Friss felmérés: több mint 244 ezer forintos a 30 év alattiak átlagfizetése
A fiatalok 49 százaléka továbbra is alacsonyabb béremeléssel számol a jövőben, 24 százalékuk pedig nem vár számol többel.
A fiatalok 49 százaléka továbbra is alacsonyabb béremeléssel számol a jövőben, 24 százalékuk pedig nem vár számol többel.
Minden második hallgató dolgozik az egyetem mellett, sokan komoly megélhetési problémák miatt vállalnak rész- vagy teljes munkaidős állást. Vannak, akik munka nélkül nem engedhetnék meg maguknak azt, hogy egyetemre járjanak.
A 19–29 éves, jelenleg állásban lévő és munkanélküli fiatalok körében vizsgálták a járvány hatásait, a minta reprezentatív.
Egy év alatt a négyszeresére nőtt a diákokat toborzó álláshirdetések száma, viszont diákmunka szempontjából a legnépszerűbb nyári időszak lezárult.
Ismét közzétette a Központi Statisztikai Hivatal a fizetési adatokat.
A társadalombiztosítási járulékkal érdemes tisztában lennetek, ugyanis amennyiben nem tanultok és nem is dolgoztok, úgy a fizetési kötelezettség rátok is vonatkozik.
Idén is taroltak a gazdasági képzések a felvételin, a legnépszerűbb továbbra is a gazdálkodási és menedzsment – több tízezren küzdöttek a bejutásért, a ponthatárok pedig több egyetemen rekordmagasak lettek. De miért szeretnének ilyen sokan gazdasági szakot végezni, milyen pozíciókra lehet pályázni friss diplomás közgazdászként, mennyit lehet keresni például a pénzügy és számvitel szak elvégzése után?
Ha tavasszal érettségiztetek vagy diplomáztatok, és nem tanultok tovább, akkor hamarosan fizetnetek kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot, azaz a TB-t. De mégis meddig vagytok még jogosultak ingyenes orvosi ellátásra, és mekkora összeget kell majd fizetnetek havonta? Mutatjuk a részleteket.
Idén is több tízezer diák dolgozik a nyári szünetben, közülük sokan teljes szabadidejüket "beáldozzák" a zsebpénzért. Miért jó és miért kevésbé nyáron dolgozni?
A bruttó átlagkereset 440 600 forint, a nettó 293 ezer volt áprilisban, mindkettő 10,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban.
A 16-28 év közötti munkavállalók 54 százaléka multinál dolgozna, de 43 százalék saját vállalkozás indításán is gondolkozik - derül ki a Zyntern.com kutatásából.
Évről évre több mint tízezren felvételiznek bölcsészképzésekre. De vajon milyen fizetésekre számíthatnak pályakezdőként? Megnéztük a friss adatokat.
Pályakezdőként nagyon sokan felteszik ezt a kérdést maguknak. De vajon tényleg olyan nehéz feltölteni "tartalommal" egy CV-t?
2021 márciusában a fiatalok 60 százalékának volt megtakarítása, ami az eddig mért legmagasabb arány.
Egyes szakokon a felsőoktatási intézmények szervezhetnek egészségügyi vizsgálatot, pályaalkalmassági vizsgálatot, nem magyar állampolgárok számára magyar nyelvi alkalmassági vizsgát – összefoglaló néven alkalmassági vizsgát. Ha ezeket kihagyjátok, nem kerülhettek be az adott képzésre.
Felvételi előtt fontos szempont lehet az is, hogy egy adott diplomával milyen fizetésre számíthattok majd. Vajon a megbecsült szakmákat meg is fizetik? Nehéz most a pályaválasztás előtt állóknak.
Teljesen mindegy, hogy utolsó éves egyetemisták vagytok, vagy még van hátra néhány félévetek az oklevél megszerzéséig, az biztos, hogy a legtöbbetek fejében már megfordult a munkaszerzés kérdése. Kíváncsiak vagytok, mennyi idő alatt tudtuk elhelyezkedni a végzettségetekkel? Esetleg az érdekel bennetek, milyen képzésekkel lehet a leggyorsabban állást találni? Most minden kérdésetekre választ kaphattok.
A dolgozók létszáma 41 ezerrel kevesebb, mint az előző évben, de a szeptember-októberi időszakhoz képest növekedett az arány.
A felsőfokú végzettséggel rendelkezők közül legjobban az informatikai képzéseket befejező hallgatók kereshetnek, de az államtudományi szakokon végzettek sem panaszkodhatnak - derül ki az Oktatási Hivatal friss kutatásából, amely mintegy 600 ezer hallgató munkaerőpiaci követése alapján készült.
Az idén nagyjából 120 ezer diák dolgozott, ez a múlt évhez képest 30 százalékos visszaesés a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetségének (DiákÉSZ) adatai szerint.