Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
45 év után újra magyar van az űrben, kibővítik a „sulijogsi” programot, rengeteg pedagógust keresnek a következő tanévre. Mutatjuk a hét legfontosabb híreit.
Az oktatásért felelős államtitkárnak a törvénytervezet minden kifogásolt pontjára van válasza, miközben az Európai Parlament vezetői már a bizottság közbelépését szorgalmazzák.
Megkapták az iskolák a Belügyminisztérium tervezetét a pedagógusok teljesítményértékelési rendszeréről. Mutatjuk, milyen szempontokat vennének figyelembe a gimnáziumi tanárok értékelésekor.
Nemsokára elindul a pedagógusok teljesítményértékelésének tesztüzeme, de elvetették azt az ötletet, hogy a legrosszabbul teljesítő 25 százalék fizetését csökkentik – mondta a Nemzeti Pedagóguskar elnöke.
Új teljesítményértékelési rendszert vezetne be a pedagógusoknál a Belügyminisztérium, több felsőoktatási intézményben emelkedett az önköltséges gazdasági szakok díja, és megérkezett Budapestre a Tudásmenet. A hét oktatási hírei közül szemezgettünk.
Az elgondolás nem új, már a decemberi oktatási fórumon is volt szó róla, és a decemberi egyeztetésen a helyettes államtitkár is beszélt róla – mondta a pedagógusok új teljesítményértékelési rendszeréről a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke.