ami komolytalanná teszi az ott folyó munkát.
Hosszabb lesz két népszerű alapszak: négy évig kell majd tanulni a diplomaszerzéshez
2020-tól átalakul két népszerű gazdasági alapszak: a turizmus-vendéglátás és a nemzetközi gazdálkodás BSc-képzés hét helyett nyolc féléves lesz, hosszabb lesz a szakmai gyakorlat, amelyet ráadásul a hallgatók külföldön is teljesíthetnek.
Pénteken lejár a tavaszi félév első diákhitel-igénylési határideje
Péntekig kell a hallgatóknak benyújtaniuk a hiteligénylési kérelmet ahhoz, hogy március közepéig megkapják a kért diákhitelt - közölte a Diákhitel Központ Zrt. kedden.
Továbbra is lesznek tandíjmentes helyek a Corvinuson
Megmarad az ingyenes tanulás lehetősége a Budapesti Corvinus Egyetemen - hangsúlyozta Pavlik Lívia, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) miniszteri biztosa, az egyetem kancellárja az M1 aktuális csatornán kedden.
Egyetemisták, figyelem! Így úszhatjátok meg a több százezres tandíjakat
Milyen feltételeket kell teljesíteni az ösztöndíjas hallgatóknak, hogy ne kerüljenek a fizetős kategóriába? Az, hogy kit milyen formában vettek fel az egyetemre ugyanis nem jelent végleges és változtathatatlan finanszírozási kategóriát senki számára sem.
Átalakulás előtt áll a Corvinus: részletek a vagyonkezelő alapítványról
Az egyetem versenyképességének növelése a célja annak a vagyonkezelői alapítványnak, amely Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány néven, az új működési modell alapján jön létre a Budapesti Corvinus Egyetem fenntartójaként.
Egyetemisták is tüntetnek az MTA előtt kedd délután
A Szabad Egyetem és a Hallgatói Szakszervezet is csatlakozik az Akadémiai Dolgozók Fóruma által szervezett keddi tüntetéshez.
Oktatók és kutatók tiltakoznak az MTA átszervezése ellen
Nyílt levélben tiltakoznak a magyar kutatók, oktatók a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) átszervezése ellen.
A költözés miatt vége a CEU és az MTA közös matematikusképzésének
Már nem tudnak új hallgatókat felvenni a CEU és a Magyar Tudományos Akadémia közös matematikusképzésére.
Diákok ezrei vonulnak utcára a klímaváltozás miatt
Fiatalok, főként diákok ezrei vonultak utcára több belgiumi nagyvárosban és Hollandiában csütörtök délelőtt a klímavédelmi politika hatékonyságának fokozása érdekében.
Itt a teljes lista: ennyien tanulhatnak szeptembertől a Magyar Képzőművészeti Egyetemen
Február 15-ig jelentkezhettek a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 22. rész: Magyar Képzőművészeti Egyetem.
Egyre több a magyarországi hallgató az erdélyi egyetemeken
Egyre több a magyarországi hallgató az erdélyi felsőoktatási intézményekben, a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem és a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem a legnépszerűbb.
Egyetemisták, figyelem! Komoly tétje van a tavaszi félévnek
A tavaszi félév a legtöbb egyetemen már elkezdődött. Ez pedig azt is jelenti, hogy a szemeszter végére teljesítenie kell a hallgatóknak azokat a feltételeket, amelyekkel tovább maradhatnak állami ösztöndíjas képzésükön.
Hányan kerülhetnek be a Színház- és Filmművészeti Egyetemre a 2019-es felvételin?
Február 15-ig jelentkezhettek a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 21. rész: Színház- és Filmművészeti Egyetem.
Itt van minden fontos infó, amit a diákhitelről tudni kell
A felvételizők nyakán az egyetemi jelentkezési határidő, egyre közeledik az érettségi, szeptembertől pedig egészen megváltozik az életük. Egyesek szülői és egyéb, akár szociális támogatásból, mások egyetem melletti munkavállalással fedezik majd kiadásaikat, vannak pedig akik diákhitelt vesznek fel. Milyen típusok vannak és melyiket érdemes igényelni? Mutatjuk.
Friss kutatás: ennyibe kerül egyetemistának lenni
A nappali tagozatos egyetemisták havonta átlagosan nettó 91 ezer forint összbevétellel rendelkeznek, ezzel szemben az önköltséges formában tanulók átlagosan 272 ezer forintos tandíjat fizetnek szemeszterenként. Az első munkahelyen pedig átlag 211 ezer forintos nettó kereset az elvárás – többek között ez is kiderül a Budapest Bank fiatalokat célzó reprezentatív kutatásából.
Felvételi kisokos: kik kaphatnak közszolgálati ösztöndíjat?
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanulnátok? Mielőtt jelentkeztek, fontos tudni, hogy az ott tanulókra más szabályok vonatkoznak, mint a többi felsőoktatási intézmény hallgatóira.
Összesen ennyien tanulhatnak szeptembertől a Szent István Egyetemen
Február 15-ig jelentkezhettek a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 19. rész: Szent István Egyetem.
Újra elővették a nyolcéves tervet: összevonhatják a művészeti egyetemeket?
A kormány ismét felmelegíteni készül azt az időről időre előkerülő elgondolást, amely egy vagy két nagyobb konglomerátumba tömörítené az öt művészeti egyetemet – írja a hvg.hu.