Kivezényelt egyetemisták meséltek arról, hogyan élik meg teszteléseket
Bizonytalanságról és információhiányról számoltak be a kivezényelt egyetemisták, szerencsére a tanárok kedvesek és a hivatástudattal sincs probléma.
Bizonytalanságról és információhiányról számoltak be a kivezényelt egyetemisták, szerencsére a tanárok kedvesek és a hivatástudattal sincs probléma.
A hallgatók tíz héten keresztül segítenek a járványügyi intézkedésekben, éppen ezért őket is rendszeresen tesztelik, azt azonban nem hozták nyilvánosságra, hogy közülük hányan fertőződtek meg koronavírussal.
Hétfőtől az orvosi és egészségügyi képzésben részt vevő hallgatók gyakorlati tevékenységként vehetnek részt a tanárok és bölcsődei dolgozók országos gyorstesztelésében és a klinikáknál, kórházaknál végzett betegellátási tevékenységben. A munkájukat pénzben és kreditekben is díjazzák.
A tesztelő hallgatók szerint a lelkesedés megvan, ám sok kérdésre nem kaptak választ, és aggódnak a vizsgaidőszak miatt is.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) közel ötszáz hallgatója jelentkezett szűrési, betegellátási, szállítási vagy adminisztrációs feladatokra.
Szombaton hajnal háromkor utaztak el a Semmelweis Egyetem hatod éves orvostanhallgatói, ötödéves fogorvostan-hallgatói, rezidensei, valamint PhD hallgatói és szakdolgozói, hogy segítsenek a szlovákiai koronavírus-tesztelésben. A "lelkes Semmelweis Polgárok" vasárnap este jönnek haza.
Miután bejelentették, hogy hamarosan még 200 mintavételi egységet állítanak be országszerte, a végzős egyetemistákat is mozgósították, azonban ők nem sok infót kaptak arról, mi lesz a feladatuk.
Új állomásokat hoznak létre, így ötöd és hatodéves orvos- és fogorvostan hallgatók állhatnak be tesztelni.
Egy friss kutatás szerint nagyban befolyásolná a hallgatókat abban, hogy az orvosi pályán maradnak-e, ha bevezetnék az új jogállásról szóló törvényben foglaltakat.
A megmozdulást az egészségügyi tanintézetek jelentkezési díjainak emelése ellen szervezték 2020. augusztus 7-én, Szöulban. A tiltakozók országos sztrájkra szólították fel a rezidenseket.
Még mindig inkább külföldre terveznek a pályakezdő orvosok, az egyetemi képzésen is akadnak megoldandó problémák.
Petíciót indítottak a szegedi frissen végzett orvostanhallgatók, amiért nem tartják meg orvosi avatójukat.
Segítséget ajánlottak fel a kórházaknak a csehországi egyetemek orvosi karainak hallgatói.
Szombaton kiugrott a Debreceni Egyetem Markusovszky III. Kollégiumának nyolcadik emeletéről hallgató..
Minden negyedik pályakezdő tervez külföldi munkát a következő öt évben – ez derült ki az orvos- és egészségtudományi szakokon végzettekről.
Az érfestés során alkalmazott sugár- és kontrasztanyagdózist csökkentő módszer kidolgozásán dolgozik a Semmelweis Egyetem ötödéves orvostanhallgatója.
A következő években is az orvoshiány lesz az egyik legfeszítőbb pontja a hazai egészségügynek: egy friss kutatás szerint az ötöd- és hatodéves orvostanhallgatók 40 százaléka külföldi munkavállalást tervez, és túlnyomó többségük csak akkor jönne haza, ha alapvető változások történnének a gyógyítás itthoni körülményeiben - írta a Népszava hétfőn.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára a friss diplomás orvosok számával büszkélkedett. Többen végeznek az orvosi egyetemeken, mint 2010-ben.
Ha igen, illene megírni az Eduline-nak, mert kár lenne titokban tartani ezeket a szokásokat.
Úgy tűnik, nem ússzák meg a röghöz kötést a fogorvosok, a Magyar Nemzet azt írja, a jövőben csak azok vehetnek részt államilag támogatott rezidensképzésben, akik három évig államilag finanszírozott fogászatokon dolgoznak majd.