Megjelent a koronavírus: az egész osztály karanténba került
Három nap normál tanítás után egy egész osztály karanténba került az egyik nagyatádi iskolában.
Három nap normál tanítás után egy egész osztály karanténba került az egyik nagyatádi iskolában.
Mi lesz a nyitás után az otthon maradó diákokkal, ha a személyes oktatás alatt nem mehet tovább párhuzamosan az online oktatási? Hogyan tarthatnak lépést az osztállyal azok, akik a járványhelyzet miatt nem engedik iskolába a gyereküket?
Míg a minisztérium szerint magas volt a személyes oktatásban résztvevő diákok száma a nyitás első napján, az ADOM Diákmozgalom felmérése szerint több mint 100 ezer alsós diák nem ment be az iskolába.
Több mint egy hónap után ma indult újra a személyes oktatás az általános iskolák alsó tagozataiban. Sok szülő még az utolsó pillanatban is bizonytalan abban, engedje-e gyerekét, illetve sok a megválaszolatlan kérdés is a szabályokkal kapcsolatban.
A szeptemberben bevezetett járványügyi szabályok mellet indul újra az iskola ma reggel, de vajon hányan lesznek a termekben? Mondjátok el a tapasztalataitokat, és azt, ti hogy döntöttetek.
Ma újra kinyitnak az iskolák: bár május 10-ig csak az alsósok térnek vissza a tantermekbe, szakszervezetek, tanárok és a szülők közül sokan az utolsó napokban is arra kérték a kormányt, halassza el a nyitást. Milyen szabályok vonatkoznak mától a diákokra, kötelező lesz-e a maszkviselés, és mit tehet egy szülő, ha nem engedné iskolába a gyerekét? A legfontosabb kérdésekre válaszolunk.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) úgy véli, cizelláltabban kellene kezelni az iskolanyitás kérdését annál, hogy csak a nyitás és zárás merül fel opcióként.
Holnap nyitnak az óvodák és az iskolák is - bár csak az alsósok térhetnek majd vissza a tantermekbe, sok szülőnek jelent dilemmát a kérdés: menjen vagy ne menjen a gyerek? Kiderültek az idei érettségi szabályai, megjelent a kérelemminta a felmentéshez a személyes oktatás alól és az egyik legdrágább brit elitiskola csapatát is legyőzte két magyar diák az oxfordi vitaversenyen. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
A diákok október óta tanulnak otthonról, persze bizonyos szabályok persze továbbra is érvényben maradnak az országban.
A kisebbek esetében is veszélyes a járvány, az óvodapedagógusok, pedig még nem védettek, ezért arra kérik a kormányt, tartsák zárva a köznevelési intézményeket és csak akkor nyissák ki őket, amikor a "hullám levonult".
Az Alternatív Közgazdasági Gimnázium általános iskolájában és középiskolájában az újranyitás mellett is marad az online oktatás.
Bár a középiskolás diákok és tanárok május 10-ig még otthonról vesznek részt az oktatásban, az általános iskolásoknak és az óvodásoknak hétfőtől már nyitnak az intézmények.
10 ezer tesztet ajánl fel a kerületi önkormányzatoknak a főváros vezetése, hogy azzal diákokat és a pedagógusokat szűrhessenek a jövő héttől.
Hétfőtől vendégeket fogadhatnak az állatkertek, a szabadidőparkok, a fürdőhelyek és az autós mozik is - az egyetemisták azonban nem tudják, mikor térhetnek vissza a kampuszokra.
A középiskolásoknak folytatódik az online oktatás, az általános iskolásoknak április 19-én nyitnak a tantermek. Csak alapos indokkal kérhető felmentés.
"Nem megyünk suliba április 19-től" szervez Facebook-eseményt az ADOM a központi iskolanyitások ellen. A kezdeményezők szerint érthetetlen, hogy a boltokban bevezetett négyzetméter-alapú korlátozás az iskolákra miért nem érvényes.
Hétfőtől az általános- és a középiskolások is visszaülhettek a padokba.
Eddig 33 esetben engedélyezték az egyetemeknek a személyes oktatást a következő félévre, persze csak ott, ahol ezt az intézmény vezetése kérte.
A hallgatók szerint naponta kerülnek elő újabbnál újabb fertőzöttek a Testnevelési Egyetemen, a diákok pedig úgy érzik, nincsenek időben tájékoztatva. Az egyik szak diákjai közös levelet is írtak az intézmény vezetőségének, de napokig nem kaptak rá választ.
Többszáz méteres sor alakult ki hétfő reggel a Miskolci Egyetem előtt, mivel az épületbe csak lázmérés és kézfertőtlenítés után léphetnek be a hallgatók - mesélte nekünk az egyetem egyik hallgatója, aki korábban videót is küldött a sorban állásról.