Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Szakmunkásokból, mérnökökből és orvosokból van a legnagyobb hiány Magyarországon és világszinten is - derül ki a Manpower Group 2014-es felméréséből. Informatikai területen is tartós probléma a szakemberhiány.
Közigazgatási, rendészeti, katonai, sport-, társadalom- és természettudományi - ezeken a képzési területeken a legnehezebb állást találni a diplomázás után az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmánya alapján. A legalacsonyabb fizetést a pedagógusképzésen, illetve a sporttudományi és művészeti szakokon végzettek viszik haza.
A kormányzat a jó fizetésre és könnyű elhelyezkedésre hivatkozva csökkentette az állami ösztöndíjas helyek számát a jogászképzésen - tényleg gyorsan állást találnak a pályakezdők? Könnyen vissza tudják fizetni a diákhitelt? Íme, a tények.
Van, aki szerint semmit sem ér, mások szerint viszont a munkaerőpiacon is jól lehet használni a bölcsészkaron megszerzett tudást. "Ne menj bölcsésznek, mert éhen fogsz halni" - alighanem egy bölcsészhallgató sincs az országban, aki ne kapta volna meg legalább egyszer ezt a jótanácsot. De tényleg nem találnak állást a pályakezdők? Tények, vélemények.
Hány hónap alatt találnak állást a különböző szakokról kikerülő pályakezdők? Milyen fizetésre számíthatnak, és hányan próbálnak szerencsét külföldön? Pályakövetési sorozatunk összes cikkét itt találjátok.
Botrányok nélkül telt a 2013-as tavaszi érettségi második hete is: tíz különböző tantárgyból vizsgáztak a diákok. Szeptembertől az iskolarendőrök a tantestület tagjaként vesznek részt a nevelő munkában, és megalakul a Magyar Pedagógus Kar, amely etikai eljárást indíthat a tanárokkal szemben. Heti összefoglaló.
Mennyit keresnek, és mennyi idő alatt találnak állást a friss diplomások? Hányan mennek külföldre? A végzett hallgatók elhelyezkedési esélyeiről szóló cikksorozatunkban ezúttal a társadalomtudományi szakok diplomásainak tapasztalatairól olvashattok. Íme, a friss adatok.
Mennyit keresnek a friss diplomások? Mennyi idő alatt találnak állást, és hányan mennek külföldre? Hétről hétre megnézzük, milyen esélyekkel indulnak a diplomások, ezúttal a természettudományi karokról kikerülők tapasztalatait összegeztük. Íme, a friss adatok.
Mire számíthatnak a friss diplomás pályakezdők? Hétről hétre megnézzük, mennyit keresnek, és mennyi idő alatt találnak állást a végzett hallgatók, ezúttal a gyógyszerészek és a vegyészmérnökök kerültek sorra. Íme, a számok.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) karrierirodája szerdán rendezi meg Délkelet-Magyarország legnagyobb felsőoktatási álláskereső rendezvényét, a tavaszi állásbörzét.
Állást vagy gyakornoki pozíciót keresel? Szeretnéd megtudni, milyen lehetőségek várnak majd rád az egyetem vagy a főiskola elvégzése után? Vagy még nem is döntötted el, merre tovább? Holnap indul a kétnapos HVG Állásbörze, ahol nemcsak az aktuális állásajánlatokat ismerheted meg, de tanácsot kérhetsz karrierszakértőktől, grafológusoktól és nyelvtanároktól is.
Megéri tanulni, mert diplomával jóval többet lehet keresni - derül ki a Fizetések.hu bérfelméréséből. Az egyetemi diploma többet fial, mint a főiskolai, bár nem mindegy, hogy milyen iparágban talál állást a pályakezdő. A legmagasabb fizetést a telekommunikáció területén várhatják a diplomások, a legkevesebbet pedig akkor, ha az egészségügyben, oktatási intézményekben vagy művelődési központokban helyezkednek el.