Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Szerda este megszavazta a parlament a felsőoktatási törvény módosítását, amelynek legfontosabb eleme, hogy a diplomák kiadásának ezentúl nem lesz feltétele a nyelvvizsga megszerzése.
Pár napja még úgy tűnt, már november végén megszavazhatja a parlament a korábban benyújtott javaslatcsomagot, melynek része a diplomák kiadásának idegen nyelvi követelményeinek átírása is. Most kiderült: december elejéig nem döntenek róla.
Jövő kedden szavazhat a parlament a felsőoktatási törvény módosításáról, amely többek között a diplomák kiadásának nyelvvizsga-követelményeit is felpuhítja.
Az elmúlt hónapokban 65 300-an nyelvvizsgáztak angolból, németből, franciából és a többi nyelvből. De vajon melyek voltak a legnépszerűbb idegen nyelvek?
Jól járnak azok az egyetemisták és főiskolások, akik idén államvizsgáztak, de a diplomájukat a nyelvvizsga hiánya miatt nem vehették át. Ha a Parlament megszavazza azt a kormányzati javaslatot, amely törölné a felsőoktatási törvényből a nyelvvizsga-kötelezettséget, az összes végzett hallgató megkapja a diplomáját. Nyelvvizsga nélkül is.
Több népszerű nyelvvizsgaközpont is emelt az árakon az elmúlt hónapokban, jellemzően 5-7 ezer forinttal kell többet fizetni a komplex vizsgákért, mint korábban. Az ok a kata szabályainak átírás, amely a nyelvoktatási piacon dolgozó tanárokat és vizsgáztatókat is érzékenyen érintette. A drágulásnak ráadásul még nincs vége, az Eduline-nak nyilatkozó szakember azzal számol, hogy a rezsiköltségek megugrása miatt az év végén újabb 15 százalékkal kell majd emelni a vizsgadíjakat.
Az Euroexam-vizsgákon több idő lesz az olvasott szöveg értését és az íráskészséget tesztelő feladatok megoldására, a vizsgán a korábbinál kevesebb műfaj kerülhet elő, és bevezetik a „checklist-alapú” értékelést.
Az elmúlt években húsz-harminc százalékos volt a piaci visszaesés a felnőttek nyelvoktatási szektorában, ráadásul a katatörvény és a felsőoktatási nyelvvizsgakövetelmények átírása, a rezsicsökkentés szigorítása még nehezebb helyzetbe hozhatja a nyelviskolákat, nyelvvizsgaközpontokat.
Huszonkét év után megszűnik a Corvinus Nyelvvizsgaközpont, amely több nyelvből szervezett szaknyelvi és általános nyelvvizsgákat. A központ nyelvtanárai továbbra is a Budapesti Corvinus Egyetemen tanítanak majd.
Augusztus első hete sem volt eseménytelen: véget ért a pótfelvételi jelentkezési határideje, a kormány szerint a nyugdíjkorlát feloldása a megoldás a tanárhiányra, és folytatódik a felmérés az iskolákban a fafűtéses átállás miatt. Összeszedtük az elmúlt hét legfontosabb híreit.