Online tartják meg a csoportos órák egy részét a Zeneakadémián a járvány miatt

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen hibrid formában kezdődött meg a tavaszi félév: azokat a csoportos órákat, amelyeken több mint hat hallgató vesz részt, online formában tartják meg.

  • Eduline

Az egyetem oldalán található rektori és kancellári utasítás alapján a csoportos és az egyéni főtárgyi órákon – néhány kivételtől eltekintve – kötelező maszkot viselni és legalább másfél méteres távolságot tartani.

A hat fő feletti csoportos órákat azonban online tartják majd meg a koronavírus-járvány miatt. Indokolt esetben a rektor az adott tanszék vezetőjével egyeztetve elrendelheti más foglalkozások esetében is az online átállást.

„A közönségforgalmi területeken az 1,5 méteres egymás közötti védőtávolság tartása és a maszk (ajánlottan FFP2) viselése kötelező” – teszik hozzá.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, más-más járványügyi szabályokkal készülnek a tavaszi szemeszterre az egyetemek. Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen az első három hétben az összes órát online tartják majd meg, utána döntenek arról, milyen formában folytatódik a félév. A Budapesti Corvinus Egyetemen hibrid formában indult a szemeszter: magyar nyelven a 150 főnél, angol vagy német nyelven pedig a 60 főnél kisebb létszámú előadásokat személyes formában tartják meg. Azokat az előadásokat, amelyeken ennél több hallgató venne részt, online szervezik.

Hozzászólások

„Nem a betűkkel kellene kezdeni az olvasást” – Fóti Péter szerint a gyerekek nem úgy tanulnak, ahogy az iskola tanítja őket

Fóti Péter oktatáskutató az alsó tagozatos oktatás egyik alapvető hibájának látja, hogy a tanulást a betűk, a szótagok és a számjegyek megtanításával kezdi, miközben a gyerekek természetes módon először mindig az összefüggéseket és a jelentést értik meg. Szerinte az olvasás, az írás és a matematika tanításában az összefüggések megértésének kellene megelőznie a részek elemzését, ami az alsós pedagógia gyökeres átalakítását is szükségessé teszi. Vélemény.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.