Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Lezárták a Schadl-üggyel kapcsolatos vizsgálatot, és nem találtak "vizsgákkal kapcsolatos visszaélést vagy egyéb szabálytalanságot" - közölte a Pécsi Tudományegyetem.
Pénteken megszületett a bírósági döntés: jogszerű lesz a hétfői kétórás pedagógussztrájk, azonban az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerint törvénytelen a munkabeszüntetés. Mindeközben gyűlnek az aláírások egy újabb szóbelimentes érettségiért és egy harmadik nyelvvizsga-amnesztiáért is, a szegedi egyetem és a Pázmány már lezárta, Pécsett még tart a vizsgálat a Schadl-ügyben. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
A Szegedi Tudományegyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem már lezárta a belső vizsgálatot, a Pécsi Tudományegyetemen azonban február közepéig is eltarthat a Schadl-ügy feltárása.
Campus. Erről a szóról általában mindenkinek ugyanaz ugrik be: rengeteg épület, hatalmas előadók, kollégiumok, éttermek, könyvtárak. Pedig egymástól nagyon eltérő campusokat találhatunk a világ más-más pontjain. Egészen máshogy néz ki egy egyetem London, Párizs vagy éppen Szöul kellős közepén, mint a skót tengerparti kisvárosban vagy éppen az amerikai és a brit Cambridge-ben.
Február 15-ig jelentkezhettek a 2022-es felvételire - de vajon mekkora lesz a verseny? Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre ebben az évben. Hetedik rész: Pécsi Tudományegyetem.
Budapest, egy 100-200 ezres egyetemváros vagy valamelyik kisebb város? Hol töltitek a következő három (négy, öt, hat) évet? Erre a kérdésre is választ kell adnotok, aki idén felvételiztek egyetemre. Megnéztük, mit kínál Pécs, Miskolc, Debrecen és Szeged, milyen a campus, hol találjátok a legjobb szórakozóhelyeket, és hol lehet eltölteni az időt – vizsgák előtt, vizsgák után.
A koronavírus-járvány teljesen átformálta a munkaerőpiacot, ma már nem egyszerű munkaszervezési kérdés, hanem életvitel a home office, és már nem a kiskosztüm és a nyakkendő, hanem Zoom-meeting és felül ing-alul pizsama szett jut eszünkbe az állásinterjúkról. De milyen skillekre van szükségük a pályakezdőknek a feje tetejére állt munkaerőpiacon?
Önismeret, kommunikáció, tanulásmódszertan, konfliktus- és stresszkezelés – egyre több egyetem és főiskola kínál ilyen témájú tréningeket a hallgatóknak. Nem véletlenül: az elsőévesek egy része már az első vizsgaidőszakban azzal szembesül, hogy nem bánik elég jól az idővel, hogy az egyetemi tananyagmennyiséghez új tanulási módszerek passzolnak, vagy hogy érdemes lenne fontosság szerint rangsorolni a feladatokat.
A magyar egyetemek közül a pécsi és a szegedi érte el a legjobb eredményt az UI Greenmetric rangsorában, amely a világ „legzöldebb” felsőoktatási intézményeit listázza.
A Pécsi Tudományegyetem oktatóinak és dolgozóinak is kötelező az oltás, ha nemet mondanak a vakcinára, fizetés nélküli szabadságra küldik őket – közölte az egyetem az Eduline-nal.
"Az összeesküvés-elméletek hívői közül egyre többen jelentkeznek COVID-központunkban, ahol alkalmuk van megtapasztalni mindazokat a kellemetlenségeket, melyek a kórral járnak" - írja a Pécsi Tudományegyetem rektora nyílt levelében.
Újabb videót tett közzé a maszkviselésről a Pécsi Tudományegyetem (PTE). Az intézményben hetek óta kötelező a maszk az előadásokon, a közösségi terekben pedig „ajánlott”.