Akár 18-szor annyit is kereshet egy külföldi vendégoktató, mint az ELTE adjunktusa
Hatalmas különbségek vannak az állami egyetemek oktatóinak osztott fizetések és a kormányközeli Mathias Corvinus Collegiumon kiosztott vendégoktatói ösztöndíjak között.
Alaptámogatás, rendkívüli szociális támogatás – mutatjuk, melyikre kik pályázhatnak
Az egyetemek a tanulmányi ösztöndíj mellett több szociális ösztöndíjjal is támogatják a rászoruló, hátrányos helyzetű hallgatók boldogulását.
Koli és albérlet helyett: ilyen lehetőségeitek vannak, ha magánkollégiumba mennétek
Nincs esélyetek bekerülni kollégiumba, és az albérlet sem jöhet szóba? Ebben az esetben érdemes szétnéznetek a magánkollégiumok kínálata között; most mutatunk nektek néhányat.
Meddig kell aláírni a hallgatói nyilatkozatot: enélkül nem kezdhetitek el az egyetemet
Függetlenül attól, hogy nappali, esti vagy levelező munkarendben, alap-, osztatlan vagy mesterszakon, esetleg felsőoktatási szakképzésen tanultok majd, ha államilag finanszírozott képzésre szeretnétek járni, alá kell írnotok a hallgatói nyilatkozatot.
Tudnivalók a rendszeres szociális ösztöndíjról: hogyan pályázhattok, mennyit kaphattok?
A félév kezdete előtt a tanulmányi ösztöndíj mellett a rendszeres szociális ösztöndíjjal is érdemes megismerkednetek. Mutatjuk, mi mindent kell tudni erről a támogatásról.
Újabb magyar siker: Gáspár Attila nyerte az egyetemisták nemzetközi matematikaversenyét
Az ELTE matematika alapszakán végzett hallgató nyerte a 28. International Mathematics Competition for University Students (IMC), kifejezetten egyetemistáknak megrendezett nemzetközi versenyt.
Öt plusz egy dolog, amit még érdemes az egyetem előtt megcsinálni
Nagy kínlódások árán, de megszereztétek az érettségit, így a ponthatárhúzáson kívül már nincs miért aggódnotok? Használjátok ki a következő két hónapot - íme, tíz ötlet az egyetem előtti nyárra.
Diákolimpiai sikerek, pótfelvételi és tanárhiány: a hét legfontosabb hírei egy helyen
A tanárhiány miatt biztosan komoly problémákkal kell megküzdeniük az iskoláknak ősztől, több országban pedig tervezik a tanévkezdést PCR tesztekkel és maszkokkal. Elhoztuk nektek a hét legfontosabb híreit az oktatásból.
Egy táblázat, amit minden leendő egyetemistának ismernie kell - itt az összes ösztöndíj
Akár önköltséges, akár államilag támogatott formában kezditek az őszi félévet, ezt a táblázatot érdemes átfutnotok - szociális ösztöndíjtól kezdve a közéleti ösztöndíjig mindent megtaláltok benne.
Egyetemi szótár gólyáknak: újabb kifejezések, amiket szeptembertől sokszor hallhattok majd
Egyetemi hallgatóként rengeteg új, addig ismeretlen kifejezéssel és rövidítéssel fogtok találkozni. Ezekből szemezgettünk nektek, hogy a szeptemberi tanévkezdésre valamennyivel tisztában legyetek.
Kollégiumi pénzügyek – ezekre a költségekre számíthattok a havi díjonakon túl
Mosodahasználat, zeneszoba, konditerem: a legtöbb kollégium változatos szolgáltatásokat kínál lakóinak, azonban ezek igénybevétele nem mindig díjmentes.
Mikor kezdődik az egyetem, ha pótfelvételin kerültök be?
Nemsokára lezárul a pótfelvételi jelentkezés időszaka. Most kiderül, mikor kezdődik az egyetem, amennyiben a pótfelvételi eljárás után nyertek felvételt.
Előbb egy szakma, aztán az egyetem: plusz önbizalmat adhat
Azoknak, akik esetleg nem jelentkeztek vagy nem kerültek be egyetemre idén, az érettségi utáni szakképzés jó választás lehet.
Öt dolog, amit minden elsőévesnek érdemes elintéznie a következő hetekben
Beiratkozás, diákigazolvány-igénylés, diákmunka vállalása és sok más - bőven lesz dolgotok a következő hetekben, ha idén kezditek az egyetemet és a főiskolát. Lássuk, milyen feladataitok lesznek.
Ezt kell teljesítenetek, hogy megőrizzétek állami ösztöndíjas helyeteket
Az, hogy állami ösztöndíjas képzésben kezditek meg a tanulmányaitokat, nem jelenti azt, hogy ez képzésetek befejezéséig így marad. Mutatjuk, mit kell teljesítenetek, hogy ne soroljanak át titeket önköltséges formába!
Csak védettségi igazolással mehetnek majd egyetemre a hallgatók Olaszországban
Közeledik az iskolakezdés, az iskolákban is szigorítanak majd.
Önköltséges hallgatóként tanultok? Ezekre az ösztöndíjakra ti is pályázhattok
Bár a legtöbb anyagi támogatás az állami ösztöndíjjal tanuló hallgatókat kaphatjátok, ne essetek kétségbe, önköltséges képzésben tanulóként is találhattok lehetőségeket a költségek lefaragására és tanulmányotok finanszírozásának megkönnyítésére.
Egyetemista kezdőszett: öt egyszerű, de nagyon hasznos tipp és trükk gólyáknak a tanévkezdéshez
Tényleg vészesen közeledik a tanévkezdés, ezért most összeszedtünk öt dolgot, amit érdemes a még szeptember előtt elintézni, mert feltétlenül szükségetek lesz rájuk az elkövetkező pár évben.
Hamarosan a Turing-program veszi át az Erasmus helyét Nagy-Britanniában
A Brexit nemcsak az Európai Unióból, hanem az Erasmus-programból való kilépést is jelentette a szigetországnak.
Otthagynátok az egyetemet vagy szakot váltanátok? Mutatjuk, mi mindennel kell tisztában lennetek
Ha azok gondolkodtok, hogy szeptembertől nem ültök vissza az egyetem padjaiba, esetleg egy új képzést kezdenétek, akkor érdemes azzal is megismerkednetek, milyen kötelezettségekre számíthattok.