Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Önálló élet, pályakezdés, infláció, drágulás - idén jelentősen kevesebbet tesznek félre a fiatalok az előző évi adatokhoz képest. A 18-25 éves korosztály többségének maximum 100.000 forint félre tett pénze van.
Ráadásul idén megduplázódott a felügyelet alá vett tankerületi központok száma. A pénzügyminiszter által kirendelt költségvetési felügyelő megelőző munkát végez, de akár fel is függesztheti a kifizetéseket. Az oktatáskutató szerint mindegyik tankerület kaphatna külső felügyeletet, az sem javítana a finanszírozás helyzetén.
A középiskolások nagy része saját vállalkozás indítását tervezi, kevesen számítanak állami nyugdíjra, a túlnyomó többség nyomon követi, hogy mire költ, és már pénzt is félretesznek – derült ki egy friss kutatásból.
Hogyan nyithatsz számlát? Mi kell a mobilos fizetéshez? – Ezek a kérdések sokakban felmerülhetnek az egyetem kezdetekor, ezért nem árt tisztában lenni velük.
Mi az a THM? Kinek kell SZJA-t fizetnie? - Az egyetem elkezdésekor egyre több hasonló pénzügyi fogalom jön majd veletek szembe, amikkel nem árt tisztában lenni.
Idén is megjutalmazza a pénzügyi tudatosság fejlesztésében résztvevőket a Pénzügyminisztérium, az iskolák például kétmilliót kaphatnak. A Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díjra még várják a javaslatokat.
Akár középiskolába jártok, akár egyetemisták vagytok, akár már pályakezdőként kell kézben tartani a pénzügyeket. Ez az ingyenes app segít, hogy ne vesszetek el a sok kiadásban.
Pénzügyekkel kapcsolatban könnyű elveszni, főleg, ha sok a kiadásotok. Ajánlunk most néhány olyan appot, amivel egyszerűbb lehet a bevételek és kiadások kezelése.
Rendbe akarjátok tenni a pénzügyeiteket? Sosem tudjátok hónap végén, hogy mire ment el az összes ösztöndíjatok vagy zsebpénzetek? Most mutatunk egy ingyenes alkalmazást, amivel egyszerűen nyomon követhetitek a bevételeiteket és kiadásaitokat.
Szeretnétek átlátni, hogy milyen bevételeitek és költségeitek vannak, hogy jobban meg tudjátok tervezni a mindennapos és szabadidős kiadásokat? Ezek a szuper - és, ha már spórolásról van szó, ingyenes - alkalmazások segíthetnek.
Budapesten a 120 négyzetméternél kisebb panellakásoknál az átlagos bérleti díjak 130 ezer forint, a téglaépítésű lakásoknál pedig átlagosan 150 ezer forint körül mozognak - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
Július 25-én, a felvételi ponthatárok kihirdetésével elindul az egyetemisták és főiskolások rohama az albérletekért. A fővárosban egy egyszobás lakás havi bérleti díja átlagosan 96 ezer forint körül indul, míg a vidéki nagyvárosokban átlagosan 73 ezer forint. Budapesten az elmúlt tíz évben több kerületben megduplázódtak az árak - derül ki az Otthon Centrum friss albérleti körképéből.