Egymillió diákot érintő nyolcnapos sztrájkra készülnek a brit egyetemi oktatók
Hatvan brit felsőoktatási intézmény dolgozói sztrájkolhatnak november 25-től december 4-ig, a munkabeszüntetés több mint egymillió hallgatót érint. A tanárok a csökkenő bérek, a növekvő nyugdíjköltségek és a rossz munkakörülmények miatt szánták rá magukat a lépésre, és ez csak az első hullám - írja a Guardian.
Hamarosan kezdődik a vizsgaidőszak: itt vannak a vidéki egyetemek dátumai
Mikor tartják a vizsgákat az őszi szemeszterben a nagyobb vidéki egyetemeken? Itt a lista.
Beperelte az egyetemét egy csalódott friss diplomás
Egy csalódott pakisztáni friss diplomás 200 ezer angol fontot, vagyis megközelítőleg 76 millió forint kártérítést követel egyetemétől, amiért csak gyenge minősítésű diplomát kapott.
Mennyi időt tölthettek külföldön az Erasmus+ programmal?
Hány hónapig vehettek részt külföldi részképzésben vagy szakmai gyakorlaton, ha az Erasmus+ programra jelentkeztek? Itt vannak a részletek.
Akkor is tanulhattok állami ösztöndíjjal, ha már van diplomátok?
Felvételizhettek egy újabb mesterszakra, ha már ilyen képzésben is szereztetek diplomát? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Külföldi hallgatóknak épülnek a magánkollégiumok, közben tízezer férőhely hiányzik
A lakásárak és a bérleti díjak növekedése, illetve a külföldi diákok számának rohamos növekedése miatt a következő években felfuthat a magánkollégiumi piac Magyarországon, ez azonban a magyar diákok lakhatási problémáit nem fogja megoldani. Egyelőre egy ilyen intézmény működik Magyarországon, amelyben a lakók 90 százaléka külföldi - írja a hvg.hu.
Vigyázat: legalább ennyi kreditet kell szereznetek, hogy ne veszítsétek el az állami ösztöndíjas helyet
Az, hogy állami ösztöndíjas képzésre kerültetek be, még nem jelent végleges finanszírozási kategóriát. Mi az a minimális kreditszám, amelyet el kell érnetek ahhoz, hogy ne soroljanak át önköltséges képzésre? Olvasói kérdésre válaszolunk.
A Corvinusé Kelet-Európa legjobb üzleti iskolája egy friss rangsor szerint
A Corvinus Business School lett Kelet-Európa legjobb üzleti iskolája az intézményeket rangsoroló francia Eduniversal 2019-es felmérése szerint - írja közleményében az egyetem.
Fontos infó egyetemistáknak: tanév közben is igényelhető a diákhitel
Ha tanév elején úgy döntöttetek, nem igényelitek meg a diákhitelt, azonban most mégis szükségetek lenne rá, jó hír, mert megkaphatjátok.
Újabb felsőoktatási rangsor: négy magyar egyetem került a legjobbak közé
Négy magyar egyetem is bekerült a Times Higher Education (THE) tematikus felsőoktatási rangsorába.
Egyetemisták és jövőre felvételizők, figyelem! Erre az ösztöndíjra már csak két napig lehet pályázni
Legkésőbb november 5-én, vagyis kedden kell benyújtani a pályázatot a Bursa Hungarica ösztöndíjra.
Mi lesz novemberben? Itt vannak a legfontosabb dátumok és határidők
Milyen határidőkre és dátumokra kell figyelnie ebben a hónapban az érettségizőknek, felvételizőknek, egyetemistáknak? Itt a teljes lista.
Már az Országgyűlés előtt a szakképzési törvény tervezete, tovább tárgyalnak a kötelező nyelvvizsgáról: a hét hírei röviden
Sűrű volt a hét az oktatás területén: beszámoltunk a szakképzési törvény tervezetéről és arról is, hogy még változtathatnak a 2020-as felvételitől életbe lépő nyelvvizsga-követelményen. A tanárok sztrájkja miatt januárban zárva lehetnek az iskolák, a szakszervezet új bértáblákat javasol a felsőoktatásban dolgozóknak, 2020-ban pedig az egyetemeken is bevezetnék a kompetenciamérést. A hét legfontosabb hírei és cikkei.
Munkavállalás egyetem mellett: négy hasznos tipp a döntéshez és a tervezéshez
Sokan vállalnak munkát a felsőoktatási tanulmányok mellett a megélhetési költségek finanszírozására, hogy megkeressék a zsebpénzüket vagy spóroljanak egy-egy nagyobb kiadásra. Négy tippet gyűjtöttünk össze a munkavállaláshoz.
Állami ösztöndíjas képzés: mikor lehet elhalasztani a diplomaszerzést?
Milyen esetekben tolható ki az oklevélszerzés határideje az állami ösztöndíjas hallgatók számára? Itt vannak a részletek.
Mikor kezdődik a vizsgaidőszak? Itt vannak a dátumok
Mikor kezdődnek az őszi félévben a vizsgák és meddig adhatnak számot a tudásukról a diákok? Itt vannak a nagyobb budapesti egyetemek dátumai.
Ilyen az egyetemi élet: különbségek az első és utolsó félév között
Az egyetemista élet nem mindig egyszerű, de biztosan tartogat olyan tanulságokat is, amiket nem az iskolapadban tanul meg az ember. Összeszedtünk négy olyan dolgot, amivel a legtöbb hallgató találkozik, ahogy múlnak a félévek.
Új bértáblákat dolgozott ki az FDSZ: a professzorok, a fiatal tanárok és az oktatást segítők fizetését is emelnék
A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) elnöksége októberi ülésén elfogadta a bértáblákra vonatkozó új tervezetet, amelyről konzultációt kezdeményez az Innovációs és Technológiai Minisztériummal (ITM) - írja közleményében az FDSZ.
Figyelmeztet a BKK: október végéig kell érvényesíteni a diákigazolványokat
A közoktatásban, valamint a felsőoktatásban tanulóknak október 31-éig érvényesíttetniük kell a diákigazolványukat, mert csak így vehetik igénybe kedvezményesen a budapesti közösségi közlekedést - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) hétfőn az MTI-vel.
2020-tól indulhatnak a pilótaképzések a hévízi repülőtéren - itt a megállapodás
Pilótaképző központ létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) és a norvégiai központú Pilot Flight Academy pilótaképző akadémia.