Gyerekek dobálták meg a rohamrendőröket a készenlétisek szombathelyi bemutatóján
A státusztörvény ellen tüntetőket egy ilyen akcióért valószínűleg könnygázzal fújnák arcon.
A státusztörvény ellen tüntetőket egy ilyen akcióért valószínűleg könnygázzal fújnák arcon.
A miniszterelnök a parlamentben válaszolt az ellenzéki politikusok kérdéseire.
A 22 éve tanító Kovács Szabina fenyegetésként értékelte Cseri Tamás mondatát.
„A pedagógusok, diákok, szülők és civilek nem maradnak csöndben mindaddig, amíg a kormány nem kezdeményez érdemi párbeszédet az oktatás megújításáról!” - ígérték a szervezetek.
A belügyminiszter nem válaszol személyesen az országgyűlési képviselők kérdéseire sem, a feladatot Rétvári Bencének delegálta.
Május harmadikán több ezren tüntettek a státusztörvény ellen Budapesten. Az órákon át tartó békés vonulás végül a Karmelita kolostornál ért véget, ahol a rendőrök könnygázt és gumibotot is bevetettek, 13 embert pedig feljelentettek.
Kétértelmű választ küldött az Eduline-nak az oktatásért is felelős minisztérium.
A hét oktatási kérdésből álló országos népszavazási kezdeményezést már be is nyújtották a Nemzeti Választási Irodának (NVI). Többek között a státusztörvénnyel, Pintér Sándor, belügyminiszter leváltásával és a sztrájkjoggal kapcsolatos kérdésekről szeretnének szavazást.
Folytatjuk! címszóval szerveztek tüntetést az április 24-i demonstráció után a diákszervezetek. Pintér Sándor kartonfigurával és színes táblákkal vonulnak a Szent István Bazilikától az Alkotmány utcáig, majd a Clark Ádám térig a résztvevők.
Az oktatáskutató szerint az sem kizárt, hogy a kormány iskolákat kezd majd bezárni, ha a törvény elfogadása után valóban több ezer tanár hagyja el a pályát.
A múlt heti többezres demonstráció után újabb tüntetést szerveznek a diákok a fővárosba május 3-án 16:00-kor.
Nem tudja ki, és mi alapján értékelte őt, viszont a dokumentumot nem hajlandó aláírni.
Kordonbontásba torkollott a hétfői tanár- és diáktüntetés, miközben a középiskolákba felvételizők végre hátradőlhettek, hiszen megérkeztek a felvételi eredmények. Mutatjuk, mik történtek ezen a héten.
Hosszú idő után kedden végre hozott némi eredményt a kormány és a tanári szakszervezetek közti tárgyalás. A PSZ és a PDSZ szerint ezek azonban aligha engedmények, sokkal inkább látszatintézkedések, válaszul az unió felől érkező nyomásgyakorlásra.
Rongálás és gyülekezési joggal visszaélés miatt indított eljárást a tüntetők ellen a Budapesti Rendőr-főkapitányság.
A státusztörvény bevezetésével komolyan korlátozhatják a pedagógusok érdekeit képviselő szervezeteket.
Az oktatásért felelős államtitkárnak a törvénytervezet minden kifogásolt pontjára van válasza, miközben az Európai Parlament vezetői már a bizottság közbelépését szorgalmazzák.
Románia, Portugália, Argentína, Lettország, Anglia, Írország - ezekben az országokban is elégedetlenek a tanárok és folyamatosak a sztrájkok, tüntetések. Megnéztük, hogy a világ néhány országában hogy áll az oktatás helyzete, illetve hogyan reagál a tüntetőkre a kormány. Van, ahol a miniszterelnök beállt beszélgetni a tüntetők közé, nálunk ez szokatlan lenne.
Folytatódtak a tárgyalások a PSZ, a PDSZ és a kormány között. A szakszervezetek számára továbbra is elfogadhatatlan a státusztörvény tervezete.
Korábban ez a kérdés nem merült volna fel az elsődleges szempontok között, amit figyelembe kell venniük a szülőknek az iskolaválasztáskor. A jelenlegi pedagógushiány mellett azonban nem elhanyagolható, hogy lesz-e, aki tanítsa a gyerekeket a kiválasztott iskolában.