szerző:
Tornyos Kata
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Akik viszont kaptak, azoknak általában kérniük kellett. Még a kiugró infláció ellenére is az a ritkább, hogy automatikusan emel a munkáltató.

A felmérésben résztvevők 41 százaléka kapott fizetésemelést mostanában, akiknek közel a harmada nyilatkozta azt, hogy a munkáltatóik anélkül kezdeményezték az emelést, hogy ezt nekik külön kérniük kellett volna - derül ki a munkaerő-kölcsönzéssel és munkaerő-közvetítéssek foglalkozó Work Force HR szolgáltató márciusi felméréséből, amelyben arra voltak kiváncsiak, hogy az infláció és a növekvő energiaárak milyen hatással vannak a munkavállalók döntéseire. A válaszadók 52 százaléka az elmaradt béremelés ellenére sem tervezi, hogy munkahelyet vált.

„Azok a vállalatok, akik pénzügyileg stabil helyzetben vannak és meg tudják engedni maguknak, hogy emeljék a fizetéseket, azok ezt általában maguktól megteszik. Ugyanakkor az is egyértelműen látszik a visszajelzésekből, hogy a munkavállalói igények ellenére a munkáltatók többsége idén sem tud inflációkövető bérfejlesztést biztosítani" - mondta Czellecz Zoltán, a Work Force cégvezetője.

Otthoni munkavégzés

A budapestiek 45 százalékának van erre lehetősége,viszont a vidéki válaszadóknak csak a 27 százaléka teheti meg, hogy távmunkában dolgozzon. Ugyanakkor a válaszadók 92 százalékának munkavégzését nem befolyásolják a növekvő energiaárak.

Pályakezdők

A koronavírus-járvány és a jelenlegi gazdasági helyzet teljesen felforgatta a munkaerőpiacot, amely megnehezítheti a kevés tapasztalattal rendelkező pályakezdők helyzetét. Arról, hogy hogyan érdemes elkezdeniük a munkakeresést a friss diplomásoknak ebben a korábbi cikkünkben írtunk.