Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Várhatóan az Országgyűlés a tavaszi ülésszakban fogja tudni elfogadni a pedagógus-életpályamodellről szóló törvényt – hangzott el a csütörtöki kormányinfón.
„A pedagógusok, diákok, szülők és civilek nem maradnak csöndben mindaddig, amíg a kormány nem kezdeményez érdemi párbeszédet az oktatás megújításáról!” - ígérték a szervezetek.
Május harmadikán több ezren tüntettek a státusztörvény ellen Budapesten. Az órákon át tartó békés vonulás végül a Karmelita kolostornál ért véget, ahol a rendőrök könnygázt és gumibotot is bevetettek, 13 embert pedig feljelentettek.
A hét oktatási kérdésből álló országos népszavazási kezdeményezést már be is nyújtották a Nemzeti Választási Irodának (NVI). Többek között a státusztörvénnyel, Pintér Sándor, belügyminiszter leváltásával és a sztrájkjoggal kapcsolatos kérdésekről szeretnének szavazást.
Folytatjuk! címszóval szerveztek tüntetést az április 24-i demonstráció után a diákszervezetek. Pintér Sándor kartonfigurával és színes táblákkal vonulnak a Szent István Bazilikától az Alkotmány utcáig, majd a Clark Ádám térig a résztvevők.
Az oktatáskutató szerint az sem kizárt, hogy a kormány iskolákat kezd majd bezárni, ha a törvény elfogadása után valóban több ezer tanár hagyja el a pályát.
Kordonbontásba torkollott a hétfői tanár- és diáktüntetés, miközben a középiskolákba felvételizők végre hátradőlhettek, hiszen megérkeztek a felvételi eredmények. Mutatjuk, mik történtek ezen a héten.
Hosszú idő után kedden végre hozott némi eredményt a kormány és a tanári szakszervezetek közti tárgyalás. A PSZ és a PDSZ szerint ezek azonban aligha engedmények, sokkal inkább látszatintézkedések, válaszul az unió felől érkező nyomásgyakorlásra.
Az oktatásért felelős államtitkárnak a törvénytervezet minden kifogásolt pontjára van válasza, miközben az Európai Parlament vezetői már a bizottság közbelépését szorgalmazzák.
Románia, Portugália, Argentína, Lettország, Anglia, Írország - ezekben az országokban is elégedetlenek a tanárok és folyamatosak a sztrájkok, tüntetések. Megnéztük, hogy a világ néhány országában hogy áll az oktatás helyzete, illetve hogyan reagál a tüntetőkre a kormány. Van, ahol a miniszterelnök beállt beszélgetni a tüntetők közé, nálunk ez szokatlan lenne.