Babérkoszorú, konfetti és tűzijáték: így ünnepelnek az olasz egyetemisták
Milyen hagyományaik vannak az olasz diákoknak? Mutatunk néhány különleges szokást, amelyet szívesen gyakorolnak az olasz egyetemekre járó és végzős hallgatók.
Nyelvi diákhitel: azok is igényelhetik a kölcsönt, akik már befejezték a tanulmányaikat?
Október 1-jétől lehet igényelni a nyelvi diákhitelt: maximum 500 ezer forint kölcsönt kaphattok, amelyből a nyelvtanfolyam és nyelvvizsga költségét fedezhetitek. Akkor is felvehetitek a hitelt, ha már csak a nyelvvizsga hiányzik a diplomához? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Dolgoznátok egyetem mellett? Négy hasznos tipp, amit érdemes megfogadni
Akár most kezdtétek az egyetemet, akár évekkel ezelőtt, ha szívesen dolgoznátok az óráitok mellett, akkor ezekre a szabályokra érdemes odafigyelnetek. Négy tipp, amit érdemes megfogadni.
Több mint 21 ezren utaztak külföldre az idén az Erasmus+ program keretében
Az idén 16 milliárd forintból valósultak meg az Erasmus+ projektek, és több mint 21 ezer egyetemista, tanár, diák és munkavállaló utazhatott külföldre - írja közleményében a Tempus Közalapítvány.
Külföldi tanulási lehetőség: minden, amit az Erasmus+ programról tudni kell
Szívesen tanulnátok külföldön vagy szereznétek szakmai tapasztalatot egy másik országban? Fejlesztenétek a nyelvtudásotokat anyanyelvi környezetben? Az Erasmus+ program keretében akár egy évet is eltölthettek külföldi főiskolán vagy egyetemen. Mutatjuk a részleteket.
Ezeket a dátumokat kell észben tartanotok a következő hetekben
Mikor kezdődik az őszi szünet az egyetemeken, főiskolákon? Meddig lehet igényelni a diákhitelt? Összegyűjtöttük nektek a következő hetek legfontosabb dátumait a felsőoktatásban.
Ezek a világ legjobb egyetemei: itt a brit lista
A Times Higher Education 2020-as világrangsorában is előkelő helyet foglalnak el a brit egyetemek: melyek a legjobb intézmények, és milyen képzéseket kínálnak?
Rektorhelyettes: 2020-ban már Bécsben kezdik a tanévet az újonnan felvett CEU-s diákok
A következő tanévet már Bécsben kezdik majd a CEU-ra újonnan felvett hallgatók, de magyar diplomát is kaphatnak, ha a kreditek egy részét Budapesten végzik el. Az egyik oktató szerint kérdés, hogy az osztrák főváros árait meg tudják-e fizetni azok, akiket eddig a CEU Budapestre vonzott - írja riportjában az Index.hu.
Friss egyetemi rangsor: ezek a legjobb olasz egyetemek
A Times Higher Education (THE) idén is csaknem 92 ország 1400 egyetemét rangsorolta teljesítmény, oktatás, kutatás, tudásátadás és nemzetközi kilátások szempontjából. Mutatjuk, hogyan végeztek a listán az olasz egyetemek.
Szabályok, amiket be kell tartanotok, hogy megtarthassátok az ösztöndíjas helyeteket
Milyen feltételeket kell teljesítenetek, hogy ne kerüljetek át önköltséges képzésre? Itt vannak a szabályok.
Egyetemisták, figyelem! Már csak pár napig lehet pályázni a Klebelsberg-ösztöndíjra
Október 11-ig, vagyis péntekig pályázhattok a tanárszakos hallgatóknak járó támogatásra. Mutatjuk a részleteket.
Külföldi felvételi négy lépésben: így jelentkezhettek olasz egyetemekre egyszerűen
A legfrissebb felmérések szerint a népszerűbb brit, német, osztrák és francia egyetemek mellett egyre több olasz intézmény is felkerül a külföldre felvételiző diákok úti céljai közé. Szívesen tanulnátok Olaszország valamelyik világhírű egyetemén? Ebben a cikkben összegyűjtöttük a felvételi legfontosabb lépéseit, feltételeit és szabályait.
Friss egyetemi rangsor: újra a legjobbak között az ELTE a bölcsészettudományokban
Az ELTE egyetlen magyar egyetemként került be a brit Times Higher Education 2020-as bölcsészettudományi felsőoktatási rangsorába - írja az egyetem.
Tanév közben is igényelhettek diákhitelt - mutatjuk, hogyan
Az első hónap után úgy látjátok, több pénzre van szükségetek egyetemistaként, mint amivel eddig kalkuláltatok? Diákhitelt a szemeszter közben is igényelhettek - itt vannak a részletek.
Ezen a szakon videójátékozással töltötték az első órát a diákok
A műfaj növekvő népszerűségét kihasználva egyre több külföldi egyetem indít az online videójátékok világára épülő esport szakot. A kritikusok túl specializáltnak tartják a képzést - írja riportjában az AP.
Friss adatok: Budapesten átlagosan 160 ezer forint az albérletek ára
A legfrissebb összesítésből kiderül, melyik a legdrágább egyetemi város. Ennyibe kerülnek a budapesti és nagyobb vidéki városok albérletei.
Hogyan finanszírozhatjátok az Erasmust diákhitelből? Itt vannak a tudnivalók
Erasmussal tanulnátok külföldön, de gondot okoznak az anyagiak? A kinti megélhetés finanszírozására felvehetitek a diákhitel1-et. Mutatjuk a részleteket.
Programajánló: a héten indult az idei Országos Könyvtári Napok programsorozata
Idén is elindult az Országos Könyvtári Napok. A héten több városi és egyetemi könyvtárnál is érdekes előadásokkal találkozhattok. Mutatjuk a programokat.
Így született meg a Pannon Egyetem: régi képek és történetek
Hogyan néztek ki a nagy egyetemek régen? Mi történt az épületekkel az elmúlt évtizedekben? Cikksorozatunkban utánajárunk, hogyan jöttek létre és változtak azok az épületek, amelyekben ma is egyetemi órák zajlanak. A 20. század elejétől, közepétől mutatunk Fortepan-fotókat a magyarországi egyetemekről: ez a veszprémi Pannon Egyetem története.
A CEU bécsi campusán már elindult az őszi félév, a budapesti oktatás jövője viszont egyre kérdésesebb
A budapesti oktatás megmentését célozta volna a CEU és a Müncheni Műszaki Egyetem (TUM) tavasszal kötött megállapodása. A TUM álláspontja viszont az, hogy amíg a magyar kormány nem garantálja azt, hogy a CEU-s diákok amerikai diplomát fognak kapni, nem lesz jelentősebb előrelépés - írja a 24.hu egy német lap cikke alapján.