Rossz hír az egyetemistáknak: több millió forint múlhat azon, időben megszerzitek-e a diplomát
Mi a végső határidő? Mennyi idő alatt kell diplomát szereznetek, ha elkezdtetek egy szakot államilag támogatott formában? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Különleges pályaorientációs appal segíti a felvételizőket a Pannon Egyetem
Középiskolásoknak szóló, önismereten alapuló pályaorientációs mobilalkalmazást fejlesztettek a Pannon Egyetemen, az applikáció a gazdaságtudományi képzések közti választásban nyújt segítséget a diákoknak.
Újabb világversenyen került a döntőbe az ELTE ÁJK csapata
A világ legjobb tizenhat indulója közé jutott az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának csapata a legnevesebb médiajogi nemzetközi perbeszédmondó versenyen, a Monroe E. Price Media Law Moot Court Competitionön.
Ilyen ösztöndíjakra pályázhattok, ha valamelyik amerikai egyetemen tanulnátok
Milyen ösztöndíjakkal tanulhattok amerikai egyetemeken? Külföldi hallgatóként több ösztöndíjpályázatra jelentkezhettek, így nagyobb az esély arra, hogy anyagi támogatást kaptok a kinti továbbtanuláshoz.
Indul az albérletvadászat, érdemes alaposan körülnézni az ingatlanpiacon
Az egyetemek környékén villámgyorsan kiadják a legjobb albérleteket, így aki biztos a dolgában, jobban teszi, ha már a júliusi ponthatárhúzás előtt alaposan szétnéz a piacon.
Nem működik jól a tanárok alkalmassági vizsgája, változást várnak a tanárképző központok
Jelenlegi formájában nem tölti be valódi szerepét a pedagógusok pályaalkalmassági vizsgálata, amely jórészt csak a motivációk felmérését teszi lehetővé, ezért a szakma szeretné, hogy a képzés későbbi szakaszába építsenek be még egy szűrőt - írta a Magyar Nemzet hétfői számában.
Májusban folytatja a tárgyalást a CEU és a Müncheni Műszaki Egyetem
Május 7-én folytatja a tárgyalásokat a CEU és a Müncheni Műszaki Egyetem (TUM).
Szívesen tanulnátok külföldön, de csak rövid ideig? Szuper ösztöndíjat ajánlunk
Ha pályáznátok külföldi ösztöndíjra, de fél évet azért nem vállalnátok be, a rövid tanulmányutak közül érdemes lehet válogatnotok. Ajánlunk egy szuper lehetőséget osztatlan képzésen és mesterszakon tanulóknak.
Hol vannak a jövő kutatói, tudósai?
Milyen lehetőségei vannak egy olyan felvételizőnek, aki úgy dönt, a külföldi egyetemek és a hazai „sztárszakok” helyett a természettudományos képzéseket célozza meg? Milyen furcsa sztereotípiákkal kell megküzdeniük a képzőhelyeknek az évről évre csökkenő számú jelentkezőért? Olyan hallgatókat kérdeztünk, akik egy dologban biztosak: jó helyen vannak.
Újra megvizsgálja a kormány a CEU ügyét?
„A Müncheni Műszaki Egyetem részvétele a magyar felsőoktatásban a CEU-val való együttműködés keretében semmilyen akadályba nem ütközik” – idézi a 444 a Miniszterelnökség államtitkárát, aki Szél Bernadett független országgyűlési képviselő kérdésére válaszolt.
Szeptembertől gyógypedagógus szakosok is megkaphatják a Klebelsberg-ösztöndíjat
Szeptembertől a gyógypedagógus-képzésben résztvevők is igénybe vehetik a Klebelsberg-ösztöndíjat - mondta Horváth Zita felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár a a Varázslat című konferencián, hétfőn Lillafüreden.
Esti tagozatos tanulók is pályázhatnak az ápolói ösztöndíjra
Esti tagozaton egészségügyi szakmát tanulók is pályázhatnak az Ápoló leszek ösztöndíjprogramra áprilisban - közölte az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) hétfőn az MTI-vel.
Nemzetközi siker: első díjat nyertek a neves jogászversenyen az ELTE hallgatói
A joghallgatók tekintélyes Jessup nemzetközi versenyében ért el első helyezést szombaton a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) joghallgatóinak csapata.
Újabb egyetemi rangsor: a szegedi egyetem a minőségi oktatást mérő listán
A minőségi oktatást mérő lista szerint a legjobb magyarországi intézmény a Szegedi Tudományegyetem - derül ki az új felsőoktatási világrangsor, a Times Higher Education (THE) értékeléséből.
Világháborús bombákat találtak a Testnevelési Egyetemnél - az egész környéket lezárják jövő héten
Sorra kerülnek elő a bombák a Testnevelési Egyetem sportközpontjánál - jövő héten az egész környéket lezárják.
7500 forintos járulékot kell fizetnetek, ha már nem tanultok, de még nem dolgoztok
Nemrég diplomáztatok, de nem tanultok tovább, és még állást sem találtatok? Hamarosan saját zsebből kell fizetnetek az egészségügyi szolgáltatási járulékot, vagyis a TB-t.
Két magyar egyetem került a kétszáz legjobb közé az új felsőoktatási világrangsorban
A 101-200. helyezést érte el a Semmelweis Egyetem a Times Higher Education most először elkészített, az egyetemeket társadalmi és gazdasági hatásuk alapján összemérő listáján. A Szegedi Tudományegyetem szintén a 101-200. helyen végzett.
Egyre több a nő a BME-n, de még mindig kevesen választanak reál szakot
A lányok is jól tudnak teljesíteni a fiúsnak tartott szakmákban, de a sztereotípiák miatt nem választják a természettudományi, műszaki és informatikai pályákat - közölte a Lányok napját szervező Nők a Tudományban Egyesület elnöke.
Itt a lista: ez a 10 legnépszerűbb egyetem a 2019-es felvételin, több tízezren jelentkeztek
Nyilvánosságra hozták a 2018-as egyetemi-főiskolai felvételi jelentkezési statisztikáit. A tavalyi évhez hasonlóan idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetem áll az első helyen, mögötte a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem.
Professzorokat küldene a CEU-ra a Müncheni Műszaki Egyetem
Három professzort küldene a CEU-ra a Müncheni Műszaki Egyetem.