Itt a friss világrangsor: öt magyar egyetem került a legjobb ezerbe
Öt magyarországi egyetem került fel az Academic Ranking of World Universities (ARWU) legfrissebb listájára. Az első helyen idén holtversenyben az ELTE és a Szegedi Tudományegyetem áll.
Megszólalt az SZFE a távozó diákok ügyében: "önképző tanfolyam édesgette el” a hallgatókat
Hétvégén derült ki, hogy komplett osztályok hagyják ott a Színház- és Filmművészeti Egyetemet ősztől, az intézmény jelenlegi vezetése még mindig ujjal mutogat.
Fontos kérdés az új félév előtt: hogyan lehet egyszerre két szakon tanulni ingyen?
Egyszerre két szakon szeretnétek tanulni, de nem tudjátok a pontos szabályokat? Mutatjuk, hogyan tanulhattok ingyen több képzésen.
Élet az egyetemi előadásokon túl: mit csinál a HÖK, hogyan lehettek a tagjai?
Ki segít a tantárgyfelvételben, hol szerezhetek infót a tanárokról és kihez fordulhatok, ha baj van? Összeszedtük, mi mindent kell tudnotok az egyetemeken működő Hallgatói Önkormányzatokról.
Komplett osztályok mennek el ősztől az SZFE-ről
Minden olyan hallgató elmegy a Színház- és Filmművészeti Egyetemről, aki 2019-ben valamelyik filmes osztályban kezdett.
A hallgatók több mint kétharmada gimnáziumból kerül az egyetemre, de a kapott tudással nem mindenki elégedett
A gimnáziumok nevelik ki a legtöbb egyetemistát, de vajon hányan kezdik el az egyetemet rögtön érettségi után? Mennyire jellemző a halasztás és mennyi az átlagéletkor az egyes szakok indulásakor? A friss kutatásból kiderül.
Sportösztöndíj és kulturális támogatás – ezekre is pályázhattok egyetemistaként
A tanulmányi és a szociális ösztöndíjak mellett egyéb támogatásokat is elnyerhettek.
Olvasói kérdés: emelt szintű érettségi nélkül is jelentkezhettek egyetemre?
Ha alap- vagy osztatlan képzésre jelentkeztek, 2020-tól alapvető felvételi követelmény, hogy legyen legalább egy tárgyból emelt szintű érettségi eredményetek. Mi a helyzet akkor, ha nem érettségiztetek emelt szinten? Vannak-e kiskapuk a jelentkezésben? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Orbán Viktor az egyetemeken is kötelezővé tenné a testnevelést
A modellváltó egyetemek csak akkor kapnának támogatást, ha bevezetik a testnevelés órákat – mondta a miniszterelnök.
Külföldön tanulnátok? Első lépések az Erasmus-ösztöndíjhoz
Az Unió legnépszerűbb cserediák-programja nemcsak remek szakmai és emberi fejlődési lehetőség, de egyben életre szóló élmény is lehet. Ha ti sem szeretnétek kimaradni belőle, mutatjuk, mik a kezdeti lépések.
Áll a bál a Budai Campus körül: megy vagy marad az egyetem?
Pár hete röppentek fel a hírek a sokat látott Budai Campus sorsáról, azóta csak nagyobb lett a szópárbaj az egyetemi épületek körül.
Felsőoktatási körkép: siralmasak az állapotok, megalázó a bérezés
Mély a szakadék a Mathias Corvinus Collegium külföldi vendégoktatóinak és a magyar egyetemi oktatók bérezése között. A probléma nem az, hogy a vendégoktatók keresnek túl sokat, inkább a magyar oktatók szeretnék ehhez az összeghez igazítani saját fizetésüket.
Egyetemista kisokos: mindent, amit az állami félévekről tudnotok kell
Hány félévig tanulhattok ingyenesen, mit kell vállalni cserébe és mi történik, ha elfogynak a félévek? Íme a válaszok.
Beiratkozás, diákigazolvány és tantárgyfelvétel: minden, amit egy gólyának már most tudnia kell
A következő hetek valószínűleg minden leendő egyetemistának zsúfoltabbak lesznek, mint eddig: jönnek a gólyatáborok, beiratkozás, tantárgyfelvétel és az albérletkeresés. Segítünk, hogy ne legyen káosz, kapkodás és pánik az augusztus - mutatjuk, mit és hogyan érdemes intézni.
Fontos infók elsőéveseknek: diákigazolvány igénylés lépésről lépésre
Hamarosan itt az egyetemi beiratkozás, gólyatábor és a tantárgyfelvétel - ha még nem tettétek, itt az ideje diákigazolványt rendelni. Ismét összeszedtük nektek a diákigazolvány-igénylés legfontosabb lépéseit.
Nem igazán mennek külföldre a magyar egyetemisták, nagy visszatartó erő a pénzkérdés
Továbbra sem mennek külföldre a magyar egyetemisták, még egy félévre sem. De vajon mennyire jelent vajon akadályt a nyelvtudás hiánya vagy a pénzügyi teher egy Erasmus félévhez?
Mamahotel és az egyetem: hol élnek a "legelégedettebb" egyetemisták?
Hol élnek, kikkel élnek és mennyire elégedettek a magyar egyetemisták? Ez mind kiderül egy friss nemzetközi kutatásból, a válaszok között pedig akad néhány igazán meglepő is.
Ezekbe a könyvtárakba megéri beiratkozni, ha idén kezditek az egyetemet
A félév kezdete előtt még senki nem a vizsgaidőszakra készül, de van, amit már most érdemes megtenni a sikeres félévzárásért: beiratkozni a könyvtárba. Pár hónap múlva nagy segítség lehet, sőt több intézmény szolgáltatásait hallgatóként ingyenesen vehetitek igénybe.
A magyar egyetemisták harmada a szüleivel él, és felük a tanulás mellett megélhetés miatt dolgozik is
Egy friss nemzetközi felmérés szerint a magyar hallgatók többsége alapvetően lelkes, de több mint felük a megélhetés miatt már az egyetem alatt dolgozik, és közel harmaduk él szüleivel.
Akár 18-szor annyit is kereshet egy külföldi vendégoktató, mint az ELTE adjunktusa
Hatalmas különbségek vannak az állami egyetemek oktatóinak osztott fizetések és a kormányközeli Mathias Corvinus Collegiumon kiosztott vendégoktatói ösztöndíjak között.