Ilyen lesz 2021/2022-es tanév az egyetemeken: első tanítási nap, vizsgaidőszak és szünetek
Mutatjuk a legfontosabb dátumokat - nem csak elsőéveseknek.
Mutatjuk a legfontosabb dátumokat - nem csak elsőéveseknek.
Van, aki már le is tudta a vizsgákat, és olyan is van, aki még a sűrűjéből sem lát ki egészen júliusig. Ti melyik kategóriába tartoztok?
A héten megjelent a közoktatási intézmények 2021/2022-es tanévének a rendje, a felsőoktatási intézményekre azonban más szabályok vonatkoznak. Ezért most utánajártunk, hogy a nagyobb fővárosi és vidéki egyetemeken mettől meddig tart majd a szorgalmi időszak, mikor lesznek a számonkérések, illetve az őszi, téli és tavaszi szünetek - már ahol vannak ilyenek.
Összegyűjtöttünk pár alkalmazást, ami segíthet az időbeosztásban, a koncentrálásban, és abban is, hogy időnként tartsatok egy kis szünetet.
A legtöbb egyetemen javában zajlanak a vizsgák, sőt a szerencsésebbek már túl is vannak a számonkéréseken, és őszig elfelejthetik a tanulást. Most viszont azoknak szeretnénk segíteni, akiknek még hátravan egy-két (vagy több) vizsgájuk, amihez szükségük lenne szakirodalomra.
Ha már napok vagy hetek óta csak a laptop előtt görnyedtek és a tételeket bújjátok, nem csoda, hogy a kimerültségtől folyamatosan le akar ragadni a szemetek. Most összegyűjtöttünk néhány tippet, ami segíthet átvészelni a vizsgaidőszakot anélkül, hogy túltolnátok a napi kávé és energiaital adagotokat.
Annak ellenére, hogy a június már főleg a nyári szünetig tartó visszaszámlálásról szól, fontos dátumokból ebben a hónapban sem lesz hiány. Mutatjuk őket.
Mindenki máshogy éli túl a vizsgaidőszakkal járó stresszt és álmatlan éjszakákat, ezért tuti recepttel nem szolgálhatunk – és sajnos levizsgázni sem tudunk helyettetek –, de adunk néhány tanácsot, ami nekünk anno bevált, így hátha nektek is tudunk vele segíteni.
A brit felsőoktatásban sok egyetem készül arra, hogy az országban megindult nyitás ellenre online folytatják majd az oktatást egészen őszig.
A felsőoktatási intézmények többségében hétfőn elkezdődtek a tavaszi szemesztert lezáró vizsgák, bár vannak olyan egyetemek is, ahol már a múlt héten elindult a félévzárás. Annak ellenére, hogy május 10-től személyesen is meg lehet szervezni a számokéréseket, a legtöbb helyen úgy döntöttek, erre az egy-két hétre már nem hívják be a hallgatókat.
A legtöbb egyetemen május 17-én kezdődik a több hetes vizsgaszezon. Ennek apropójából most összeszedtünk néhány tipikus hallgatót ebből az időszakból.
Ismét eljött az az időszak, amikor az egyetemisták megmutathatják, mi mindent sikerült megtanulniuk az elmúlt hónapokban. Utánajártunk, hogy a nagyobb vidéki egyetemeken mettől meddig vizsgázhatnak a hallgatók.
Hogyan alakul a félévzárás a fővárosi egyetemeken? Összeszedtük a nagyobb intézmények dátumait, és ahol erről találtunk információt, azt is megnéztük, milyen formában bonyolítják le a vizsgákat.
Nektek is volt már olyan a vizsgaidőszakban, amikor azt hittétek, hogy nincs lejjebb? Minden vizsgaidőszak más, de vannak visszatérő mélypontok. Összeszedtünk pár olyan helyzetet, amik az egyetemisták napjait ilyenkor meghatározzák.
A legtöbben már fellélegezhetnek és rápihenhetnek a következő félévre, de a többieknek sincs már sok hátra, hiszen a héten szinte mindenhol véget ér a vizsgaidőszak. Így az utolsó megmérettetésekhez közeledve titeket kérdeztünk az online vizsgákkal kapcsolatos véleményeitekről, tapasztalataitokról.
Pedig a szeptemberi online órán elhangzott megjegyzése után sokan kételkedtek benne, hogy ilyen könnyen veszi majd az akadályt.
Néhány hétig még tuti, hogy tele lesznek az egyetemista csoportok vizsgaidőszakos mémekkel. Úgy gondoltuk, mi sem maradunk ki a sorból, ezért most összeszedtünk hét életérzést, ami többeteknek ismerős lehet ezekben a napokban.
A legtöbb fővárosi és vidéki egyetemen a következő két-három hétben véget érnek az első félévet lezáró vizsgák. Most összegyűjtöttük, hogy pontosan meddig kell még kitartaniuk a hallgatóknak a különböző egyetemeken. Sőt, néhány tippet is adunk, amelyekkel kibírhatóbbak lehetnek ezek a hetek.
A legtöbb egyetemista élete a téli szünet alatt sem feltétlenül csak móka és kacagás, hiszen ha a két ünnep között nem is, az újévben már biztosan a vizsgákról fog szólni az életük. Ahhoz, hogy ne legyen akkora mentális és fizikai kimerülés a felkészülés, fontos a pihenés is. Most ehhez adunk egy kis segítséget.
Az évben több olyan appajánlót is készítettünk nektek, ahol olyan alkalmazásokat mutattunk, amikkel könnyebb lehet a vizsgaidőszak. Most ezeket gyűjtöttük össze.