A minisztérium szerint egyre többen választják a szakképzést
Erről az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára adott ki egy közleményt.
Erről az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára adott ki egy közleményt.
A 2021-től életbe lépett szakképzési rendszerben is megmarad a két ingyenesen megszerezhető szakma? Mutatjuk a friss szabályokat és a legfontosabb részleteket.
A felnőttképzőknél nagy a roham az év utolsó napjaiban, a szakképzés átalakítása miatt ugyanis december 31-ig hirdethetnek tanfolyamokat a régi rendszerben.
2021-ben már nem a hagyományos OKJ-s képzések közül válogathattok, ha szakmát szeretnétek tanulni. De mit érdemes választani? Összeszedtük, a legkeresettebb szakmákat.
Az Oktatási Hivatal adatai szerint több mint 2700 általános iskolás került be a legnépszerűbb képzésre - de mi is az pontosan? Mutatjuk a legnépszerűbb szakmákat.
Ha megszűnik az OKJ, mi lesz helyette? Ha nem lesznek OKJ-s képzések, többet kell majd fizetni, és tovább fog tartani a tanfolyam? – az elmúlt félévben záporoztak hozzánk az ilyen és ezekhez hasonló kérdések. Legfrissebb kiadványunk többek között ezekre is választ ad. Már az újságárusoknál a HVG szakképzési kiadványa.
Már rengetegszer írtunk róla, hogy a szakképzésben tanulók tanulmányi eredménytől függően kapnak ösztöndíjat, amelyet a duális képzésben később munkabér vált fel. De vajon azok a diákok is számolhatnak a pénzzel, akik előkészítő évfolyamon tanulnak? Újabb fontos kérdésre válaszolunk.
Mindenki szereti kihasználni a diákkedvezményeket, amíg csak lehet, ezzel pedig azok is így vannak, akik szakmát tanulnának. De vajon ilyenkor is jár a diákigazolvány? Mutatjuk, mikor igényelhetitek a plasztikkártyát.
Szerdán és csütörtökön megérkeznek az általános ösztöndíj-utalások a szakképzésbe járó, elsőéves fiatalok számláira - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.
Idén szeptembertől a szakképzési rendszer teljesen átalakult, és rengeteg olyan szabály lépett életbe, amely korábban nem létezett. A leggyakrabban ismételt kérdéseket és válaszokat most ebben a cikkben összegezzük.
Pontosan kiket érint a szakképzési rendszer átalakítása? Vajon mindenkire vonatkoznak a szabályok, akik szeptembertől szakmát tanulnak, vagy csak az újonnan jelentkezőkre? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Milyen ösztöndíjra vagytok jogosultak, ha szakképzésben tanultok? Pontosan mekkora összeget kaphattok havonta? Mutatjuk a szabályokat.
A duális képzések lényege, hogy a diákok már a tanulmányaikkal párhuzamosan munkaerő-piaci szereplőknél, vállalatoknál, cégeknél dolgoznak, így olyan tapasztalatokat szerezhetnek, amelyeket később - a végzettség megszerzése után - hasznosítani tudnak. A gyakorlati helyek fizetnek is a tanulóknak. Mutatjuk, hogy mennyit.
Jövő áprilistól a szakképzésben és a felnőttképzésben is igényelhető diákhitel - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szombaton az MTI-vel.
A Gazdasági Kabinet javaslatot fogalmazott meg a kormány részére annak érdekében, hogy a jövő tanév tavaszi félévében a szakképző intézmények tanulói, illetve a felnőttképzési jogviszonyban résztvevők is élhessenek a diákhitel adta lehetőségekkel - tájékoztatta Varga Mihály az MTI-t a kabinet csütörtöki ülését követően.
Megszólalt az Innovációs és Technológiai Minisztérium a szakképzési rendszer átalakításával kapcsolatban. Szerintük rendben zajlik az oktatók jogállásváltása.
A szakképzésekben sokakat érintő változások történtek, de egyelőre úgy tűnik, hogy vannak fennakadások.
Az OKJ-s képzések teljes kifutási ideje 2020. december 31., de szeptember 1-jétől már a Szakmajegyzékben található alapszakmákat oktatják majd a felnőttképzésekben. Mutatjuk, hogy a továbbfejlesztett szakképzési rendszerben milyen szakmák közül válogathattok.
Elégedettek az oktatók, az igazgatók és még az érdekképviselet is a szakképzésben megajánlott új fizetésekkel - írja a lap.
A következő tanévre ajánlott minisztériumi óraterv szerint nem fog a műveltségi tárgyak rovására menni a gyakorlati képzés a szakoktatásban. A fő tárgyakból ugyanazt a tananyagtartalmat kell elsajátítani, mint gimnáziumban, de kevesebb lesz a testnevelésóra, nem lesz második nyelv és kötelező művészeti órák sem. Havi ösztöndíj minden tanulónak jár, de a sikeres vizsgázók háromszázezer forintos pályakezdési juttatást is kapnak.