Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem sokára ismét szeptember, vannak akik most mennek az egyetemre, de vannak akik már benne vannak a sűrűjében, vagy már el is végezték. Összeszedtünk pár dolgot, amit biztosan ti is elsütöttetek már, vagy ha nem, akkor el fogtok.
Sokan most kezditek majd az első szemesztert az egyetemen, de sokan vannak, akik már a szakdogájukat fogalmazgatják, vagy már végeztek is vele. Most megmutatjuk, hogy mik a legnagyobb különbségek.
Múlt héten nagyon sok család örülhetett, hogy csemetéje bekerült az egyetemre, azonban sokaknak ez komoly anyagi megterhelést jelent. A diákok megélhetése, a lakhatás és nem utolsó sorban maga a tandíj is komoly összegeket jelent félévente.
Szeptembertől már több mint egymillió diák kapja ingyen a tankönyveket, hiszen az általános iskolások mellett a középiskola első évfolyamát megkezdőknek, illetve szüleiknek sem kell fizetniük ezért - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára szerdán a TV2 Mokka című műsorában.
A köznevelési helyettes államtitkár szerint óriási előrelépés, hogy már a köznevelésben részt vevő gyermekek 90 százaléka ingyenesen kapja a tankönyveket, mert ez támogatja a kormány szándékát, hogy csökkentse a korai iskolaelhagyás és a lemorzsolódás mértékét.
Nagyon sok gólya kezdi meg idén is a tanulmányait valamilyen felsőoktatási intézményben. Különböző képzések, különböző egyetemek, de egy valami közös: a gólyák tapasztalatai az első szemeszterrel, és a hibák, amiket mind legalább egyszer elkövetnek.
Elkezdődött a pótfelvételi időszak - ha a "sima" felvételi nem sikerült, van még egy lehetőségetek arra, hogy szeptemberben elkezdhessétek az egyetemet, főiskolát. Hogy a jelentkezés zökkenőmentes legyen, végigvezetünk titeket a pótfelvételin - a megfelelő szak kiválasztásától a beiratkozásig.
Összeszedtünk tíz technikát, amit a diákok dolgozatírás közben alkalmaztak. Persze tanulni és felkészülni ezek után is kötelező a dolgozatokra! Íme a legviccesebbek:
Augusztusban dupla családi pótlékot kapnak a családok, hogy könnyebben tudjanak készülni az iskolakezdésre, emellett idén szeptemberben már az elsőtől a kilencedik osztályig minden gyermek ingyen kapja a tankönyvcsomagot - mondta Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára szombati, budapesti sajtótájékoztatóján.
Már a könyvet sem kell a kezetekbe venni, mert ezzel az appal könnyedén elolvashatjátok a kötelező olvasmányokat. Sőt, még olvasnotok sem kell, mert hangoskönyv formájában is megtalálhatjátok őket.
Még mindig az angol nyelv a legnépszerűbb, és az is középfokon. Ezt követi a német nyelv, de ebből jóval kevesebbe vizsgáztak az utóbbi években. - írja a Magyar Hírlap.
Július 12-én lesz húszéves a pakisztáni Malala Juszufzai, aki 2014-ben alig tizenhét évesen kapta meg a Nobel-békedíjat a gyermekek jogainak védelmében folytatott harcáért, ezzel ő lett minden idők legfiatalabb Nobel-díjasa.
"A magyar iskola, ahogy ma működik, betegít" - mondta Vekerdy Tamás pszichológus a Magyar Narancsnak, hozzátéve: itthon minden iskolai évvel nő a gyerekek magukkal hozott társadalmi különbsége.
"Annyi hülyeségre költünk rengeteg pénzt. Mi a túrónak rendezünk vizes világbajnokságot? Minek? Ahelyett, hogy benyomnánk a pénzt az oktatásba, az egészségügybe, a szociális életbe" - mondta a Mandinernek adott interjúban Vekerdy Tamás pszichológus, aki szerin a mai magyar oktatásban nincs koncepció.
A brit iskolaigazgatók szövetsége döntött úgy, hogy nem képesek megfelelő szintű oktatást nyújtani a diákoknak, és megfelelő munkakörülményeket a tanároknak, ezért bevezetnék a négy és fél napos iskolai hetet.
A magyar gazdaság állapota lehetővé teszi, hogy plusz források jussanak az oktatásra és az egészségügyre. A 2018-as költségvetésben 97 milliárd forinttal több pénz van oktatásra, mint az idén - mondta az emberi erőforrások minisztere csütörtökön Esztergomban, ahol az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye köznevelési intézményeinek dolgozói tartottak konferenciát.