Tárgyfelvétel az egyetemen: így igazodjatok el a tanegységlistában
Közeledik az egyetem, elsőévesként pedig nehéz lehet lavírozni a sok tennivaló között. Hoztunk egy kis segítséget a tantárgyfelvételhez.
Közeledik az egyetem, elsőévesként pedig nehéz lehet lavírozni a sok tennivaló között. Hoztunk egy kis segítséget a tantárgyfelvételhez.
Nem igazodtok ki a Neptun hírhedt felületén? Segítünk, hogy biztos könnyen menjen a tárgyfelvételetek.
Alig másfél hét van hátra a nyárból, hamarosan nem csak a közoktatásban tanulóknak, de az egyetemistáknak is elkezdődik a tanítás. Ha viszont elsőévesek lesztek, rátok már augusztusban is számos teendő vár. Mutatjuk, hogy miket érdemes még elintéznetek.
Az egyetemkezdés egyik legizzasztóbb feladata talán a tantárgyfelvétel, ugyanis ez az első olyan eset, amikor magatoknak kell megszerveznetek az órarendeteket. Mit tehettek, ha ütközés van? Hogyan érdemes nekivágni a tantárgyfelvételnek? Összeszedtük.
Jönnek a beiratkozások, gólyatáborok és hamarosan minden leendő elsőéves megismerkedik a Neptunnal. Bár mémeket, rémtörténeteket és legendákat már biztos hallottatok róla, nagyon fontos része lesz az egyetemi életeteknek, ezért összeszedtük az alapokat. Ezeket minden gólyának tudnia kell, mielőtt belép a felsőoktatási tanulmányi rendszerről.
Alig telt el pár nap a ponthatárhúzás óta, már nagyon sok leendő egyetemista kezdett neki az első kalandozásnak a Neptunon. Mutatjuk, mit kell tudnotok a tantárgyfelvételről mielőtt élesben terveznétek meg az órarendeteket.
A következő hetek valószínűleg minden leendő egyetemistának zsúfoltabbak lesznek, mint eddig: jönnek a gólyatáborok, beiratkozás, tantárgyfelvétel és az albérletkeresés. Segítünk, hogy ne legyen káosz, kapkodás és pánik az augusztus - mutatjuk, mit és hogyan érdemes intézni.
Tantárgyfelvétel - egy szó, amitől a legtöbb gólyának a hideg futkos a hátán. Tudjuk, hogy ezt a témát minden évben hatalmas pánik övezi - ezért most összeszedtük az általános tudnivalókat róla.
Mikor kezdődik a tavaszi félév az egyetemeken? A sikeres keresztféléves felvételizők számára különösen fontos dátumok ezek. Megnéztük néhány egyetem tanévrendjét.
Mikor lesz vége a vizsgaidőszaknak a legtöbb egyetemen, ezzel együtt mikor kezdődik a tavaszi félév? Itt van a legnépszerűbb egyetemek tanévrendje.
Az egyetemre bekerülve könnyen elcsábulhattok az izgalmas tantárgyaktól, ugyanakkor tetemes összeget fizethettek az egyetem befejezése előtt, ha nem vigyáztok a felvett kreditek számára. Mi a pontos szabály?
A friss, elsőéves egyetemisták mostanában ismerkednek meg a Neptunnal - de mire tudjátok még majd használni ezt az elektronikus rendszert?
A legtöbb egyetemen és főiskolán már elkezdődött a regisztrációs hét, az elsőévesek pedig hamar ráébrednek: nem ez a kedvenc időszakuk az évben. Hogy miért? A mémgyár termése.
Akár százezer forintot is fizethetnek a Miskolci Egyetemnek azok a hallgatók, akik háromszor vagy annál többször vették fel ugyanazt a tantárgyat. Az intézmény belső szabályzata szerint tárgyanként háromezer forintot kell átutalni az intézmény számlájára - a mérnökhallgatóktól ezt az összeget most 2008-ig visszamenőleg kérik.
Több tízezren használják, sokak számára mégis szitokszónak számít: az ETR, a Neptun és az ETN – elvileg – a tanulmányi ügyintézést könnyítené meg, ennek ellenére aligha van olyan egyetemista vagy főiskolás, akinek ne okozott volna már gondot a tantárgyfelvétel vagy éppen a vizsgákra való jelentkezés. Utánajártunk, mi okozhatja a webes tanulmányi rendszerek hibáit, és mire lehetne még használni az ETR-t és Neptunt.
Elérhetetlen volt a győri Széchenyi István Egyetem Neptun rendszere a vizsgaidőszak előtt: az egyetem főtitkára szerint hiába lenne több szerver, akkor sem tudnának 12 ezren egyszerre belépni a rendszerbe, ahol többek között a vizsgákat vehetik fel a hallgatók. Ráadásul néhány trükköző informatika szakos hallgató miatt szigorítani kellett a neptunos vizsgajelentkezés szabályain.
Érettségi után kezdtem csak igazán izgulni - természetesen a felvételi miatt. Ugyanis az új pontszámítási módszer kiszámíthatatlan volt. Emlékszem, kéz a kézben izgultunk a ponthatárok éjszakáján osztálytársaimmal. Igazán szerencsésnek mondhatom magam, mert Magyarország, sőt Európa vezető egyetemére, az Eötvös Loránd Tudományegyetemre sikerült bejutnom. Meglepő módon alacsony volt a ponthatár, mindössze 320 pont elegendő volt ahhoz, hogy felvegyenek germanisztika szakra. Így lett belőlem német szakos hallgató.